Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Mam juz dość pieca od dwóch dni próbuje go ustawić czytając forum, i coraz więcej widze rzeczy co pasowało by przerobić w instalacji choć jest juz w miedzi zrobiona a dom ma 190 m2 jeszcze bez ocieplenia ale starsze budownictwo.Piec mam 25 kw i nie mogę przekroczyć 40 stopni na piecu i nie wiem dlaczego?

 

Pomóżcie bo jest masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowie z serwisem Elektrometu dostałem ustawienia takie

 

n55

d25

b120

u28

L2

o20

J30

F20

 

I kazał żeby ręcznie dojść do temp. 55 nie wiem nawet ręcznie piec nie chce współpracować!

Może z węglem jest coś nie tak?

Zaczyna mi brakować nerwów :evil: zaraz zapale sobie ognisko w pokoju :D może wtedy bedzie cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przepraszam, że się wtrącę w wątek. Właśnie stoję przed wyborem typu ogrzewania ( nie mam gazu), więc naturalnym jest, iż ekogroszek rozważam bardzo poważnie... ale tak sobie czytam wasze posty, to aż mnie blady strach ogarnia. Czy naprawdę z tym typem ogrzewania jest tak, że trzeba ślęczeć godzinami z miernikami temperatury, a następnie kolejne kilka dni aby wyregulować piec? Przecież to nie ma sensu... kto na to ma czas? A może to tylko jest tak, że większości działa to bez zarzutu, i oprócz wsypywania paliwa i czyszczenia pieca - to nie trzeba przy nim grzebać? Może trafiają tutaj tylko osoby z problemami, a Ci którym wszystko pięknie działa siedzą cicho albo nie trafiają tutaj? I może to Tych jest większość? Czy jest szansa, że piece na ekogroszek mogą być sprawne po "dobrym" ustawieniu?

 

nie jest tak, źle :lol:

myślę, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego forum, nie wszyscy też się wypowiadają. Wiele osób prawdopodobnie nie zawraca sobie głowy ustawieniami, lub nawet nie ma o tym pojęcia bo tego nie rozumieją. Z piecem idzie się dogadać... :wink: co do zużycia... nie ma nic za darmo. Dla nas jak się wyprowadzamy z bloku to 1t na m-c wydaje się dużo, ci którzy całe życie palili w zwykłych śmieciuchach w swoich doamch jak przerzucają się na ekogroszek pewnie są zadowleni mając spalnie pow. 1t.... :)

Jak masz nieocieplony dom to choć byś miał super piec gazowy to i tak swoje zjara... napewno nie pchaj się w gaz z butli - to jest naprawdę masakra...

 

wszystko kwestia wyboru a potem kunsztu hydraulika, ja miałem szczęscie bo miałem dobrego speca. Jak już wybierzesz czym masz grzać, dobrze przemyśl sobie budowę instalacji biorąc pod uwagę specyfikę samego pieca.

obecnie gdybym miał możliwości zdecydowałbym się na kombinację ekogroszek + kominek, ewentualnie sam ekogroszek... jeżeli masz kasę może być gaz i nic cię nie obchodzi...

zawsze ewentualnie można zainwestować w dobry żeliwny piec śmieciowy i palić w nim drzewem, tylko że tego rodzaju piece nie nadają się za bardzo do nowoczesnych instalacji, które mają mało wody. Do takich instalacji tylko gaz lub ekogroszek...

 

od kiedy przeliczam sobie zuyżcie na kalkulatorze nie ślęczę przy piecu wcale,

najpierw ustalam sobie moc potrzebną w danych warunkach do grzania domu, a potem dobieram parametry podtrzymania.

wszystkiego trzeba się nauczyć...

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowie z serwisem Elektrometu dostałem ustawienia takie

 

n55

d25

b120

u28

L2

o20

J30

F20

 

I kazał żeby ręcznie dojść do temp. 55 nie wiem nawet ręcznie piec nie chce współpracować!

Może z węglem jest coś nie tak?

Zaczyna mi brakować nerwów :evil: zaraz zapale sobie ognisko w pokoju :D może wtedy bedzie cieplej

 

daj L1,

skąd masz wegiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mam ponoć z kopalni Janina jest grubszy granulat niż miałem w latach poprzednich, czopuch mam ustawiony na godz 11

 

ale jak zmienie parametr d 17 to b 120 nie bedzie za duże?

 

przy wentylatorze mam takie pokrętło są tam procenty ja mam ustawione

 

Dziwna sytuacja nigdy tego pieca nie ruszałem żeby coś ustawiać i widze że to był bardzo poważny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel - ważne żeby był kamienny a nie brunatny jak ten tani czeski.

czopuch jest OK - ja mam między 10 a 11.

czy czyścisz regularnie piec?

parametr b nie ma wpływu na ilośc zużycia węgla w ciagu 1h pracy, będzie tyle samo przy b30 i i b240, b ma jednak znaczenia dla zużycia w cyklu podtrzymanie, czym większe tym więcej piec żre w samym podtrzymaniu.

ja stosuję b30 ponieważ węgiel częściej się rusza na retorcie co w efekcie daje mniej spieków i efektywniejsze spalanie.

 

masz jakieś pokrętło przy wentylatorze???? ja nic takiego nie mam, może masz na myśli przesłonę wentylatora? tzn. blachę zasłaniającą wiatraczek?

 

jeżeli chcesz osiągnąć wysoką temp. to trzeba doprowadzić do syt. żeby na w retorcie znalazło się sporo żarzącego się węgla, uzyskujemy wtedy większą moc, do tego zawsze musisz ustawić odpowiedną ilość powietrza, regulując przesłoną wentylatora i prametrem U na serowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gslaw a jakie byś mi proponował ustawienia? do moje domu w przyszłym roku muszę poprawić tą instalacje.

 

ja mam obecnie

n58

d24

b30

L1

o18

U24

przesłona wentylatora 3,5zm w najszerszym miejscu. jeżeli to za mało to trzeba zwiększać d jednocześnie zwiększając U i troszeczkę o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...