Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a w jaki sposób ograniczasz temp. w domu tylko regulacją pieca ???

jakieś zawory termostatyczne na kaloryferach ???

jak ich nie masz to ich zamontowanie wg. mnie jest najlepszym rozwiazaniem

a przerabiałem wiekszość...

a mam pytanie:

czy przerabiałeś temat regulatorów pokojowych ?

sprawdzało się to czy jednak ze względu na różne warunki w pokojach bardziej te głowice termostatyczne godne są uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób ograniczasz temp. w domu tylko regulacją pieca ???

jakieś zawory termostatyczne na kaloryferach ???

jak ich nie masz to ich zamontowanie wg. mnie jest najlepszym rozwiazaniem

a przerabiałem wiekszość...

a mam pytanie:

czy przerabiałeś temat regulatorów pokojowych ?

sprawdzało się to czy jednak ze względu na różne warunki w pokojach bardziej te głowice termostatyczne godne są uwagi ?

 

jeżeli chodzi Ci o sterownik pokojowy taki jak np. euroster podłączony do kotła to TAK przerabiałem i nie byłem zadowolony

zrobiłem tez podłączenie takiego sterownika do przekaźnika i podłączyłem tam pompy też kiszka i w końcu zakupiłem głowice na kaloryfery :) i jest świetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o sterownik pokojowy taki jak np. euroster podłączony do kotła to TAK przerabiałem i nie byłem zadowolony

zrobiłem tez podłączenie takiego sterownika do przekaźnika i podłączyłem tam pompy też kiszka i w końcu zakupiłem głowice na kaloryfery :) i jest świetnie...

ale na głowicach jest wtedy ustawiona temp. jedna przez całą dobę ?

 

bo chodzić po domu i przestawiać głowice żeby w czasie naszej nieobecności obniżył o kilka stopni to kicha trochę

 

ja myslałem nad połączeniem sterownika pokojowego i termostatów, na poddaszu termostaty, na parterze w pokoju i na podłogówce termostat a w częsci otwartej czyli salon+korytarz+kuchnia sterownik pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób ograniczasz temp. w domu tylko regulacją pieca ???

jakieś zawory termostatyczne na kaloryferach ???

jak ich nie masz to ich zamontowanie wg. mnie jest najlepszym rozwiazaniem

a przerabiałem wiekszość...

 

Wlasnie mam takie stare pokretla tylko (bo domek wybudowany juz dosc dawno). A zalozenie regulatora pokojowego cos da? Mozecie jakis polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób ograniczasz temp. w domu tylko regulacją pieca ???

jakieś zawory termostatyczne na kaloryferach ???

jak ich nie masz to ich zamontowanie wg. mnie jest najlepszym rozwiazaniem

a przerabiałem wiekszość...

 

Wlasnie mam takie stare pokretla tylko (bo domek wybudowany juz dosc dawno). A zalozenie regulatora pokojowego cos da? Mozecie jakis polecic?

 

tak jak pisałem wczsniej ja bym zakładał głowice termostatyczne na kaloryfery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić głowice termostatyczne elektronicznie regulowane na każdy kaloryfer

np. taka http://www.allegro.pl/item309735589_burg_inteligentna_glowica_termostatyczna.html

 

i po sprawie

cena trochę wysoka, ale w perspektywie czasu pewnie i tak by się opłaciło

 

dokładnie... cena nie jest zbyt atrakcyjna :-? no ale... ;) "samie rozumniecie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nop ale ja mam dosc duzy dom w dodatku z hala i pomieszczeniami biurowymi.

 

To jak poratuje ktos jakas podpowiedzia jak doregulowac ten piec "zeby nie dawal tyle do pieca". Po weekendzie pojde kupic termostat.

 

regulacja na zaworze 4 drożnym temperatury zasilającej cały układ grzewczy;

regulator pokojowy nie spełni swojej roli przy tak wielkiej powierzchni grzewczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zalezy na tym zeby w domu bylo cieplo. Na hali ma byc taka temperatura jaka bedzie niewazne czy bedzie 10 czy 15czy 18.

