Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Chyba źle zrozumiałeś intencje uszczelniania palnika - chodzi o to że wtedy powietrze jest dmuchane równomiernie i po całym obwodzie dyszy dzięki temu węgiel jest trochę głębiej rozrzażony a zapotrzebowanie na powietrze spada bo piec nie rozdmuchuje dziurami na boki powierza (poza paleniskiem) Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta nie puszczasz w komin tyle gorącego powietrza. Jeżeli nie masz pirometru lub termometru to sprawdz czy ciepły masz komin nad czopuchem. temp spalin powinna być 160stC.

Pozdrawiam

 

Hej

 

Dzięki za podpowiedź. Fakt temp. nad czopuchem u mnie ok 220C do 250C.

Jeśli to zbyt wiele to zaczynam działać.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorry że się nie przedstawiłem........... :oops:

 

SHERMAN 24kw zrobiony chyba dla OBI przez Cichewicza. Może to nie ten wątek ale sterownik R501 więc coś na rzeczy.

 

Trzeci rok walczę z gnojem.......Chyba popadnę w alkoholizm.....Myślę o zamontowaniu TV w piwnicy......... :lol: :lol: :lol:

 

Zaciekawiło mnie to że w tych swoich piecach macie szyber a u mnie niestety ni ma..........Dawno o tym myslałem ale fachowiec z serwisu powiedział mi że piece z wentylatorem nie mogą mieć czegoś takiego........Ale jak poczytałem tutaj to chyba zamontuję....... :lol:

 

Ogrzewam tylko CO a metraż to tak z 300 m2......Kupiłem teraz ładny groszek workowany i oczywiście wszystkie ustawienia popier..... od nowa.........Jak co roku.......... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ustawienia (25KW)

d17

b110

o28

L2

U17

c49

piec trzyma temp w stanie podtrzymania nawet do pow 75st. nadwyżkę wrzuca w kaloryfery. zuzycie około 16kg/dobe. groszek z Juliana. w domu 23st na dole 21-22 na górze. pogoda w miarę bezwietrzna.

 

pozdro

 

Wentylator masz przymknięty czy otwarty.....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator otwarty na około 1cm w najszerszym miejscu, ale tym sie nie sugeruj. wentylatory mogą mieć różne moce.

ja ustawiam szczelinę patrząc na plomień, tak zeby nie był zbyt ostry ani zbyt stłumiony. szczelina też jest ważna dla pracy w podtrzymaniu żeby żar nie wygasł a piec trzymał temp - zależy to od ciagu w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono Ekogroszkowych Turbodymomenów.....i womenki też.......... :lol:

 

Narodziła się nowa piękna świecka tradycja..........Ekogroszkowcy......... :lol:

 

Czekam na jakieś prace magisterskie....... :lol: :lol: :lol:

 

Na razie chciałbym z letka zagaić że wyngiel to podstawa.......dobry wyngiel.......

 

Zmieniłem teraz i jakby ból minął......... :lol:

 

Ale najlepsza cena...........860......pakowany w Sosnowcu w zakładzie Juliusz.........Czuściutki w oryginalnych workach.........

 

Cena w Płocku.........jak zadzwoniłem do Sosnowca to 585 paczkowany za tonę............szok...........ładnie nas rąbią.......... :o

 

Możesz mi dać namiar na to miejscie w Sosnowcu gdzie ekogroszek jest za 585 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono Ekogroszkowych Turbodymomenów.....i womenki też.......... :lol:

 

Narodziła się nowa piękna świecka tradycja..........Ekogroszkowcy......... :lol:

 

Czekam na jakieś prace magisterskie....... :lol: :lol: :lol:

 

Na razie chciałbym z letka zagaić że wyngiel to podstawa.......dobry wyngiel.......

 

Zmieniłem teraz i jakby ból minął......... :lol:

 

Ale najlepsza cena...........860......pakowany w Sosnowcu w zakładzie Juliusz.........Czuściutki w oryginalnych workach.........

 

Cena w Płocku.........jak zadzwoniłem do Sosnowca to 585 paczkowany za tonę............szok...........ładnie nas rąbią.......... :o

 

Możesz mi dać namiar na to miejscie w Sosnowcu gdzie ekogroszek jest za 585 ?

 

ale to nie tak pieknie jest jak wygląda ... to towar reglamentowany ;)

trzeba się zapisac ze 2 miechy wcześniej i i tak nie wiadomo czy odbierzesz w wyznaczonym terminie a transport jakiś załatwic trzeba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem piec Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw

podzielcie się doświadczeniem

mam 2 dni owy piec i w nocy wygasa i nie znam przyczyny a staram się ustawić tak jak w poprzednich postach. Może ktoś da takie ustawienia na początek żeby nie zgasił się w nocy. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono Ekogroszkowych Turbodymomenów.....i womenki też.......... :lol:

 

Narodziła się nowa piękna świecka tradycja..........Ekogroszkowcy......... :lol:

 

Czekam na jakieś prace magisterskie....... :lol: :lol: :lol:

 

Na razie chciałbym z letka zagaić że wyngiel to podstawa.......dobry wyngiel.......

