Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze pytanie - gdybyście mieli poraz drugi kupić piec czy byłby to ten sam?.

I jeszcze jedno czy moc 25kW wystarczy na 160 m2 pow.użytkowej i ok. 220m2 całkowitej?. Bardzo proszę o opinie.

 

Pozdrawiam.

 

mamy 130 uzytkowej i nieca ponad 200 calkowitej - ma wystarczyc

 

piec jest OK, od kiedy uruchomili w sobote przed Sylwestrem tylko laduje wegiel i wybieram popiol

 

znajomi maja mialowy a mial jest tanszy - w sumie nie wiem czemu sie nad mialowym z podajnikiem nie zastanawialismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak z ekonomią ?. :o

 

Rozumiem, że każdy chwali swoje, my będziemy musieli za jakiś czas kupić piec a po przeczytaniu większej ilości tematów w forum na temat pieców doszłam do wniosku biorąc pod uwagę Wasze opinie, że ten jest dość optymalny i dlatego pytam?, nie chciałabym kupić kota w worku z którym będą same problemy. W większej części pokoi chcemy mieć grzejniki ale w łazienkach, kuchni i przedpokoju podłogówkę - jak on z tym pracuje? - to zdaje się trzeba zrobić na dwa układy, najpierw otwarty a później go zamknąć czy jakoś tak?.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy swoje chwali ;)

 

jak kazdy kocioł ma plusy i minusy

 

mnie wnerwia popuielnik za mały i nie na całą szerokośc spodu kotła

jak wybierasz popiół to potem jeszcze trzeba wybrać resztki z kotła :roll:

 

zgadza sie

 

a jak otworzy sie drzwiczki to czesto wyleci cos na kafle

 

na razie wyciaganie szufeleczka resztek nie przeszkadza mi ale ciekawe jak to w innych jest

 

zobaczymy co bedzie dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawana czekałem na ten dzień ;) i tak oto w dniu dzisiejszym wypalił mi się cały zasobnik węgla (widać było ślimaka) i postanowiłem sprawdzić ile kg żeczywiście mieści się do pojemnika (kocioł 25 kw)

węgiel był troszkę wilgotny (retopal orginalnie pakowany w worki - teoretycznie na opakowaniu 25 kg +-0,25)

każdy worek zanim wsypałem został extra zważony(waga wczesniej sprawdziłem odnośnie poprawności ważenia) i tu moje zdziwienie weszło 173,6 kg (trzeba brac poprawke na wilgotny węgiel na +) po same brzegi zasobnika tak że klapa domkła się ledwo ledwo :)

 

wyglada na to że te opisywane 180 kg to zasobnik + ślimak + pojemnik paleniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mozliwe skoro poj. zasobnik wg. strony producenta elektromet dla pieca 25 kw wynosi 140 kg. : Pojemność zasobnika dm3/kg 180/140

 

 

zzastanawiam sie nad tym piecem, zobacze ten solei w l.merlin :)

 

wlasnie

 

mi tez sie zdaje ze 140kg podaje producent

 

ten soleil to jest elektromet tyle ze zielony - specjalnie dla LM produkuja z innym numerem kat aby klienci nie przychodzili do LM zadajac zwrotu podwojenej roznicy w cenie - tak glosi reklama :wink:

 

ja dalem 6800 a w LM chyba za 7300 byl wiec LM zwracalo by 1000 zeta kazdemu kupujacemu co przyjdzie z inna oferta :wink:

 

sluszeliscie za Kaufland daje 5 zeta kupujacemu jak znajdzie na sli towar po terminie? - nie w temacie ale mozna sobie dorobic po godzinach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie - gdybyście mieli poraz drugi kupić piec czy byłby to ten sam?.

I jeszcze jedno czy moc 25kW wystarczy na 160 m2 pow.użytkowej i ok. 220m2 całkowitej?. Bardzo proszę o opinie.

 

Pozdrawiam.

 

mamy 130 uzytkowej i nieca ponad 200 calkowitej - ma wystarczyc

 

piec jest OK, od kiedy uruchomili w sobote przed Sylwestrem tylko laduje wegiel i wybieram popiol

 

znajomi maja mialowy a mial jest tanszy - w sumie nie wiem czemu sie nad mialowym z podajnikiem nie zastanawialismy

a jaki to miałowy mają znajomi ?? jakiej firmy ? ile pali ? nie kopci z komina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to miałowy mają znajomi ?? jakiej firmy ? ile pali ? nie kopci z komina ?

