Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

a jakie widzicie różnice na + i - w porównaiu elektrometa do reco?

 

za elektrometa dalem 6800

 

reco to 10300

 

roznica to 3500 wiec ponad 50%

 

dla mnie to za duza roznica

 

wydajnosc w reco taka sama, spalanie wiec rowniez - zero

 

piec jest sporo wyzszy - minus

 

jest zeliwny wiec bardzo rwaly - plus

 

a ze piec chodzi na pellety czy jakies tam pestki - jest to nieoplacalne

 

w reco zdaje sie mozna napalic tzw. "czymkolwiek" jak piec normalnie pracuje, nie bierze wtedy z podajnika to spala to co wlozysz, jak "cokolwiek" sie wypali to piec znow zaczyna pobierac czyli jest ciaglosc palenia - jest to spory plus

 

wybralem po dlugich namyslach i rozmowach elektrometa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moim głównym problemem jest mała kotłownia, a w zas\adzie wąska =>225cm.

jak odsunę piec 50cm od ściany (a chyba trzeba 60cm) to po dodaniu szerokości pieca reco 40cm to piec zaczyna wchodzić w światło drzwi. elektromet jest chyba szeroki na 80 cm, wtedy nie wejdę do kotłowni;(

 

stąd szukam wąskiego pieca.

 

czemu wysokość to wada?

 

szukam wąskiego pieca ,około 18 kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim głównym problemem jest mała kotłownia, a w zas\adzie wąska =>225cm.

jak odsunę piec 50cm od ściany (a chyba trzeba 60cm) to po dodaniu szerokości pieca reco 40cm to piec zaczyna wchodzić w światło drzwi. elektromet jest chyba szeroki na 80 cm, wtedy nie wejdę do kotłowni;(

 

stąd szukam wąskiego pieca.

 

czemu wysokość to wada?

 

szukam wąskiego pieca ,około 18 kwh.

 

wiec decyduje kwestie gabarytowe ktorych ja akurat nie musialem brac pod uwage

 

nasz elektromet stoi okolo 40cm od sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, jak jest z koniecznością posiadania okna w kotłowni? architekt twierdzi,że musi być, ja bym najchętniej nie miał.

 

nie jestem pewien lecz wydaje mi sie ze nie trzaeab okna (znam nowe domy gdzie nie ma). musi byc wywiem przy suficie i powinien byc nawiem nie wyzej niz okolo 1m nad podloga. my nawiewu nie mamy ale jak okaze sie ze kotlownia jest za szczelna i sa problemy ze spalaniem to sie zrobi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie trzeba okna, to super. mam piwnicę żelbet i z otworami nie będzie łatwo.

 

w tej piwnicy mam wentylacje graw. i otwór w ścianie dla dopływu powietrza.

 

tyle,że otwór jest pod sufitem. gdyby miał być przy podłodze, to był by 2 m pod ziemią.

 

ciekawe czy z tego wyjdą problemy?

 

skoro masz 40cm od ściany piec, tzn że te 60 nie jest tak konieczne?

 

po co piec się od ściany odstawia>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie trzeba okna, to super. mam piwnicę żelbet i z otworami nie będzie łatwo.

 

w tej piwnicy mam wentylacje graw. i otwór w ścianie dla dopływu powietrza.

 

tyle,że otwór jest pod sufitem. gdyby miał być przy podłodze, to był by 2 m pod ziemią.

 

ciekawe czy z tego wyjdą problemy?

 

skoro masz 40cm od ściany piec, tzn że te 60 nie jest tak konieczne?

 

po co piec się od ściany odstawia>?

 

w instrukcji od pieca mam napsane o nawiewie nie wyzej niz 1m od posadzki - tez wychodzi pod ziemia :)

 

60cm od sciany tez podaje producent lecz majster postawil blizej gdzy mowi ze nie trzeba a szkoda miejsca

 

tez w projekcie mialem piwnice lana z betonu lecz zmielismy na bloczki betonowe, tansze i mniej roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest uzasadanienie tych wszystkich odległości?

 

tył- przyslona czopucha podłączenia zaworek spustu pieca itp.

 

od strony kotla z prawej albo lewej (zalezy gdzie podajnik) musisz mieć trochę luzu

zeby za piec sie dostać

 

a od strony podajnika na tyle zeby wrazie czego wyciągnąc slimaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineły 2 tygodnie testów spalania ;)

 

1 tydzień ustawiania ghosta 2 tydzień ustawienia dżidzi

 

temp wewnetrzna 16 C , CWU brak -

kocioł 25 kw spalanie w granicach 20 kg/ dobę

ale na ustawiania dżidzi kociołek pracuje troszke lepiej

 

jak przy grzaniu na poziomie 22 C spali ok 25 ;) bede happy

 

wkurza mnie jedynie jedna sprawa a mianowicie duża bezwładnośc czujnika temp.

tzn. różnica między temp czynnika wychodzącą z kotła a temp. mierzoą temp kotla dochodzi do 9C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineły 2 tygodnie testów spalania ;)

 

1 tydzień ustawiania ghosta 2 tydzień ustawienia dżidzi

 

temp wewnetrzna 16 C , CWU brak -

kocioł 25 kw spalanie w granicach 20 kg/ dobę

ale na ustawiania dżidzi kociołek pracuje troszke lepiej

 

jak przy grzaniu na poziomie 22 C spali ok 25 ;) bede happy

 

wkurza mnie jedynie jedna sprawa a mianowicie duża bezwładnośc czujnika temp.

tzn. różnica między temp czynnika wychodzącą z kotła a temp. mierzoą temp kotla dochodzi do 9C

 

No niestety ta różnica jest bardzo duża i wprowadza stany nieustalone (w zależności do czego kto tych pomiarów używa).

