Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

i jak się wam piecyki sprawują???

 

czy można w nim spalić butelki, gazety itp śmieci?

 

myslę o elektromecie 15kW. dostałem ofertę 5300zł brutto.

 

i pytanie do uzytkowników 15kW kociołków. jakią kunbaturę/pow. ogrzewacie? jakie macie ocieplenie? jaką wentylację(z odzyskiem?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i jak się wam piecyki sprawują???

 

czy można w nim spalić butelki, gazety itp śmieci?

 

myslę o elektromecie 15kW. dostałem ofertę 5300zł brutto.

 

i pytanie do uzytkowników 15kW kociołków. jakią kunbaturę/pow. ogrzewacie? jakie macie ocieplenie? jaką wentylację(z odzyskiem?)?

 

butelek, smieci sie nie pali kolego

 

no chyba, ze masz w du... ochrone srodowiska lub to ze bedzie smierdzialo w domach Twoich sasiadow jak niestety w tym czasie beda mieli otwarte okna lub co gorsza beda na tarasie suszyli pranie :evil:

 

bo to Polska wlasnie

 

przepraszam za posta nie w temacie ale rozwalaja mnie takie pytania ... a takie postepowanie bym tepil wlacznie z sankcjami karnymi a jest to mozliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma sie co tak z rana pienić:)

 

1. mam jednego sąsiada, który sam po mojej budowie worki zbiera i pali u siebie - nie sądzę aby mu moje, palone śmieci przeszkadzały.

 

2. producenci sami reklamują swoje piece, że spalają śmieci, np HEF :Palenisko dodatkowe: drewno o wilgotności do 15% w postaci polan, opady: tektura, papier i inne

 

http://www.hef.com.pl/?p=/pl/menu/2/21/index

 

3. ten papier i tak w części idzie do spalani, a pety zalegają 300 lat na śmietnskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma sie co tak z rana pienić:)

 

1. mam jednego sąsiada, który sam po mojej budowie worki zbiera i pali u siebie - nie sądzę aby mu moje, palone śmieci przeszkadzały.

 

2. producenci sami reklamują swoje piece, że spalają śmieci, np HEF :Palenisko dodatkowe: drewno o wilgotności do 15% w postaci polan, opady: tektura, papier i inne

 

http://www.hef.com.pl/?p=/pl/menu/2/21/index

 

3. ten papier i tak w części idzie do spalani, a pety zalegają 300 lat na śmietnskach.

 

no

 

raz widzialem jak jeden facet przejechall na czerwonym swietle

 

od tego czasu tez mam jezdzic?

 

MM tez reklamuja ze nie dla idiotow i co z tego?

 

myslisz ze idioci tam nie robia zakupow

 

kiedys mialem zegarek ktory w reklamie wali kijem "radziecki chokeista" - powiem Ci ze moj sie zepsul :wink:

 

reklama reklama a zycie zyciem

 

oko za oko, smrod za smrod ...

 

jak mi sasiad 2 domy dalej smrodzil z komina to grzecznie poszedlem, zapukalem i zaproponowalem, ze piec mu wyreguluje bo chyba ma jakies zle ustawienia - moglem to zrobic majac do tego pelne prawo p[rzede wszystkim moralne gdyz na moje budowie nawet jeden z posrod pewnie kilkuset workow po cemencie nie zostal spalony tylko poszedl do segragacji

 

Powiem Ci ze sasiad juz nie smrodzi i Tobie zycze tego samego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, smrodzić nie będę:)

nie denerwuj się już.

