Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Witam :)

age, masz racje z tym dymem - faktycznie tylko jak sie kończy groszek. Ja wczoraj zrobilem inny myk, 8) zeby w domu bylo normalnie, a nie sauna - przestawilem sie na podgrzewanie tylko wode, tzw. nastaw letni, a nadwyżke ciepła na CO.

Dobrze, ze sa takie fora :D - czlowiek moze sie duzo dowiedziec.

Pozdrawiam i milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja myslałem nad połączeniem sterownika pokojowego i termostatów, na poddaszu termostaty, na parterze w pokoju i na podłogówce termostat a w częsci otwartej czyli salon+korytarz+kuchnia sterownik pokojowy

testowałem takie rozwiązanie. Sterownik po przekroczeniu zadanej temperatury wyłącza pompę CO, a piec przechodzi w stan podtrzymania.

Niestety wyłączenie pompy CO powoduję że w całym domu nie ma ogrzewania, więc pomieszczenia które wymagają dogrzewania wyziębiają się szybko, pomimo że w miejscu zamontowania sterownika jest jeszcze ok.

W moim przypadku pokój dziecka był cały czas niedogrzany. Zrezygnowałem ze sterownika. Muszę zamontować regulatory na grzejnikach w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslałem nad połączeniem sterownika pokojowego i termostatów, na poddaszu termostaty, na parterze w pokoju i na podłogówce termostat a w częsci otwartej czyli salon+korytarz+kuchnia sterownik pokojowy

testowałem takie rozwiązanie. Sterownik po przekroczeniu zadanej temperatury wyłącza pompę CO, a piec przechodzi w stan podtrzymania.

Niestety wyłączenie pompy CO powoduję że w całym domu nie ma ogrzewania, więc pomieszczenia które wymagają dogrzewania wyziębiają się szybko, pomimo że w miejscu zamontowania sterownika jest jeszcze ok.

W moim przypadku pokój dziecka był cały czas niedogrzany. Zrezygnowałem ze sterownika. Muszę zamontować regulatory na grzejnikach w salonie.

 

Zrezygnuj z regulatorów na rzecz zaworów termostatycznych w kaloryferach. Ja mam danfoss. Wystarczą najprostsze najtańsze zestawy i po sprawie. Jak wydasz więcej grosza na lepsze, to inwestycja na lata i się zwróci w oszczędnościach na zużyciu groszku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...javascript:emoticon(':D')

 

Jeszcze jedna sprawa. Może to prostackie, ale na noc zmieniłem nastawy pieca. Jeżeli chcę dać priorytet na grzejniki zamiast na CWO, ustawiłem n - 45, c - 50, d -8 i U - 20 reszta jak u ghosta.. Rano zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam i Dobranoc.

 

Wszystko ok w nocy nie było parówy, woda ciepła do oporu (nieprzebrana), piec dalej chodzi a zużycie groszku prawie niezauważalne. javascript:emoticon(':o')

Dalej jadę na pierwszym zasypie groszku (ok 60kg)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krajes:

założenie termostatów na grzejniki to podstawa - i zrobisz to sam bez problemów w ciagu paru minut we wszytkich kaloryferach inne sterowanie

tremperaturą w pomieszczeniach nie sprawdza się (przynajmniej tak było u mnie )

 

nowi uzytkownicy - pamiętajcie o odpowietrzeniu kotła - (odpowietrznik - tam gdzie termometr na pokrywie u góry)

 

rosa w podajniku - wilgotny węgiel

 

jak to jest u mnie chyba pisałem ale zrezygnowałem z podłaczenia pomp pod piec - pompy pracują cały czas (niestety zwiększa to zuzycie pradu) ale za to na kotle jest praktycznie stała temp oscylująca ok 65 C i nie ma spadku temperatury jak u niektorych do 45-50 po tym jak pompki ruszają

podobnie z pompą co - zastosowałem osobny sterownik do pompy co

http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/albums/DOM/pw4044.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kaczorek. - a jak to wykonac (chodzi o montaż termostatów) jak jest juz zalana instalacja wodą - musze ją spuścić - tak ? a możę ja myśle o zaworze termostatycznym ? możesz mi to jakoś obrazowo opisać - bedę wdzięczny 8) . Sorki, że ze mnie taki "lajkonik" w tej dziedzinie, ale nie każdy zna sie na wszystki i dopiero sie ucze :D

 

A drugie pytanko - jakoś nie ufam mojemu magikowi, ale czy za wyjściem z bojlera nie powinna być dodatkowa pompka, zeby była wymuszona cyrkulacja. Poprostu jak odkręcam ciepłą wodę na piętrze to trzeba jej trochę spuścic zeby leciała ciepła. Gostek jest na wakacjach i nie mogę się do niego dodzwonić zeby zapytać. Z tego co pamiętam to do ciepłej wody w ścianach są podwojne rurki i mówił że bedzie tak to działać, ze po odkeceniu bedzie po chwili leciał ukrop. A tu d...pa.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kaczorek. - a jak to wykonac (chodzi o montaż termostatów) jak jest juz zalana instalacja wodą - musze ją spuścić - tak ? a możę ja myśle o zaworze termostatycznym ? możesz mi to jakoś obrazowo opisać - bedę wdzięczny 8) . Sorki, że ze mnie taki "lajkonik" w tej dziedzinie, ale nie każdy zna sie na wszystki i dopiero sie ucze :D