Ale dla ciekawości powiem, że u mnie pomomo zainstalowania zaworu czterodrogowego różnice temperatury na wyjściu i wejściu do kotła sięgają nikiedy 40% i po tym wnoskuję że ochrona pieca przed niskotemperaturowym powrotem za pomocą zaworu czterodrogowego to czyste hasło marketingowe....

Przy 60 czy nawet 75 *C na wyjściu temperatura na powrocie potrafi być na poziomie niskiej 40*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineły 2 tygodnie testów spalania ;)

 

1 tydzień ustawiania ghosta 2 tydzień ustawienia dżidzi

 

temp wewnetrzna 16 C , CWU brak -

kocioł 25 kw spalanie w granicach 20 kg/ dobę

ale na ustawiania dżidzi kociołek pracuje troszke lepiej

 

jak przy grzaniu na poziomie 22 C spali ok 25 ;) bede happy

 

wkurza mnie jedynie jedna sprawa a mianowicie duża bezwładnośc czujnika temp.

tzn. różnica między temp czynnika wychodzącą z kotła a temp. mierzoą temp kotla dochodzi do 9C

 

No niestety ta różnica jest bardzo duża i wprowadza stany nieustalone (w zależności do czego kto tych pomiarów używa).

Ale dla ciekawości powiem, że u mnie pomomo zainstalowania zaworu czterodrogowego różnice temperatury na wyjściu i wejściu do kotła sięgają nikiedy 40% i po tym wnoskuję że ochrona pieca przed niskotemperaturowym powrotem za pomocą zaworu czterodrogowego to czyste hasło marketingowe....

Przy 60 czy nawet 75 *C na wyjściu temperatura na powrocie potrafi być na poziomie niskiej 40*C

 

bede asertywny :) ,nie dokońca nasz racje zawor 4 drożny może się sprawdzić ale po moich doświadczeniach doszedłem do wniosku że należało by wtety na kotle ustawic z 70- 75 C żeby temp powrotu była zadawalająca

(mam termometry wszędzie gdzi się da więć kontrolowałem to dokładnie)

 

u mnie chociaz mam zawor 4 drożny to go nie uzywam lepiej się sprawdza w moim przypadku brak 1 go kaloryfera w łazience na poddaszu i połączenie zasilania z powrotem :)

 

temp na kotle ustawiona mam na 58 C a na powrocie nigdy nie jest miższa niż 45 C 8) (tylko co bedzie jak podłogówka tam niewydoli ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineły 2 tygodnie testów spalania ;)

 

1 tydzień ustawiania ghosta 2 tydzień ustawienia dżidzi

 

temp wewnetrzna 16 C , CWU brak -

kocioł 25 kw spalanie w granicach 20 kg/ dobę

ale na ustawiania dżidzi kociołek pracuje troszke lepiej

 

jak przy grzaniu na poziomie 22 C spali ok 25 ;) bede happy

 

wkurza mnie jedynie jedna sprawa a mianowicie duża bezwładnośc czujnika temp.

tzn. różnica między temp czynnika wychodzącą z kotła a temp. mierzoą temp kotla dochodzi do 9C

 

No niestety ta różnica jest bardzo duża i wprowadza stany nieustalone (w zależności do czego kto tych pomiarów używa).

Ale dla ciekawości powiem, że u mnie pomomo zainstalowania zaworu czterodrogowego różnice temperatury na wyjściu i wejściu do kotła sięgają nikiedy 40% i po tym wnoskuję że ochrona pieca przed niskotemperaturowym powrotem za pomocą zaworu czterodrogowego to czyste hasło marketingowe....

Przy 60 czy nawet 75 *C na wyjściu temperatura na powrocie potrafi być na poziomie niskiej 40*C

 

bede asertywny :) ,nie dokońca nasz racje zawor 4 drożny może się sprawdzić ale po moich doświadczeniach doszedłem do wniosku że należało by wtety na kotle ustawic z 70- 75 C żeby temp powrotu była zadawalająca

(mam termometry wszędzie gdzi się da więć kontrolowałem to dokładnie)

 

u mnie chociaz mam zawor 4 drożny to go nie uzywam lepiej się sprawdza w moim przypadku brak 1 go kaloryfera w łazience na poddaszu i połączenie zasilania z powrotem :)

 

temp na kotle ustawiona mam na 58 C a na powrocie nigdy nie jest miższa niż 45 C 8) (tylko co bedzie jak podłogówka tam niewydoli ;) )

 

U mnie jest inny piec ale zasada działania zaworu czterodrogowego jest taka sama.Na piecu temp ust 62 stopnie, temp wody wychodzącej na instalację 31-34 stopnie,temp wody wracającej do kotła waha się od 46 do 54 stopni.

W moim przypadku gdyby na instalację poszło 58 stopni to w domu byłaby sauna.Teraz temp w domu ok 20-21 stopni.Pozdrowienia z małopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 stopni to w domu byłaby sauna.Teraz temp w domu ok 20-21 stopni.Pozdrowienia z małopolski.

 

eee tam a od czego masz zawory termostatyczne na grzejnikach ? :roll:

 

Racja.Jest to rozwiązanie.Racja.11 głowic termostatycznych po ok 30-40 zł ja wolę czterodrogowy za 170zł.

 

jak tam stryjenka uważa... ja tam wole w pokojach mieć taką temp. jaka sobie ustawie a nie jaka mi "wyjdzie" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...