 

to super

 

jednak czasem przyda sie na cos to moje marudzenie :D

 

i nie wierz bezgranicznie reklamom a nawet slowu pisanemu

 

kiedys na starym drewnianym plocie byl napis

 

DUPA

 

chcialem poglaskac i do dzis mam bolaca drzazge w lapsku :wink:

 

ps. przepraszam za nieco niecenzuralne wyrazenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam użytkowników groszku,

Właśnnie stoje przed wyborem ogrzewania.

domek o pow użytkowej 126mkw, sciana 25cm porotherm, docieplenie scian 15cm, podłoga 10cm, oto projekt http://www.archipelag.pl/projekty-domow/lista/?SearchForm=1&Name=hilda&Kind=1&Type=&Category=&Author=&AreaMin=&AreaMax=&Garage=&Basement=&Orangery=&LandWidth=&LandLength=&Height=&RoofAngle=&Building=

 

początkowo chciałem gaz, ale zastanwiam sie nad piecem na eko groszek,

 

Jeden z instalatorów mówil że przy piecu na ekogroszek nie mozna stosować ogrzewania podłogowego, czy to prawda ?? niegdzie o tym nie słyszałem.

u siebie chciałem dać troche grzejników +podłogówka, kominek rekraacyjnie.

 

Słyszałem że piece sie czyści nawet 2 razy w tygodni, chciałem zapytać co sie dokadnie czyści w takim piecu, czy trzeba gaśićpiec do czyszczenia. bo w zime to chyba troche kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piec jak w temacie oczywiście niebieski z napisem ELEKTR...T (3D) W tym tygodniu będzie podłączany. Zamówiłem ekogroszek 4-5ton(na składzie nazywa się RETOPAL) i będziemy ruszać.

Dom na wsi ocieplony 8 cm styr. zew cegła piaskowa, "luft", pełen suporex. Pow ok. 160m2 i na pierwszym piętrze centralne do roboty. Parter 70 żeberek ALU (podobno najwydajniejsze), góra 3x120cm V22, 2x100cm V22, 2x100cm V11.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Myślę też o podłogówce 4x3m pow ;wejście do domu"sień", ale jeszcze nie wiem, może jakiś grzejnik 30cm wys i 150- 200cm dł.

 

Będę testował wymienione wcześniej ustawienia i podzielę się wrażeniami.

 

PS. Piec kupiłem w tym roku w super promocji w L M i transport gratis.

 

dzisiaj odpalony 6wiaderek po 10 kg Retopalu ust n65 c45 d20 u38rano zaglądnę do popielnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich i bardzo dziękuję za pomoc w ustawieniu mojego Kellera (Elektromet) 15kw. Mieszkamy od 12 lipca. Rozruch pieca nastąpił 16 września. Trochę martwi mnie ilość spalanego groszku - ok. 25 kg na dobę. Na grzejnikach mam termostaty - 11 grzejników. "Podłogówka" powrotna w łazienkach, korytarzach i kuchni. CWU dla 4 osób. Temperatura w domu ok. 21-22 st. C. Moje ustawienia - ukłony dla Ghostta:

n=56

c=45

d=15

U=22

b=60

0=20

L=1

u=10

j=10

f=5

Nieraz obserwuję szlakowanie- niezbyt duże, ale jednak. Poradźcie, co mogę zmienić - jestem laikiem w sprawach ogrzewania.

 

22 września 2008 poniedziałek

Na ustawieniach bliskich fabrycznych, spalanie bez spieków i ok. 20 - 22 kg groszku na dobę:

n=57-60

c=45

d=12 (U=30); d=15 (U=40); d=18 (U-50) - moc 15kW; d=9 (U=21-25)

b=200

o=20

L=2

u=10

J=10

F=10

 

Teraz próbuję ustawień Dżidżi/Strik5000

 

n=56

c=41

d=9 U=18

b=100

o=15

L=4

u=10

J=10

F=10

 

Pozdrawiam - walfer :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przywitanie dla Ekogroszków. Od 2 tygodni jestem posiadaczem owego piecyka. Ale mam pytanie - czy wasze piece tez tak grzeją ? No nie można wręcz wytrzymać. Nastawy ma jak podawał Dżidżi. Temperatura w domu ze 28st. Poradzcie co mogę zrobić zeby to zmienieć.

Dodam tylko ze temperatura na piecu dochodzi mi do 60st. I odnoszę wrażenie że czasami ją przekracza.

Nie posiadam termostatu pokojowego.

