Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Sluchaj, przy tych temperaturach juz teraz prawie nie zalacza sie pompa c.o ( oprocz nocy ). A na piecu jest 38- 42 stopni czesto. Wiec stad moja krytyka. Jest z tym problem w tych piecach, nie uwazasz?

 

to dorzuć więcej węgla i będziesz miał większą temp.

a najlepiej to napisz jak masz ustawione poszczególne parametry to bedzie można coś więcej powiedzieć na temat twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

po licznych perturbacjac moje ustawienia letnie:

 

n --

c - 43

d - 18

U 25

b 180

o 60

L 2

u 10

J 15

F 15

Temp na piecy siega nawet 75 jak wracam z pracy. Właczamy wtedy cyrkulacje i spada. przy duzym poborze wody cieplej temp spada do 40nawet ( przy kilku kompaniach)

Worek 50kg starcz mi na 6-7 dni.

Posiadam zasobnik 220l czyli dosyc duzy

 

W zime przy ociepleniu 10cm mur, 25 poddasze, podloga 10. Posiadam termostat pokojowy oraz podlagowke w holu, lazienkach i kuchni, temp w domu w dzien 19-21 roznie zalezy od mrozu na zewnatrz w nocy 18-20 tez zalezy, to spalanie mi wyszlo worek 50k na 4-5 dni.

Czopuch na przedostatnia ciurkę, przesłona wentylatora na 3 cm.

Moim zdaniem wazne jest tez czyszczenie pieca co 2 tygonie.

Powiem Wam ze dla mnie piec na ekogroszek to lipa, przy obecnych cenach eko okolo800-900zl za tone. Jak bym, mial gaz w dzialce to bym eko nie tykal nawet. Gaz to czysta kotlownia i rece... pozatym wychodzi taniej :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze dla mnie piec na ekogroszek to lipa, przy obecnych cenach eko okolo800-900zl za tone. Jak bym, mial gaz w dzialce to bym eko nie tykal nawet. Gaz to czysta kotlownia i rece... pozatym wychodzi taniej :/

 

pozdrawiam

 

zgadza się, w tej chwili gaz wychodzi chyba nawet taniej, mam nadzieję, że ceny w lato, czyli poza sezonem, spadną do jakichś 400 zł za tonę. Naszczęście mam również gaz ziemny i lada chwila się przełączam :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kochanym kraju niestety niczego nie mozna byc pewnym. ani tego ze gaz za rok bedzie w rurach ani tego ze caly wegiel wywioza na wschod i u nas tez sie skonczy. kiedys olej opaloway byl za 70 groszy, niedawno dobila do 3 zeta. kiedys ludzie tez zakladali olejowe bo tanie, czyste no i jeszcze doplaty ekologiczne byly ...

 

ja mam na groszek bo zawsze moge wskoczyc do lasu, pociac troche drzewska i oalic na awaryjnym ruszcie :wink:

 

z tym brudem to nieprzesadzajmy. mamy na scianach jasne kafelki i przez rok mieszkania niedawno drugi raz dopiero je myslismy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie z mężem stanelismy przed wyborem pieca na ekogroszek. Będzie to elektromet. Podpoowiedzcie mi jakiej powinin byc mocy: powierzchnia domu 130 m2, suporex + styropian 12cm, okna plastikowe, wszędzie będzą koloryfery aluminiowe z termostatami. Piec będzie znajdował się w innym budynku - pomieszczeniu oddalonym od domu o 10 m. No i tyle naszej wiedzy. Podpowiedzcie prosze na co nalezy zwrócic uwagę przy zakupie, co warto przy tej okazji dodatkowo zainstalować. Czym kierowac się> a co to właściwie jest ten zawór 3-drogowy, i po co czujnik pokojowy. I co to ruszt dodatkowy. Wiecie tak prosto jako ja i mąz to laiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 15KW wystarczy, martwi mnie tylko te 10m od domu - trochę przerąbana sprawa. Ja mam piec w piwnicy pod garażem, w każdej chwili mogę tam zajżeć, a uwierz mi że zagląda się tam naprawdę często przynajmniej na początku :wink: , dla mnie takie rozwiązanie to byłby mankament. Do tego zastanawiam się nad staratami ciepła na takiej odległości od domu, rury będą musiały być bardzo dobrze zaizolowane, nie wiem czy w takim przypadku nie będzie lepszy piec 25KW???

zwaór trój lub czterodrożny obowiązkowo - dla stablinjeszej pracy pieca.

