Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piotrulex a masz taki piec? polecasz ogrzewanie w ten sposób czy nie?

 

1. najpierw czytaj

2. staraj sie zrozumiec

3. pozniej pytaj

4. kilka postow wyzej napisalem: "Wysłany: Pon, 12 Listopad 2007 12:24 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

wstepnie zamowione 24kw z podajnikiem za 6800 brutto 22%"

 

5. co to znaczy: "polecasz ogrzewanie w ten sposób czy nie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Elektrometowców. Jestem posiadaczem pieca Elektromet 15 KW i użytkuję go od około 1 tygodnia, na razie nie mieszkam w domu i nie grzeję CWU tylko wygrzewam dom. Jak na razie mam dość przykr doświadczenia z tym piecykiem. Nie wiem czy to za sprawą kiepskiej jakości węgla, czy też może nastawów w czasie palenia tworzą się niesamowite spieki popiołu, jednego dnia gdy przyjechałem na budowę okazało się ,że spieki przez jakieś 24 godziny urosły do takich rozmiarów, że zrzuciły z wieszaka deflektor. W obecnej chwili nadal się tworzą i nie wiem co z tym fantem zrobić. Moje nastawy są nadal fabryczne, nie zmieniałem parametrów E01. Nastawy mam takie: n47, d18, u60. Poradźcie coś. Nie wiem czy ustawienia ghostta będą dla mnie odpowiednie gdy nie grzeję CWU i wygrzewam dom. Dodaję, żę nie mam regulatora pokojowego, mam zawór trójdrożny i głowice termostatyczne na grzejnikach, instalacja na rozdzielaczach, do tego podłogówka około 70 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej węgiel - odpaliłem kocioł w sobotę miałem 14 worków węgla

10 retopal a 4 ekoret

ekoret pali sie świetnie zostawał miałki popiołek z retopalu zostają wredne spieki :evil:

 

ja mam inne problemy :roll:

 

kociołek grzeje świetnie od soboty nagrzał 200 m2 domu z 4C (sobota 13.00) do 23C (poniedziałek 17.00) mrozy w nocy po -5, -6 C

ale spala przy tym niesamowite ilosci groszku :roll: wczoraj podłączyłem sterownik pokojowy ale tu jak pisali inni uzytkownicy jest problem spadania temp. na kotle a tym samym temp powrotu spada poniżej 40 C

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Śledze sobie wątek kilka miesięcy i używam Elektromet 25 KW domek z 180m uzytkowej powierzchni . Cały grzany grzejnikami alu instalacja miedziano alupex + podłogówka w łazienkach kuchni i wiatrołapie . Mam Eurostera . Nie dociepliłem jeszcze poddasza. Kociołek w użyciu od listopada . Na początku kupiłem sobie groszek od znajomego - pięknie się paliło popiołu znikome ilości , podkładanie raz na 9 dni . Następnie drugi znajomy ma tysz "dobry towar" no i kupiłem 2 tony , na szczęście już się kończą . Pomimo różnorodnych nastaw szlaka popiołu 3 x tyle i zasyp raz na 5 dni . Ustawianie ciągle trwa od nowego roku rusze z nowym groszkiem i z nowymi nastawami. Pozdrawiam all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie jak z przysłanianiem czopucha ? Mam w tej chwili otwarty ale na tymże forum ktoś napisał że mniej mu groszku idzie jak ma 60% otworu. Prawda czy kwas ?

Pozdrawiam

 

Ja odnotowałem dużo lepsze spalanie - bez szlakowania, niższe zużycie przy czopuchu otartym na max.

na przymkniętym gorzej... bynajmniej w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie jak z przysłanianiem czopucha ? Mam w tej chwili otwarty ale na tymże forum ktoś napisał że mniej mu groszku idzie jak ma 60% otworu. Prawda czy kwas ?

Pozdrawiam

 

Ja odnotowałem dużo lepsze spalanie - bez szlakowania, niższe zużycie przy czopuchu otartym na max.

na przymkniętym gorzej... bynajmniej w moim przypadku

 

a to jakieś dłuższe obserwacje były ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie jak z przysłanianiem czopucha ? Mam w tej chwili otwarty ale na tymże forum ktoś napisał że mniej mu groszku idzie jak ma 60% otworu. Prawda czy kwas ?

Pozdrawiam

 

Ja odnotowałem dużo lepsze spalanie - bez szlakowania, niższe zużycie przy czopuchu otartym na max.

na przymkniętym gorzej... bynajmniej w moim przypadku

 

a to jakieś dłuższe obserwacje były ?

 

1 wrzesień - do połowy listopada przymknięta przepustnica o dwa ząbki (ELEKTROMET 15 kW)

potem max otwarcie i od tego momentu problem szkakowania i niedopałków przestał istnieć a wentylato "chodzi" na dużo niższym poziomie (przepustnica na dmuchawie ustawiona tak że w najszerszym miejscu otwór ma 1 cm a U=20 wcześniej tworzyły się twory szlakowe przy takich nastawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

 

w ostatnich dniach pojawił sie piec w Leroy Merlin: Solei. Czy jest to produkcja elektrometu??

 

Czy ktoś posiada taki piec???

 

Link: http://superoferta.leroymerlin.pl/details:9/solei+kocio%C5%82+retortowy+eko+kwp+15kw+zasobnik+lewy.

 

tak elektromet robiony pod tego marketa

ale czy jakość ta sama ????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po rozmowie z działem handlowym elektrometu.

 

I powiedział że piece różnią sie tylko kolorem. A piec 20kW nawet jest lepszy!!!! (niby trwalsza obudowa).

 

Ciekawe....

 

to się jeszcze dowiedz jak jest z serwisem -

 

i za jaką cene możesz kupić elektrometa w "normalnym sklepie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...