Domek z poddaszem bez piwnic, 110 m2 użytkowej, Ocieplony, postawiony w zeszłym roku. ( grzejników aluminium, 2 łazienkowe drabinki podłogówka na powrocie).

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przywitanie dla Ekogroszków. Od 2 tygodni jestem posiadaczem owego piecyka. Ale mam pytanie - czy wasze piece tez tak grzeją ? No nie można wręcz wytrzymać. Nastawy ma jak podawał Dżidżi. Temperatura w domu ze 28st. Poradzcie co mogę zrobić zeby to zmienieć.

Dodam tylko ze temperatura na piecu dochodzi mi do 60st. I odnoszę wrażenie że czasami ją przekracza.

Nie posiadam termostatu pokojowego.

Domek z poddaszem bez piwnic, 110 m2 użytkowej, Ocieplony, postawiony w zeszłym roku. ( grzejników aluminium, 2 łazienkowe drabinki podłogówka na powrocie).

Pozdrawiam

Piotr

 

Cześć. Miałem takie same temperatury, ale zrobiłem użytek z termostatów na grzejnikach (oventrop) i przy ustawieniu na 3,5 mam ok. 21-22 *C. Pozdrawiam - walfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale raczej odpadaja termostatyna grzejnikach. Znowu bede musial prosic magika zeby to zamontował. A jeszcze jedno, dzis zauważylem ze temp doszla do 70st. Jestem prawiczkiem z tym piecem i zbytnio nie kombinuje z nastawami. Ale to mi troche śmierdzi, że taka wysoka temperatura.

Dziwnie jeszcze, że przy tej temp piec zaczyna znowu pracowac zamiast poczekać, aż temperatura spadnie do zadanej na piecu - 55st. CW i CWO

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) i dziekuję, ze jako jedyny na tym forum chce pomóc.

No to mnie trochę uspokoiłeś. Ale czym jest spowodowana taka bezwładność. Dziś rano mniał na piecu 72 st a teraz spadło do 60 to przecież duża różnica. A dodam że mam na piecu ustawioną temp na 55st. Myślałem że bedę mniał mniej zmartwień z tym piecem, :-? ,a tu małą lipa. Siedzę w robocie i się martwię, :evil: żeby sie nie zagotował. No ale cóż - Nikt nie mówił że bedzie łatwo.

 

Podawanie węgla mam ustawione na 9 s.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś rano było podobnie, temp kotła n-65, d-18, U60 i patrzę a tu 72 st C. Chodzi tylko pompa C.O.. Ale jak 2 kobiety i 2 mężczyzn (ze mną) dopadli do łazienki to temp spadła do 53 i włączył się piec. Temperatura CWU 45st C. Wydaje mi się ze chodzi tu o chwilową akumulację temp na piecu.

Zaznaczę też ze mam na grzejnikach danfossy otwarte na full, temp w pokoju 24st C a to wszystko na razie ze szczęścia bo wczoraj o 22 odpaliłem piec KWP 15 Elektromet. Zasypałem mu 6 wiaderek ok 60 kg retopalu i jazda. Dziś ok 6 rano zmieniłem nastawy i pojawiła się szlaka, więc powróciłem do ustawień Ghosta lekko zmniejszająć d i U. Teraz słyszę ze piec robi na podtrzymaniu.

 

W miarę możliwości będę się pojawiał na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jest szczególnie gdy kończy się "groszek" w zasobniku. Sprawdziłem osobiście, podczas uzupełniania na chwilkę wyłączyć piec, poluzować zaczepy zasobnika, otworzyć delikatnie dolne drzwiczki i można zasypywać bez obaw. Może jest to związane z ciągiem z komina nie wiem. Dopiero testuję.

 

Jeszcze jedna sprawa. Może to prostackie, ale na noc zmieniłem nastawy pieca. Jeżeli chcę dać priorytet na grzejniki zamiast na CWO, ustawiłem n - 45, c - 50, d -8 i U - 20 reszta jak u ghosta.. Rano zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam i Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...