 

A jeszcze mam pytanko jak duzy wplyw ma przechowywanie groszku i jego jakosc do ilosci spalanego groszku? Bo przedtem mialem wmiare wysuszony groszek ale mi sie skonczyl i musialem dokupic nowy "swierzy". Teraz piec spala duzo wiecej tego groszku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie. OD paru dni obserwuję forum , gdyż stałem się posiadaczem piec Elektromet 20 kW .

Mocno eksperymentuje z nastawami , stosując również wskazówki z owego forum .

Nastawiłem z początku n=56 , d=9 , b=100 , o =10 , L=4 i U=18 jednakze za chiny ludowe nie chiał osiągnąc tej temperatury wydaje mi się że za mało węgla jak już ktoś o tym na forum wspominał.

 

teraz mam nastawioną wersję ghosta n=60 , d=25 U=21 b=42 L=1 o=20

Temperatura ładnie idzie mam juz prawie 60 stopni .

Owe ustawienie wydaje mi się przyzwoite i stąd mam pytanie , najlepiej do twórcy : te nastawienie powinno byc ok na zimę - ile ekogroszku no to idzie dziennie czy w trybie podtrzymania jest ekonomiczniej gdyż na początku żeby rozbujać piec węgiel idzie bardzo często i czy istnieje jakiś magiczny sposób aby przeliczyć to na spalanie dzienne w kg .

 

Ostatnia rzecz: co jeśli np. przy takiej pogodzie chcemy aby było chłodniej zmniejszamy dozowanie węgla ??? obniżamy temp czy jak?

 

Przepraszam , pytania mogą wydawać się banalne ale niestety jestem laikiem w tym temacie . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Właśnie od wczorajszego południa mam zainstalowany w powstającym domu kocioł Elektrometu 25kw (pod nazwą Kellar).Wstępnie został ,,odpalony,, i podgrzał grzejniki,podlogowke i c.w.u. ale...jak tylko doszedł do zadanej temperatury(55st),ruszyła pompa c.o. szybciutko stracil temperaturę...(niby oczywiste),nawet do 34st i kolejne nagrzewanie trwało,trwało....aż wyłączyłem piec ok północy,bo musiałem wracac do mieszkania a jeszcze nie darzyłem go zaufaniem.Nadmienię że to 1 mój piec w życiu...mieszczuch jestem podłaczony do elektrociepłowni.

Dziś z rana,pełny zapału ponownie go uruchomiłem...nastawy firmowe.Efekt jak dnia poprzedniego...i...o zgrozo...niemal pełny popielnik,częściowo tylko spalonego groszku.Zmieniłem ustawienia na znalezione wczoraj na tym forum...Ghosta...efekt...lepsze spalanie,ale temperatura znow bardzo powoli wzrasta do zadanej(obserwowałem ok.4 godzin)...a wlasciwie to raczej mam nadzieje że wzrasta,bo już jestem w mieszkaniu a on pracuje...zobaczę jaka bedzie temperatura z rana.

Reansumując..na razie wrażenia średnie,ale mam nadzieję,że to jedynie mój brak umiejętności ustawień...lub brak cierpliwości są powodem kłopotów z opanowaniem ,,drania,,:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam nadzieje, ze problem z ustawieniami nie dotyczy "szczegolnie" tego pieca?

Jestem tuz przed podjeciem ostatecznej decyzji... :( Czy zauwazyliscie jakies braki tego pieca? Wiem, ze w tej chwili 25KW to za duzo jesli chodzi o nasze potrzeby, bo mamy dobrze ocieplony dom i narazie parter do ogrzania, ale myslimy o zagospodarowaniu poddasza. Czy moge miec problem z doborem ustawien i temperatury przy duzej mocy pieca, a zapotrzebowaniem w tej chwili na jakies 16KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten piec od pażdziernika. Początkowo było trudno go ustawić i się wygaszał ale już po 2-3 tygodniach żyliśmy w zgodzie. Najważeniejsze to trochę cierpliwości i trochę doświadzenia przy nowym ekogroszku.

 

Moje ustawienia to d: 12, dmuchawa na 16 i temp pieca 57 stopni.

 

Ogólnie piec ok choć mam wrażenie, że zaczyna być widoczna rdza w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...