Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

 

dzis bedzie ten 14-ty i jak na razie to moj najlepszy wynik, ostatnio na jakies 13,5 wystarczylo

 

z tym ze moj domek jest nowy i ocieplony oraz w strefie dziennej nie przekraczamy 19 stopni a CWU tez wiele nie idzie

 

Czyli miałem rację kilka postów wyżej ....

19 stopni to ja mam bez centralnego w domu ..........

dodatkowo jak nie używasz normalnie CWU to po co Ci ten kocioł ???

Jak go wyłączysz całkiem na miesiąc, to twój rekord na jednym zasobniku wyniesie .... 30 dni (albo nawet 31 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

dzis bedzie ten 14-ty i jak na razie to moj najlepszy wynik, ostatnio na jakies 13,5 wystarczylo

 

z tym ze moj domek jest nowy i ocieplony oraz w strefie dziennej nie przekraczamy 19 stopni a CWU tez wiele nie idzie

 

Czyli miałem rację kilka postów wyżej ....

19 stopni to ja mam bez centralnego w domu ..........

dodatkowo jak nie używasz normalnie CWU to po co Ci ten kocioł ???

Jak go wyłączysz całkiem na miesiąc, to twój rekord na jednym zasobniku wyniesie .... 30 dni (albo nawet 31 :) )

 

jak masz bez centralnego 19 w domu to tylko pozazdroscic. nam w zime spadlo do +12 jak po swietach wrocilismy a w miedzy czasie byla spora przerwa pradu i kociolek wygasl

 

nie wiem co to znaczy normalne uzywanie CWU wedlug Ciebie skoro piszesz ze ja nie uzywam jej normalnie w momencie kiedy nie uzywam jej wiele (zwlasza od poniedzialku do piatku jak chalupa stoi pusta od rana do 17-tej). jakos nie sprawia mi frajdy okrecanie niepotrzebnioe cieplej wody i wpuszczanie jej w kanalize aby ktos z jakiegos nieznanego mi powodu uznal mnie za normalnego

 

jak napisze ze w sypialni mamy z 16-17 stopni to jaki jestem? normalny czy nienormalny? jak dodam jeszcze ze spimy nago to napiszesz ze jestem niedzwiedziem polarnym? Zanim cos napiszesz znajdz sobie jakas obiektywna stronke i poczytaj o zdrowych i sensownych rozkladach temperatur w domu :D

 

jak go wylacze na miesiac to w zaleznosci od roku i miesiaca starczy mi od 28 do 31 dni + oczywiscie 14 dni pracy na podajniku - bo chyba w ferworze walki i kiepskich ripost cos Ci umknelo :wink:

 

gratuluje :D

 

naprawde mi nie zalezy aby ktos mi tu uwierzyl ale skoro ciagne na podajniku 14 to dlaczego mam o tym nie napisac?

 

jak bedziesz mial jeszcze gorszy dzien niz dzis to napisz na PW a poinformuje ze podajnik mi na 2 dni wystarczyl i wtedy bedziesz szczesliwy/szczesliwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli tylko jest możliwość ok. godz. 7 rano wyłączam parametr u-xx, i ok godz. 17 po południu włączam do rana.

Inną kwestią jest że piec grzejąc wodę CWU szybciej dochodzi do temp zadanej n-xx np 60 st C.

 

tyle ze ja mam zadane 50 na kociolku o czym tez wczesniej pisalem

 

po co az do rana? uzywasz w srodku nocy cieplej wody?

 

jak zona rano myje wlosy to i tak ma ciepla wode a jej grzanie wylaczamy jeszcze przed naszym wieczornym prysznicem

 

uwazam ze niepotrzebne jest nagrzewanie kotla do 60 kilku stopni co kilka godzin aby podniesc temp CWU gdy samoczynnie opada nawet jak nikt jej nie uzywa :D

 

po tej operacji starczy na 1 dzien dluzej

 

teraz wylaczam wode przed naszym kapaniem jak woda nagrzeje sie po corce a przed naszym prysznicem. wlaczamy dopiero jak wracamy z pracy

kolega ma zrobic mi jakis sterownik do tego aby robilo sie to z automatu z podzialem na dni tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde mi nie zalezy aby ktos mi tu uwierzyl ale skoro ciagne na podajniku 14 to dlaczego mam o tym nie napisac?

