Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie powinien zgasnąć, ewentualnie spróbuj

L1

o15

i tak będzie 1,2kg/d mniej dla samego pdtrzymania

 

przy twoich ustawieniach zuzycie w podtrzymaniu dla L2 jest 3,78kg/d dla L1 bedzie 1,89kg/d

dla L1 i o15 będzie 2,52kg/d

 

wg mnie 2,5kg/d w podtrzymaniu jest OK, piec wchodzi powoli na temp. i czasem zrzuca ją (przy 75st) na zbiornik CWU (masz wtedy podgrzanie wody przy okazji) lub kaloryfery.

 

pzdr

Ok jest o15 i L1. Potestujemy. Dzięki.
Piec nie wygasł jest git, dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w końcu mamy pogodę na oszczędności :lol:

 

 

Witajcie

 

Jakie obecnie macie ustawienia przy tej pogodzie :p

 

Witam,

ano zostawiłem stare, więc:

n58

d19

U50

b30

o14

L1

czopuch między 10 a 11, przesłona na 1,5 cm.

 

W końcu też widać plusy termostatu, mam 250 metrów nieocieplonej kamienicy, nastawione 22,5 stopnia i starczyło mi na prawie 6 dni!

A zapowiadają jeszcze cieplej :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili następujące nastawy:

n60

d17

b30

o30

L1

U20

czopuch na 12(lub 6 jak kto woli :wink: )

wentylator jakieś 4 cm

Nie wiem na ile wystarczy,bo po jednym worku sypię.Tak jak wspominałam wcześniej nie jestem zadowolona z tego groszku,który z ekogroszkiem nie ma nic wspólnego.Oprócz miału i kamieni znajdują się w nim inne dziwne rzeczy.Nie uśmiecha mi się napełnić podajnik po brzegi po czym opróżniać go w razie zerwania zawleczki.Pierwszy raz w życiu Boga proszę,żeby ten opał szybko się skończył.Nigdy więcej JULIUSZA!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili następujące nastawy:

n60

d17

b30

o30

L1

U20

czopuch na 12(lub 6 jak kto woli :wink: )

wentylator jakieś 4 cm

Nie wiem na ile wystarczy,bo po jednym worku sypię.Tak jak wspominałam wcześniej nie jestem zadowolona z tego groszku,który z ekogroszkiem nie ma nic wspólnego.Oprócz miału i kamieni znajdują się w nim inne dziwne rzeczy.Nie uśmiecha mi się napełnić podajnik po brzegi po czym opróżniać go w razie zerwania zawleczki.Pierwszy raz w życiu Boga proszę,żeby ten opał szybko się skończył.Nigdy więcej JULIUSZA!!!!!!!

 

Witam,

 

nie jesteś osamotniona, ja też zakupiłem ostatnio groszek na który zrobiłem taaaakie oczy. Także znacznie miału no i palić się nie chce. Po walce z ustawieniami to mam chyba jedyne możliwe ustawienia! Jak zwiększyłem d do 20 to mi wysypywał żar i wygasał,a 18 to było za mało, po prostu po naszemu potrzebuje czasu,żeby się "zapalić". Dodawanie powietrza czy zwiększanie czasu nic nie dawało. Tragedia! Na szczęście mało go idzie, więc nie narzekam.

Ty masz Juliusza, ja Chwałowice, chyba mieliśmy pecha i trafiliśmy na taką partię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien zgasnąć, ewentualnie spróbuj

L1

o15

i tak będzie 1,2kg/d mniej dla samego pdtrzymania

 

przy twoich ustawieniach zuzycie w podtrzymaniu dla L2 jest 3,78kg/d dla L1 bedzie 1,89kg/d

dla L1 i o15 będzie 2,52kg/d

 

wg mnie 2,5kg/d w podtrzymaniu jest OK, piec wchodzi powoli na temp. i czasem zrzuca ją (przy 75st) na zbiornik CWU (masz wtedy podgrzanie wody przy okazji) lub kaloryfery.

 

pzdr

Ok jest o15 i L1. Potestujemy. Dzięki.
Piec nie wygasł jest git, dzięki.
A jednak wygasł i to już 2 razy, wracam do L2, chyba że macie pomysł co można innego zmienić niż L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagody

 

spróbuj zatem zwiekszyć przesłonę na wentylatorze do 3,5cm i do tego ustawić odpowiednio U (może U24). Większa szpara na przsłonie pozwoli na większy ciąg kominowy w podtrzymaniu i wegielk nie powinien wygasnąć przy L1. Ostatnio jest chyba coś z pogodą (niskie ciśnienie) i ciąg przy przsłonie na 1cm mógł być za mały.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSS i Jorg