czujnik pokojowy sprawdzi się głównie przy ładniejszej (ciepelszej pogodzie)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem abym była tez zadowolona z tej odległosci od domu, ale jak sie budowaliśmy w 2004 to wtedy chcielismy gaz w butli i nie powiem ale kotłownia jest za mała na taki piec, więc dlatego taka decyzja.Z tym chodzeniem- trudno innego rozwiazania nie widzę. Zapomniałam dodać że może pózniej będziemy mieli kominek bo jest na to miejsce ale nie wiadomo kiedy- ale wiadomośc że chodzi o kasę. Dziekuje za odpowiedź, a co z tym wymiennym rusztem na miał w Elektormetach stosują to czy nie, i czy wogóle warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ruszta i uzywam. max co pol godziny trzeba dowalic nowa porcje drewna. palimy resztki stempli i desek po budowie. ruszta jakies 200 zeta ale pewnie juz dawno sie zwrocily no i porzadku troche sie zrobilo :wink:

 

jak pradu nie ma to i tak pompy nie dzialaja a grawitacyjnie to chyba malo kto ma teraz co zrobione - wiec i tak awaryjny ruszt bez pradu na nic sie zda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
Cześć Wszystkim, coś tu strasznie cicho się zrobiło :) mam nadzieję, że ktoś jeszcze zagląda na to forum. Mam pytanko posiadam piecyk Elektromet 25KW poradżcie jaki kupić sterownik pokojowy do tego piecyka, kto ma jakieś doświadczenia w tym zakresie :)

 

Witam,

też się tym interesuję. Z tego, co czytuję i co nieco wypytuję, to jakoś zdecydowana większość używa bądź poleca Auratony, zwłaszcza dla wygody wersje bezprzewodowe. Więc chyba coś w tym jest, a trzeba już chyba o tym myśleć, bo mimo,że na dworze 30 stopni, to zima coraz bliżej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Z tego, co czytuję i co nieco wypytuję, to jakoś zdecydowana większość używa bądź poleca Auratony....

 

tak samo wiekszosc ludzi uzywa komorek marki Nokia choc nie sa one najlepsze a ostatnio nawet mocno badziewiaste :x

 

W temacie to kolega kilka dni temu kupil nowy dom i ma tam wlasnie omawiany kociolek z podajnikiem - klub sie zwieksza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeszcze raz w sprawie sterowników pokojowych, bo zastanawiam się nad jego zastosowaniem.

 

Jak szanowni Forumowicze mają to zastosowane? Bo są dwie szkoły, jedni podłączają je do sterowania pompy, co jest zastosowaniem takim trochę niepewnym, bo w momencie załączenia sterownika po obniżeniu się temperatury w pomieszczeniu woda w instalacji wg mnie spadnie chyba do 30 stopni. Ale słyszałem,że można nimi także sterować sam kocioł. I stąd moje pytanie jak to zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na chwilę przed sezonem, czas pomyśleć:

 

1. Zakup ekogroszku

2. Konserwacja sprawdzenie i takie tam... naszego KWP i podobnych

3. Obowiązkowe odpowietrzenie kaloryferów i podłogówki

4. ???

5. ???

 

No proszę zaczynamy wcześniej, mnóstwo pisania i czytania.

 

SEZON GRZEWCZY 2009 / 2010 - UWAŻAM ZA OTWARTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też mam elektromet 25 kW. Palił ktoś może czeskim groszkiem. Ceny zaczynają się od 220 zł za tonę. Jak się sprawdza. O ile większe zużycie.

 

pozdrawiam

Czeski groszek to węgiel brunatny. Własności groszku z węgla brunatnego są bardzo silnie zmienne w zależności od miejsca pochodzenia. Wartość opałowa od 12.000 do prawie 20.000 kJ/kg (12-20GJ/tonę). Trzeba na to zwracać uwagę - przeliczać cenę na 1GJ wartości opałowej.

Zużycie w porównaniu do przeciętnego groszku z węgla kamiennego będzie większe od 1,5 do 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość sprzedaje eko groszek brunatny workowany po 25 kg w szare worki PCV po 620zł/tone. Na worku nie ma producenta są tylko właściwości które moim zdaniem są mocno naciągane bo osiągnąć kaloryczność 27000kJ z groszku brunatnego to raczej chyba fikcja. Kupiłem luz kamienny z Sosnowca za 720zł/t i myślę że nie będę żałował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...