 

a ja mam we wszystkich pomieszczeniach w domu 21 stopni,

CWU cały czas gotową do użycia z cyrkulacją na każdej nitce sieci ....... zasobnik wystarcza na 4-5 dni - bez przykręcania centralnego w dzień.

 

podciągam posta ..... bo nikt nic nie pisze (oprócz piotrulex'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam we wszystkich pomieszczeniach w domu 21 stopni,

CWU cały czas gotową do użycia z cyrkulacją na każdej nitce sieci

 

to musze Ci powiedziec, ze bardzo niezdrowo masz w domku. w lazience 21? brrrrrrrr. jak dla mnie to za zimno. w sypialni 21? Lo matko, bym sie chyba ugotowal a napewno niewyspal. To oczywiscie Twoja sprawa ale proponuje troche o tym poczytac na jakis madrych stronach :wink:

 

gdyzby u nas w domu ktos non stop siedzial a dodatkowo pracowal na 3 zmiany, kapal sie o 2 w nocy czy o 12 w poludnie to pewnie tez by tak bylo. teraz cyrkulacja chodzi czasamis terowana zegarem i jest zasze gotowa do uzycia wtedy gdy jest to potrzebne

 

Ktos moze nazwac mnie oszczednym itd ale generalnie nie widze potrzeby marnowania pieniedzy wtedy gdy jest to calkowicie niepotrzebne ale oczywiscie kazdy ma wybor. choc tak globalnie to szkoda tego dymu z kotla niepotrzebnie wpuszczac w nasze wspolne niebo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy korzystaniu z pieca na ekogroszek i przy w miarę normalnych ustawieniach pieca - nie ma znaczenia czy w jednym pomieszczeniu masz 20 czy może 22 stopnie.

Ilość spalanego węgla w takich kotłach zależy przede wszyskim od jakości tego węgla. W tym roku masz bardzo dobry wegiel i się z tego ciesz, bo w przyszłym roku możesz mieć taki jak 99% innych użytkowników kotłow. Wtedy co 2 post bedziesz pisał "pomóżcie mi z ustawieniami kotła, bo podajnik wystarcza mi tylko na 6 dni!"

 

 

juz wiem skąd Ci się nazbierało 3007 postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam powodów nie wierzyć piotrulex w te 13 -14 dni.Dzisiaj jest 9 ty dzień u mnie na jednym zbiorniku.Różnica jest taka że u mnie temperatura w domku to 24 C a wiem że gdybym zjechał z podłogówkami do temp. panujących u piotrulex wtedy też zaoszczędziłbym parę dni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam powodów nie wierzyć piotrulex w te 13 -14 dni.Dzisiaj jest 9 ty dzień u mnie na jednym zbiorniku.Różnica jest taka że u mnie temperatura w domku to 24 C a wiem że gdybym zjechał z podłogówkami do temp. panujących u piotrulex wtedy też zaoszczędziłbym parę dni :wink:

 

oooooo

 

wobec tego jestes kolejnym ktory wedlug teorii spiskowej jest wsrod 1% szczesliwcow ktorzy dokonali slusznej decyzji wybierajac dobrego dostawce wegla, ufffffff ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego jestes kolejnym ktory wedlug teorii spiskowej jest wsrod 1% szczesliwcow ktorzy dokonali slusznej decyzji wybierajac dobrego dostawce wegla, ufffffff ....

 

Zrobimy ankietę i może okaże się że jest Was np 2 % ??

Założenie - temperatura zewnętrzna ok. 0 stopni (żeby wyniki były przynajmniej troche porównywalne).

 

Moje wyniki:

zasobnik 120kg - 4(5) dni - co daje ok. 25-30 kg/dobe

ogrzewam 170m2 + zasobnik 140l; dom nowy, ocieplony, kocioł 15kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje wyniki:

zasobnik 120kg - 4(5) dni - co daje ok. 25-30 kg/dobe

ogrzewam 170m2 + zasobnik 140l; dom nowy, ocieplony, kocioł 15kW.