 

nie wiem ale chyba nie najlepszy

 

musieli zamurowac drzwi laczace dom z kotlownia i teraz chodza do kotlowni dookola wychodzac na dwor, musza tez nieco podwyzszyc komin gdyz czasem sie dym cofa

 

jest tani w eksploatacji, pali sie doslownie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to miałowy mają znajomi ?? jakiej firmy ? ile pali ? nie kopci z komina ?

 

nie wiem ale chyba nie najlepszy

 

musieli zamurowac drzwi laczace dom z kotlownia i teraz chodza do kotlowni dookola wychodzac na dwor, musza tez nieco podwyzszyc komin gdyz czasem sie dym cofa

 

jest tani w eksploatacji, pali sie doslownie wszystko

 

zapytaj ich kiedyś przy okazji o markę pieca i czy są zadowoleni poza tymi mankamentami, które wymieniłeś

rozumiem że zamurowali bo kopciło im w kotłowni i przechodził dym na część mieszkalną

 

a pytanie mam do innych użytkowników: Czy palił ktoś z Was w swoim kotle owsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palił ktoś z Was w swoim kotle owsem ?

 

jezeli chodzi o elektrometa to nie... poza tym nieuzasadnione ekonomicznie

przynajmniej narazie ;)

 

a dlaczego nie uzasadnione ekonomicznie ?

 

zboże paszowe czyli takie które nie nadaje się na mąki jest po 260zł/tonę albo jakoś tak.oczywiście mówię o cenach w skupach.

 

podjechać tylko ugadać się z rolnikiem na ilość ton i po problemie.

 

acha a to tylko owies może być czy również pszenica i inne zboża ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palił ktoś z Was w swoim kotle owsem ?

 

jezeli chodzi o elektrometa to nie... poza tym nieuzasadnione ekonomicznie

przynajmniej narazie ;)

 

a dlaczego nie uzasadnione ekonomicznie ?

 

zboże paszowe czyli takie które nie nadaje się na mąki jest po 260zł/tonę albo jakoś tak.oczywiście mówię o cenach w skupach.

 

podjechać tylko ugadać się z rolnikiem na ilość ton i po problemie.

 

acha a to tylko owies może być czy również pszenica i inne zboża ??

 

było poruszane na forum - jest osobny wątek dotyczący palenia owsem itp.

wartość opałowa owsa jest minim. o płlowe niższa od węgla

kolejna sprawa gdzie trzymać na zimę 6,7,8 ton owsa ?? aaaa stodołę można dobudować no fakt ;)

ale jak się jest rolnikiem to sprawa nabiera innego kolorytu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palił ktoś z Was w swoim kotle owsem ?

 

jezeli chodzi o elektrometa to nie... poza tym nieuzasadnione ekonomicznie

przynajmniej narazie ;)

 

a dlaczego nie uzasadnione ekonomicznie ?

 

zboże paszowe czyli takie które nie nadaje się na mąki jest po 260zł/tonę albo jakoś tak.oczywiście mówię o cenach w skupach.

 

podjechać tylko ugadać się z rolnikiem na ilość ton i po problemie.

 

acha a to tylko owies może być czy również pszenica i inne zboża ??

 

było poruszane na forum - jest osobny wątek dotyczący palenia owsem itp.

wartość opałowa owsa jest minim. o płlowe niższa od węgla

kolejna sprawa gdzie trzymać na zimę 6,7,8 ton owsa ?? aaaa stodołę można dobudować no fakt ;)

ale jak się jest rolnikiem to sprawa nabiera innego kolorytu ...

ok rozumiem - szukać gdzieś indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam. Mam problem zakupilem piecyk Elektromet ale 38KW. Nigdzie nic na temat ustawien tego pieca nie znalazlem dlatego pisze tutaj moze ktos pomoze.

Jestem troche laikiem w ustawieniach tego pieca i nie moge go ogarnac. W domu mam sporo za cieplo a dodam ze piec ustawiony jest na ustawieniach fabrycznych. Wiem ze nie podacie mi przykladowych parametrow ale moze ktos pomoze podpowiedziec co przykrecic zeby bral troche mniej groszku i zeby w domku bylo chlodniej. Dodam tylko ze piec w tej chwili obsluguje tylko 240m2 a docelowo ma ogzrewac 240 domu + hala 200(gdzie temp ma byc w okolicach 15 oC).

 

Podam ustawienia fabryczne:

n=60

c=45

d=30

U=60

 

b=200

o=20

L=2

u=10

 

Prosil bym o podpowiedz co poprzestawiac zeby bylo dobrze ;)

Bede wdzieczny za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...