Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Instrukcję posiadam ale jak by mi ktoś o tym parametrze "u" napisał swoimi słowami bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą nadwyżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler ma bodajże 150l. Temperatura na piecu ustawiona 58 temperatura wody "c" 40.

Co to jest pompa stała CO? Mam pompę Co i chodzi ona cały czas gdy nie grzeje się bojler bo wtedy chodzi pompa cwu.

 

 

Zadzwoń do producenta wszystko Ci wyjasnią

 

Masz priorytet CWU. Piec pracuje aż uzyskasz zadaną temperature na CWU

Zobacz ręką jaka jest temperatura na piecu a jaka na wejściu i wyjściu płaszcza bojlera . Jesłi są takie jak na piecu przy pracy pompy CWU to powinna się nagrzać w 30 minut.

Może coś innego jest źle

 

Masz wyłączoną stałą pompe CO. Bo wtedy chodzą obie pompy. I piec wyłacza sie gdy ociagnie temperature CO a nie CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba rację. Czy ktoś z forumowiczów wie jaki parametr trzeba zmienić aby włączyc stałą pompę CO?

 

Bojler ma bodajże 150l. Temperatura na piecu ustawiona 58 temperatura wody "c" 40.

Co to jest pompa stała CO? Mam pompę Co i chodzi ona cały czas gdy nie grzeje się bojler bo wtedy chodzi pompa cwu.

 

 

Zadzwoń do producenta wszystko Ci wyjasnią

 

Masz priorytet CWU. Piec pracuje aż uzyskasz zadaną temperature na CWU

Zobacz ręką jaka jest temperatura na piecu a jaka na wejściu i wyjściu płaszcza bojlera . Jesłi są takie jak na piecu przy pracy pompy CWU to powinna się nagrzać w 30 minut.

Może coś innego jest źle

 

Masz wyłączoną stałą pompe CO. Bo wtedy chodzą obie pompy. I piec wyłacza sie gdy ociagnie temperature CO a nie CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy któs mógłby mi jak najprościej wyjaśnić co oznacza parametr małe "u"

 

małe "u"jest to nadwyżka temperatury nad ustawioną temp. wody "c" w zasobniku z jaką ma być grzana woda w zasobniku, podczas gdy piec pozostaje w trybie podtrzymania lub nie grzeje CO bo jest lato dla n--

inaczej mówiąc, piec pracując w trybie podtrzymania będzie podgrzewał wodę w zasobniku CWU z temp. równą sumie zadanego "c" i "u"

 

temp. grzania CWU w trybie podtrzymania = c+u

c48 + u7 = 55 , z taką temp. piec będzie grzał wodę w trybie podtrzymania, lub wtedy gdy nie grzeje CO np. w sezonie letnim gdy jest n --.

 

Zimą, jeżeli nie masz termostatu pokojowego to parametr ten praktycznie nie ma zanczenia, woda w CWU jest grzana z temp równą n, no chyba , że twój piec jakimś cudem pozostaje w trybie podtrzymania z właczoną pompą co najmniej 1h.

 

mój piec grzeje wodę max 40min. może masz za małe d i dlatego tak długo mu się schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym rokuprobowałem sie dowiedziec w serwisie i nikt nie chcial powiedziec jak wejsc do parametrow E2, bo tam podobno da sie zmienic priorytety pracy pomp

 

na wczesniejszych stronach w tym topicu ktoś podawał jak wejść do E2, jednakże przed dokonaiem jakichkolwiek zmian w tych parametrach radzę dokładnie zapoznać się z instrukcją

http://www.ekoenergia.eu/files/Instrukcja%20obslugi%20F03%20R501%20Eco%20u2w1%5B1%5D.pdf żeby nie zrobić sobie kuku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mój piec grzeje wodę max 40min. może masz za małe d i dlatego tak długo mu się schodzi.

 

jak wracam z pracy podnosze c z 35 na 47 - po okolo 30-40 minutach kaloryfery znow sa gorace. cschodze i znow zjezdzam na 35. dzieki temu piec z zadanych teraz 50 tylko raz dzienie nagrzewa sie do okolo 60 i odnosze wrazenie ze odbija sie to na nizszym zuzyciu wegla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta instrukcja dotyczy innego sterownika. W moim sterowniku nie ma mozliwosci zmiany priorytetu CWU w nastawach E1.

 

sorki, to będzie raczej to http://www.ekoenergia.eu/files/Instrukcja%20R501%20u6x.pdf

zasada działania jest ta sama jak w elektrometach,

 

ktoś napisał

"aby wejść do trybu serwisowego E2 zrob tak:

 

Ustaw wentylator (U = 1)

Głównym wyłącznikiem wyłączyć zasilanie (dalej powinien świecić)

Ponownie włącz główny włacznik (podświetlony) trzymając jednocześnie wciśnięte przyciski + i -. "

nie wiem czy to jednak zadziała - nie próbowałem.

 

niektórzy piszący na tym forum pisali, że po wejściu do E2 tylko za pierwszym razem widzieli parametr do zamiany prirytetu a potem gdzieś znikał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustaw wentylator (U = 1)

Głównym wyłącznikiem wyłączyć zasilanie (dalej powinien świecić)

Ponownie włącz główny włacznik (podświetlony) trzymając jednocześnie wciśnięte przyciski + i -. "

nie wiem czy to jednak zadziała - nie próbowałem.