 

ankieta sie robi dosc latwo i nie tak jak chcesz ale co tam ...

 

zasobnik 140kg - 13-14 dni co daje 10-11 kg/dobe

ogrzewam okolo 110m2 (czesc gory (czyli nieuzywany 1 pokoj i jedna niewykonczona lazienka) i cala piwnica wylaczone - w piwnicy pootwierane drzwi dzieki czemu cieplo z kotlowni jakos sie rozchodzi - przy -20 kilku w garazu nazimniej +9,5 bylo) + zasobnik chyba 120l

 

dom nowy 2 sezon grzany, beton komorkowy ocieplony 12cm no i oczywiscie w temacie jestem bo 25KW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

~50kg groszku na 3 dni.

Reszta na forum

Piec w opisie na dole.

 

czyli mamy jakies 16-17 kilo/doba

 

caly czas wyniki lepsze niz glowny krytykant naszego niby to niskiego spalania

 

jak widac nie to ze niektorzy maja lepszy wegiel ale predzej niektorzy maja kiepski wegiel :D

 

czekamy na kolejne ankietowe wpisy

 

najlepiej podac od razu dzienne srednie zuzycie i przypomniec kilka istotnych parametrow jak uczestnicy powyzej - nie bedzie trzeba szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie .... reszta forumowiczów siedzi w kotłowni i ładuje węgiel :p

 

motto na dziś:

"tylko Ci co mają małe zużycie węgla - mają czas na pisanie postów"

 

dobre :D

 

dzis kolo 19.30-20.00 zaladowalem na maksiora podajnik pod sama klape. spodziewaj sie kolejnych DOBRYCH wiesci za okolo 14 dni choc moze chwile wczesniej bo w czwartek wyjezdzam na przedluzony weekend i chcemy miec ciepelko po powrocie :D

 

tak trzymaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj swoje aktualne ustawienia jesteś wiarygidny mój piec niestety pobiera 30 kg na dobę mam 15 kv elektromet dom 140 m ocieplony styropianem 15 dach wełną 15 i jeszcze strop 10 cm perlitem i dziwię się że ludzie piszą o tym że piec pali 140 kg np. 10 dni lib więcej sorki ale brałem różne ustawienia z forum ale niestety jest to niemożliwe nadal żre jak smok pozdrawiam czekam na opinie i a propo kupiłem węgiel workowany i nic z tego to samo age
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj swoje aktualne ustawienia jesteś wiarygidny mój piec niestety pobiera 30 kg na dobę mam 15 kv elektromet dom 140 m ocieplony styropianem 15 dach wełną 15 i jeszcze strop 10 cm perlitem i dziwię się że ludzie piszą o tym że piec pali 140 kg np. 10 dni lib więcej sorki ale brałem różne ustawienia z forum ale niestety jest to niemożliwe nadal żre jak smok pozdrawiam czekam na opinie i a propo kupiłem węgiel workowany i nic z tego to samo age

Nie przejmuj się. Uśrednione spalanie to ok. 1 kg na godzinę (20-25 kg/dobę), przy normalnych nastawach, grzaniu cwu i temperatury w domu 21-22 stopnie. Nie mówię o skrajnych przypadkach domowników zimnolubnych (15-16 stopni) i bez cwu. Wtedy spalanie rzeczywiście jest 10 kg/dobę. W cieplejsze dni jeszcze mniej. Ostatnio zasypałem 4 worki (100 kg) i wystarczyło na 8 dni, czyli 8 kg/dobę. Sprawdziłem - wiem ;) . Jednak trudno byłoby mi osiągnąć taki wynik bez sterownika pokojowego, który pilnuje, by nie ogrzać chałupy powyżej 15,5 stopnia. Samym obniżaniem temeratury na kotle nie dałbym rady, bez głowic termostatycznych na grzejnikach. Na razie ich jednak nie zakładam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...