 

dochodzę do wniosku że z ekogroszkeim to jest tak jak z paliwem na stacjach benzynowych :evil: niby kupujemy dobre i drogie a i tak nas oszukują i wciskają chłam. Ja drugi sezon palę Juliuszem i jestem zadowolony. nigdy nie znalzałem żadnego kamienia, zero miału (tylko trochę pyłu węglowego). mój dostawca powiedział, że nie może sobie pozowlić na kiepską jakość tak drogiego opału (780zł/t w worku), bo automatycznie starciłby wielu klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili następujące nastawy:

n60

d17

b30

o30

L1

U20

czopuch na 12(lub 6 jak kto woli :wink: )

wentylator jakieś 4 cm

Nie wiem na ile wystarczy,bo po jednym worku sypię.Tak jak wspominałam wcześniej nie jestem zadowolona z tego groszku,który z ekogroszkiem nie ma nic wspólnego.Oprócz miału i kamieni znajdują się w nim inne dziwne rzeczy.Nie uśmiecha mi się napełnić podajnik po brzegi po czym opróżniać go w razie zerwania zawleczki.Pierwszy raz w życiu Boga proszę,żeby ten opał szybko się skończył.Nigdy więcej JULIUSZA!!!!!!!

 

Witajcie dzielki za odpowiedzi

Ja obecnie mam nastawy jak u Gslaw

ogrzewam 250 m2 ocieplonego domu ppodajnik starcza na 5 dni i również nie jestem zadowolony z groszku mam retopal o kaloryczności 24 podejrzewam że lepszy gorszek powodował by mniej spieków i lepsze wyniki w spalaniu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagody

 

spróbuj zatem zwiekszyć przesłonę na wentylatorze do 3,5cm i do tego ustawić odpowiednio U (może U24). Większa szpara na przsłonie pozwoli na większy ciąg kominowy w podtrzymaniu i wegielk nie powinien wygasnąć przy L1. Ostatnio jest chyba coś z pogodą (niskie ciśnienie) i ciąg przy przsłonie na 1cm mógł być za mały.

 

pzdr

Piec ponownie wygasł przy L2, przesłonę miałem już ustawiną na około 3 cm.

Moich problemów upatruję także w słabej jakości groszku.

Nie weim czy ktoś miał wątpliwą przyjemność palić Castoramowym eko...

Przec całą zimę paliłem innym groszkiem, ale kiedy się zaczął kończyć zacząłem mieszać z tym który kupiłem na początku zimy i był na dole pryzmy worków ( kilka worków) jeden worek starego, jeden castoramowego i tak na zmianę. Ten z Castoramy wygląda ładniej niż ten którym paliłem :) jest szklisty, ten poprzedni matowy. Nie wiem , czy ma to jakikolwiek związek z palnością. Wygląda na to ,że mój piec ma złe nastawy w podtrzymaniu, bo tak jak już wcześniej pisałem termostat podłączyłem niedawno i piec od tamtej pory bardzo często i długo jest w podtrzymaniu, tylko jak jest za długo to gaśnie :(

Obecnie:

d23

U42

b30

o15

L2

u5

J24

F20

Przy czym U z 55 na 42 i L z 1 na 2 zmienione dziś.

wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagody

 

jak dasz b70 to daj o35 dla L1 bedziesz miał w podtrzymaniu 2,3kg/d.

spróbuj też wydłużyć parametry j i f do np 50sek - dłuższa praca dmuchawy po wykonaniu cyklu, węgiel powinien zając się żarem w większej objetości.

jeżeli to nie poskutkuje to niestey trzeba zwiększyć ilość podaży węgla, dla d23 i b70 L1 daj

o25 (3,25kg/d)

lub o20 (4kg/d)

 

ciekaw jestem czy problem wygasania jest spowodowany u Ciebie zbyt szybko wypalającym się węglem czy przeciwnie słabo się palącym....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili następujące nastawy:

n60

d17

b30

o30

L1

U20

czopuch na 12(lub 6 jak kto woli :wink: )

wentylator jakieś 4 cm

Nie wiem na ile wystarczy,bo po jednym worku sypię.Tak jak wspominałam wcześniej nie jestem zadowolona z tego groszku,który z ekogroszkiem nie ma nic wspólnego.Oprócz miału i kamieni znajdują się w nim inne dziwne rzeczy.Nie uśmiecha mi się napełnić podajnik po brzegi po czym opróżniać go w razie zerwania zawleczki.Pierwszy raz w życiu Boga proszę,żeby ten opał szybko się skończył.Nigdy więcej JULIUSZA!!!!!!!

 

Witajcie dzielki za odpowiedzi

Ja obecnie mam nastawy jak u Gslaw

ogrzewam 250 m2 ocieplonego domu ppodajnik starcza na 5 dni i również nie jestem zadowolony z groszku mam retopal o kaloryczności 24 podejrzewam że lepszy gorszek powodował by mniej spieków i lepsze wyniki w spalaniu

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

jak zaczynałem też paliłem Retopalem z Piasta, myślałem,że nic lepszego nie może być, bo nic innego nie próbowałem, a na składzie pod domem tylko taki był. A on był i z tego co wiem jest tragedia. Właśnie spieki i kaloryczność to jego minus, zresztą cena już coś mówi. U nas Chwałowice i Juliusz po 650, a Piast po 590 oczywiście luzem.

No i od tamtego czasu obracam się wokół tych dwóch węgli.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...