 

niektórzy piszący na tym forum pisali, że po wejściu do E2 tylko za pierwszym razem widzieli parametr do zamiany prirytetu a potem gdzieś znikał??

 

Witam

Instrukcję do uzyskania parametrów E2 podałeś właściwą,własnie w ten sposób się tam wchodzi.

Problem jest gdy wchodząc kolejny raz do E2, chce się przestawić parametr n z kreską na dole,ponieważ go już tam nie ma.

 

Jeżeli ktoś wie jak uzyskać to n z kreską na dole ,proszę o informację.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Życzę Wesołych i Spokojnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

mam pytanko do osób które używają termostatów....

 

kupiłem sobie Auratona bezprzewodowego, podłączyłem, ucieszony, że teraz to spalanko będzie niskie, a tu dupa!

 

Wszystko fajnie, pięknie, tylko że:

 

piecyk ma gdzieś temperaturę nastawioną na termostacie, nastawiłem sobie 21,5, termostat pokazuje,iż taka temperatura w pomieszczeniu jest, a piec i tak grzeje sobie do parametru "n" w moim przypadku 59, potem jak spadnie do 57 to się załącza i tak w kółko.

 

Powie mi ktoś, o co tu chodzi? Ja myślałem, że przy stosowaniu termostatu , priorytetem jest temperatura pomieszczenia i wskazania na termostacie (czytaj: żądam 21,5, jest za niska grzeję, jest osiągnięta lub wyższa - stan podtrzymania) a nie temperatura zadana kotła.

 

Moje ustawienia:

n-59

d-16

u-31

o-60

L-1

 

przesłon na około 3-4cm, czopuch na 10, zawór 4D na godzinie 1.

Ogrzewam 200m,jednakże 3m do góry, 2 piętra, nieocieplone, kamienica przedwojenna, na jednym z pięter parę żeliwnych kaloryferów.

 

Pozdrawiam życząc Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to kol @info123 opisał ale jest tez duzo ustawien ubocznych... temp załaczania cwo, co, wyłanczania ww pompek.. delta- efek rozjeżdzania temperatury na kotle.., temp pieca, a nie tylko moc, poza tym np przy 5/20 moze sie przesypywac eko z retorty czyli co? mamy okresloną moc a węgiel nie zdązy się spalic.... wg tabeli mam 6 s przerwa 52 to jest ok 10 KW a jak dam mniejsza przerwę to węgiel przesypuje sie z retorty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest gdy wchodząc kolejny raz do E2, chce się przestawić parametr n z kreską na dole,ponieważ go już tam nie ma.

 

Jeżeli ktoś wie jak uzyskać to n z kreską na dole ,proszę o informację.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Życzę Wesołych i Spokojnych Świąt

 

witam,

 

może trzeba zadzwonić do producenta R501 do firmy Compit...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

mam pytanko do osób które używają termostatów....

 

kupiłem sobie Auratona bezprzewodowego, podłączyłem, ucieszony, że teraz to spalanko będzie niskie, a tu dupa!

 

 

wygląda na to, że masz źle podłączony termostat w piecu.

opisz więcej co masz na wyświetlaczu czujnika, czy jest tam kółko symbolizujące pracę pieca, jakie diody palą się na odbiorniku przy piecu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przepraszam, że się wtrącę w wątek. Właśnie stoję przed wyborem typu ogrzewania ( nie mam gazu), więc naturalnym jest, iż ekogroszek rozważam bardzo poważnie... ale tak sobie czytam wasze posty, to aż mnie blady strach ogarnia. Czy naprawdę z tym typem ogrzewania jest tak, że trzeba ślęczeć godzinami z miernikami temperatury, a następnie kolejne kilka dni aby wyregulować piec? Przecież to nie ma sensu... kto na to ma czas? A może to tylko jest tak, że większości działa to bez zarzutu, i oprócz wsypywania paliwa i czyszczenia pieca - to nie trzeba przy nim grzebać? Może trafiają tutaj tylko osoby z problemami, a Ci którym wszystko pięknie działa siedzą cicho albo nie trafiają tutaj? I może to Tych jest większość? Czy jest szansa, że piece na ekogroszek mogą być sprawne po "dobrym" ustawieniu?
Zgadza się, tylko czytam, a z pieca opróżnaim popiół i dosypuję towaru. Podczas mrozów zwiększam d i u i to cała robota. W domu czsem aż za ciepło, jestem bardzo zadowolony, a byłbym bardziej jeżeli upewniłbym się, że to ogrzewanie jest tańsze od gazowego. Posiadam Elektromet 25kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem podać ustawienia z których jestem zadowolony. Powierzchnie grzewcza domu wynosi 140 m^2. Ustawienia paremetrów wg E0:

n65

C51

c45

d10

U18

Przesłona wentylatora otwarta na maxa. Na kotle uzyskuję temperaturę 63 stopnie, w domu temperatura przekracza 23 C.

Parametry E1 pozostawiłem z ustawieniami domyślnymi i tam nie kręcę.

Zużycie węgla zależy od temperatury na zewnątrz, 20-25 kg na dobę. Po wypaleniu popiół jest o konsystencji mączki (brak żużla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...