 

Zmieniłem teraz i jakby ból minął......... :lol:

 

Ale najlepsza cena...........860......pakowany w Sosnowcu w zakładzie Juliusz.........Czuściutki w oryginalnych workach.........

 

Cena w Płocku.........jak zadzwoniłem do Sosnowca to 585 paczkowany za tonę............szok...........ładnie nas rąbią.......... :o

 

Możesz mi dać namiar na to miejscie w Sosnowcu gdzie ekogroszek jest za 585 ?

 

ale to nie tak pieknie jest jak wygląda ... to towar reglamentowany ;)

trzeba się zapisac ze 2 miechy wcześniej i i tak nie wiadomo czy odbierzesz w wyznaczonym terminie a transport jakiś załatwic trzeba ...

 

Co to są dwa miechy..........?????????? Przy np. wieczności.......bo już chyba spędzę ją w piwnicy......... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gslaw napisz jeszcze jaki metraż domku i jak ocieplony.

 

domek około 170m2, 15cm styro, 20cm supermaty na poddaszu, około 60m2 podłogówki. ocieplenie ma duże znaczenie, ale również to czy dom jest wygrzany. do tego dochodzi spsób wykonania instalacji hydraulicznej oraz czy masz termostat pokojowy - ja mam i głównie dzieki niemu są duże oszczędności ponieważ piec przez większość doby chodzi w podtrzymaniu. Mój dom nie jest jeszcze w pełni wygrzany :(.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem piec Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw

podzielcie się doświadczeniem

mam 2 dni owy piec i w nocy wygasa i nie znam przyczyny a staram się ustawić tak jak w poprzednich postach. Może ktoś da takie ustawienia na początek żeby nie zgasił się w nocy. :cry:

 

co dzień to samo dziś w nocy też wygasł choc jak sie kładłem to było ok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem piec Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw

podzielcie się doświadczeniem

mam 2 dni owy piec i w nocy wygasa i nie znam przyczyny a staram się ustawić tak jak w poprzednich postach. Może ktoś da takie ustawienia na początek żeby nie zgasił się w nocy. :cry:

 

co dzień to samo dziś w nocy też wygasł choc jak sie kładłem to było ok :roll:

 

moze w nocy na 2 godziny prad Wam wylaczaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gość napisał..........trzeba by to do naszych sterowników dograć..........

 

a) ustaw w sterowniku czas podawania na najkrótszy możliwy (nie wiem jakim sterownikiem dwustanowym dysponujesz). Ustaw czas przerwy 3 krotnie większy, niż czas podawania. Wentylator (jeśli sterownik posiada tą opcję) na połowę zakresu sterowalnego. Po 10 minutach zajrzyj na krótko do paleniska. Najprawdopodobniej poziom żaru w retorcie obniży się – i to znacznie. Jeśli tak, to skróć czas przerwy o połowę. Odczekaj kilkanaście minut. Jeżeli lustro żaru nie podniosło się, to ponownie skróć przerwę o połowę. I tak do skutku. Gdy lustro żaru będzie miało cały czas tendencję wzrostową, to dla odmiany postępuj na odwrót i ostatni czas przerwy wydłużaj o połowę. Dość szybko osiągniesz stan, gdzie dodając lub odejmując „1 oczko” osiągniesz stan równowagi dla tego paliwa i tej nastawy wentylatora. Jeżeli te nastawy zadowalają cię, to przestań się martwić i mieszkać w kotłowni. Kocioł pracuje sprawnie i w miarę oszczędnie. Jeżeli natomiast potrzebujesz więcej lub mniej mocy, to:

b) dla większej mocy: zwiększ nadmuch przestawiając wentylator na wyższy stopień i ponów procedurę z punktu „a”

c) dla znacznie mniejszej mocy: zmniejsz nadmuch wentylatora, ustaw podawanie na minimum, przerwę 4 (5) krotnie większą od podawania i ponów procedurę z punktu „a”

d) dla znacznie większej mocy: zwiększ znacznie nadmuch wentylatora, ustaw podawanie na 2 (3) razy wartość minimalną, przerwę 2 (3) krotnie większą od podawania i ponów procedurę z punktu „a”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Zakupiliśmy piec Elektromet KWPm25 z czujnikim REG -05 i tyle. Muszę go sama odpalić - mąż w terenie- i du.. nic nie wiem. Czytam tą ch...rną instrukcje i wszystko mi się mota.A może ktoś by podsunął jakieś ustawienie to bym przynajmniej wiedziała od czego zacząć.

1. Czy wchodzi w grę niegrzanie wody w CWU tylko kaloryfery?

2. Czy na bojlerze należny ustawiać temperaturę pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...