Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Węgiel jak mówiłem ponoć z Janiny ja nie kupowałem nawet nie wiem jaką ma kaloryczność ( węgiel jest suchy tylko jedna wada jest na polu, zawsze go miałem na polu i raczej nigdy nie robiło to różnicy piec wtedy chodził na fabrycznych ustawieniach było chyba L3 d29 U50 reszta bez zmian)

 

zmniejszyłem z L2 na L1

 

to pokrętło jest na skrzynce gdzie sie podpina pompkę, termostat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to jest regulacja wentylatora w procentach obecnie mam ustawione na 35

nie wiem jak się wrzuca zdjęcia bo bym wrzucił.

 

zmniejszyłem szczelinę na wentylatorze teraz dopiero

 

n 55

d25

b120

u30

o20

L1

J30

F20

przy tych ustawieniach powyżej wyciąga temp max 39 i po chwili znowu się obniża gdzieś do 37 raz jest płomień ładny wysoki zachodzi zawija sie nad deflektor a zachwile jakby za dużo znowu dostał węgla i oczywiście płomien mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przy tych ustawieniach powyżej wyciąga temp max 39 i po chwili znowu się obniża gdzieś do 37 raz jest płomień ładny wysoki zachodzi zawija sie nad deflektor a zachwile jakby za dużo znowu dostał węgla i oczywiście płomien mniejszy

 

dziwne, że przy podawaniu węgla płomień ci się zmniejsza. widzę dwie możliwe przyczyny, albo masz za duże d (w co wątpię), do tego za dużo powietrza albo masz bardzo b.mokry węgiel.

 

jak wyszedł ci ekepryment z pracą w trybie ręcznym? wszedł na temperaturę?

jak szybko? czy piec jest wyczyszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pracy ręcznej też nie chciał złapać temperatury, tak piec jest czyszczony.

 

naprawde to jest bardzo dziwne zawsze jak sie nagrzał wyłączył jak temp spadła to sie włączył i szybko dochodził do zadanej. W tamtym roku max chodził na 45 stopni.

 

Możliwe że to wina węgla

 

coraz bardziej jestem głupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pompke mam ustawioną na najmniejsze obroty

 

czy temp na sterowniku jest mniej więcej taka sama jak na termometrze zegarowym? może masz uszkodzony czujnik temperatury. jak dotykaz ręką rurek wychodzących z pieca to też mają tylko 38st?

 

jeżeli tak, to naprawdę chyba jest coś nie tak z węglem. Może masz jakiegoś sąsiada, od którego możesz pożyczyć dobrego towaru i przetestować w swoim piecu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych ustawieniach powyżej wyciąga temp max 39 i po chwili znowu się obniża gdzieś do 37 raz jest płomień ładny wysoki zachodzi zawija sie nad deflektor a zachwile jakby za dużo znowu dostał węgla i oczywiście płomien mniejszy

 

Witam

Ja bym ci proponował odkręcić pokrywę rewizyjną mieszacza, to ta ,która znajduje się nad szufladą z popiołem i sprawdzić czy nie trzeba tam wyczyścić.To właśnie może być przyczyną braku dostarczanego powietrza na palenisko,co wiąże się z opisanym przez ciebie zmiennym płomieniem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym ci proponował odkręcić pokrywę rewizyjną mieszacza, to ta ,która znajduje się nad szufladą z popiołem i sprawdzić czy nie trzeba tam wyczyścić.To właśnie może być przyczyną braku dostarczanego powietrza na palenisko,co wiąże się z opisanym przez ciebie zmiennym płomieniem.

Pozdr.

 

Dokładnie to samo chciałem napisać ale kolega mnie uprzedził. Pod retortą nad popielnikiem masz takie drzwiczki rewizyjne. Otwórz to i wysyp popiół. Też borykalem się z podobnym problemem aż na to wpadłem, że trzeba oczyścić mieszacz. Kolejnym objawem poza trudnościami z uzyskaniem temperatury było palenie się węgla na retorcie tylko po jednej stronie. Sprawdź jak jest u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem następujący: osiąga fajną temp 55 stopni przy d20 i b155 ale spalanie jest dość duże i niedopala a w momencie gdy trochę zmniejszę któryś z parametrów temp spada a spalanie się poprawia, U20 i otwarte na 2 palce płomnień jest moim zdaniem (laika) dobry. Aktualnie mam

n56 d19 U20 b164 o30 L1 _| 10 F5 P8 i max wychodzi temp 50 stopni

Może zna ktoś parametry żeby temp była wysoka a spalanie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...