Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

RSS

 

ja palę juliuszem, ale trudno mi porównać to z czymś innym, ogólnie jest chwalony... spieki i tak sie robią... pali sie nieźle, u mnie workowany jest za 780zł/t. sam zastanawiam się nad jakimś tańszym węgielkiem, ale czy to warte wyprawki??...

podobno najlepszy chwałowicki - ktoś tak pisał wcześniej.

 

pzdr

 

w tym roku zamiast tego co rok wczesniej (teraz 800) kupilem tanszy za 680. To nie byla dobra decyzja. Popiolu wtedy mialem nieca wiaderko 10l i byl to doslownie pylek. Teraz jak nieco ubije to popiol miesci mi sie w 3 takich wiadrach. Podajnik tez na krocej starcza choc i zima jest sroga. Rok temu wykrecilem na podajniku 13,5 dnia i to zdaje sie w styczniu. Teraz nawet na jesieni jak mrozow nie bylo na tym "tanszym" weglu wynik byl nie do osiagniecia. Czyli tanszy moze okazac sie nawet drozszy a o dodatkowej pracy nawet nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

JA pale w tym sezonie czeskim kalorycznosc ciezko stwierdzic kazdy mowi co innego od 22 do 25 i powiem wam ze Nie polecam :( duzo spekow i duzo ogolnie strat, pozatym idzie go DUZZZO wiecej

Słyszalem ze dobry groszek jest z kopalni bobrek 28KJ tylko u mnie pod warszawa ceny sa wedlug waszych duzo wyzsze workowany 28kJ 870Zeta!!!

a czeski placilem po 540

Jednak czeskie 2 tony mysle ze skonczy mi sie do konca lutego, wtedy zakupie z 1t lepszego w czecha juz nie wierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jesteście tego świadomi, ale na wszelki wypadek przypomnę, bo ja nie do końca zdawałem sobie z tego sprawę :-?

 

TRZEBA CZYŚCIĆ KOMIN i to regularnie.

 

Podobno wg przepisów komin powinno się czyścić 1x na m-c. Myślałem, że to głównie tyczy się posiadających tzw. śmieciuchy, bo w eko popiołu jest mało, dobrze się spala itd. Niestety jak komin jest chłodny i wilgotny to wylatujące z pieca sadze przylepiają się do ścianek komina, co może spowodować zmniejszenie jego drożności jak i pożar komina :o :o .

 

Na wiosnę jak tylko pogoda pozwoli włażę na dach i będę go czyścić. Zestawy do czyszczenia można nabyć za małe pieniądze.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest ludkowie mili... :o pozamrażało Was?Taka cisza na forum,nie macie już żadnych rozterek ze swoimi piecykami? :wink: Właśnie przerzuciłam 1600 kg Juliusza,mam zamiar dokończyć zasobnik i zasypać nowym węgielkiem.Pewnie znów 3 noce spędzę w piwnicy szukając nowych optymalnych ustawień :evil: Na szczęście regał z winami jeszcze zapełniony :D

A teraz coś z myślą o osobach,których piecyki mają problem z wejściem na wysoką temp.Ostatnio testuję nowe ustawienia:

n60

d30

b160

U50

o60

L1

Piec błyskawicznie(po 5 podaniach)osiąga zadaną temp. a nawet wchodząc w tryb podtrzymanie ma już temp.65st.I tak odpoczywa sobie dobre 1/2 h.Przy tak długich odstępach miedzy podaniami nie przesypuje się niedopalony węgiel,a wiem,że niektórzy z Was mieli z tym problem.Jedynie zaobserwowałam wzrost temp.podajnika(chyba tak to się nazywa?)P43.Czy to może być jakiś problem? :( Na razie mrozy odpuściły,zawór 3D znów otwarty na maxa,w domu robi się za ciepło :x

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest ludkowie mili... :o pozamrażało Was?Taka cisza na forum,nie macie już żadnych rozterek ze swoimi piecykami? :wink: Właśnie przerzuciłam 1600 kg Juliusza,mam zamiar dokończyć zasobnik i zasypać nowym węgielkiem.Pewnie znów 3 noce spędzę w piwnicy szukając nowych optymalnych ustawień :evil: Na szczęście regał z winami jeszcze zapełniony :D

A teraz coś z myślą o osobach,których piecyki mają problem z wejściem na wysoką temp.Ostatnio testuję nowe ustawienia:

n60

d30

b160

U50

o60

L1

Piec błyskawicznie(po 5 podaniach)osiąga zadaną temp. a nawet wchodząc w tryb podtrzymanie ma już temp.65st.I tak odpoczywa sobie dobre 1/2 h.Przy tak długich odstępach miedzy podaniami nie przesypuje się niedopalony węgiel,a wiem,że niektórzy z Was mieli z tym problem.Jedynie zaobserwowałam wzrost temp.podajnika(chyba tak to się nazywa?)P43.Czy to może być jakiś problem? :( Na razie mrozy odpuściły,zawór 3D znów otwarty na maxa,w domu robi się za ciepło :x

Pozdrawiam.

 

Tutaj trochę opisłaem

Pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=3974467

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

age1

Bardzo dziękuję za zainteresowanie ale nie wiem co to ma wspólnego z moimi ustawieniami? :oops: Nie ma u mnie żadnych spieków,piec długo jest w podtrzymaniu,zużycie na poziomie 30-40 kg/dobę.To chyba nie są złe osiągi? :( Wytłumacz mi proszę bliżej o co Ci chodzi bo ja jakaś niekumata dziś jestem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już testowałem te ustawienia, wszystko oki poza dużym zużyciem groszku. Chyba to normalne?

 

Spieki przy złej jakości groszku i dodatku miału są oczywiste.

 

Wysoka temp pieca n- i na bojlerze c- wpływa korzystniej na pracę całego układu

grzewczego. Po doprowadzeniu w domu do temp. ustawionej na sterowniku (pokojowym, zaw. termostatyczne) piec częściej wchodzi w stan podtrzymania przez co zmniejsza się zużycie paliwa (groszku)

 

Teraz znowu zmieniłem ustawienia

n-65

d-25

U-20-30

c-55

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam,że zużywam więcej groszku niż przy innych ustawieniach.Nie uważam też,że ustawiłam duże "n"(60st.) i duże "c"(42st.) :roll: A dom mam już wygrzany,w tym sezonie grzeję od połowy września,więc piec częściej jest w podtrzymaniu niż pracuje.Wytłumacz skąd Twoja pewność,że przy tych ustawieniach zużycie groszku jest...DUŻE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

RSS taka cisza bo chyba odwilż nastała i wszyscy się cieszą :D :D, że im pisać się nie chce.

ja chwilowo przeszedłem na sterowanie termostatem pok. Przy takich temp. dom się tak szybko nie wychładza a nagzrewa się też szybciej - mozę z tych 4dni zrobi mi sie 5??

a ustawienia są twoje.

n58 d30, b120, U50 itd

 

co do twoich nowch ustawień to przy założeniu że po 5 podaniach osiąga temp. a wczesniej po 8 to masz mniejsze zużycie na 1h.

il. Cykli x waga 1 podania = zuż/h

5 x 0,17 = 0,85kg

8 x 0,13 = 1,04kg

 

będę musiał wypróbować twoje nowe ustawienia.

 

P.S napisz jak spala ci sie juliusz, u mnie cały czas robią się spieki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...