 

A drugie pytanko - jakoś nie ufam mojemu magikowi, ale czy za wyjściem z bojlera nie powinna być dodatkowa pompka, zeby była wymuszona cyrkulacja. Poprostu jak odkręcam ciepłą wodę na piętrze to trzeba jej trochę spuścic zeby leciała ciepła. Gostek jest na wakacjach i nie mogę się do niego dodzwonić zeby zapytać. Z tego co pamiętam to do ciepłej wody w ścianach są podwojne rurki i mówił że bedzie tak to działać, ze po odkeceniu bedzie po chwili leciał ukrop. A tu d...pa.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

 

do cyrkulacji poza pompa potrzebna jest jeszcze instalacja tzn. rurka w której ta ciepła woda bedzie sobie krążyć - jak jej nie masz to... dupa

 

co do "termostatów" chodzi o głowice termostatyczne np taka:

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/img/produkty/_small/glowica_danfoss_rts_everis.jpg

 

sprawdz jakie masz gwinty w zaworach na kaloryferach albo podaj w sklepie jaki typ grzejnika to coś dobiorą... a jak się to zakłada - normalnie jak masz silny scisk w palcach ;) to rece wystarczą jak nie to jakaś żabka ;) by pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kaczorek. - a jak to wykonac (chodzi o montaż termostatów) jak jest juz zalana instalacja wodą - musze ją spuścić - tak ? a możę ja myśle o zaworze termostatycznym ? możesz mi to jakoś obrazowo opisać - bedę wdzięczny 8) . Sorki, że ze mnie taki "lajkonik" w tej dziedzinie, ale nie każdy zna sie na wszystki i dopiero sie ucze :D

 

A drugie pytanko - jakoś nie ufam mojemu magikowi, ale czy za wyjściem z bojlera nie powinna być dodatkowa pompka, zeby była wymuszona cyrkulacja. Poprostu jak odkręcam ciepłą wodę na piętrze to trzeba jej trochę spuścic zeby leciała ciepła. Gostek jest na wakacjach i nie mogę się do niego dodzwonić zeby zapytać. Z tego co pamiętam to do ciepłej wody w ścianach są podwojne rurki i mówił że bedzie tak to działać, ze po odkeceniu bedzie po chwili leciał ukrop. A tu d...pa.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

 

do cyrkulacji poza pompa potrzebna jest jeszcze instalacja tzn. rurka w której ta ciepła woda bedzie sobie krążyć - jak jej nie masz to... pupa

 

co do "termostatów" chodzi o głowice termostatyczne np taka:

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/img/produkty/_small/glowica_danfoss_rts_everis.jpg

 

sprawdz jakie masz gwinty w zaworach na kaloryferach albo podaj w sklepie jaki typ grzejnika to coś dobiorą... a jak się to zakłada - normalnie jak masz silny scisk w palcach ;) to rece wystarczą jak nie to jakaś żabka ;) by pomogła

ale czy nie musi być czasem zawór też termostatyczny do głowicy termostatycznej ?

jak zawór może być byle jaki to tylko dopasować pod zawór głowicę samą czyli zdjąć pokrętło które ma sie na zaworze i założyć zawór termostatyczny, ustawić temp. jaka ma być w pomieszczeniu i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głowic to grzejnik musi być typu V(dolnego zasilania) i wtedy posiada wkładkę termostatycznąlub tybu K© (czyli bocznego zasilania) i wtedy trzeba dokupić do niego zawór zasilajacy i powrotny, a zasilający to albo zwykły na zasadzie odkręć/zakręć albo własnie termostatyczny.

Co do pompy cyrkulacyjnej - czy jest odpowietrzona i czy nie zablokowało jej coś (o ile w ogóle jest), bo większość pomp ma wirnik elektromagnetyczny - czyli nie spięty na sztywno z osią silnika pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały - co do pompy - to sie włącza - jak jej dotknę to czuć takie małe wibracje jak pracuje - na piecu mruga mi kontrolka. ale zauwazyłem jedno ze pompka powinna sie właczyc i pompwac wode jak odkręcam kran - a tak chyba nie jest Bo akurat pracuje pompa CO.

A co do czujnika sciennego - to kabelek mam wyprowadzony tylko czekam na regulator. Dzieki.

 

A co do zaworów to dopiero jak skonczy sie sezon - bo teraz nie bede spuszczał wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem o pompie cyrkulacyjnej czyli tej "od trzeciej nitki", zeby woda w kranie była szybko ciepła.

To, że pompa drży nie znaczy, że pracuje - lepiej przy zwykłej odkręcic tą śrubkę z przodu wirnika i zobaczyć, a przy CWU sprawdzić czy rura przed nia się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały - juz jest po problemie :) - magik założył mi dodatkową pompke na cyrkulacje i działa. Zadzwoniłem w sobotę do niego i mowię jaka sprawa, że woda leci zimna, że może dodtkową pompkę trzeba założyć - a on ze myślał że będzie chodzić grawitacyjnie, ale nie pomyślał że łazienkę mam na górze i będą problemy.

Cholera, trzeba znać sie na wszystkim jak sie budujemy ? :-?

Pozdrawiam i miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy sezon jeśli chodzi o palenie w tym piecu więc jestem jeszcze laikiem i moje pytania w związku z tym mogą być dla kogoś dziwne:

- o co chodzi z tym roszeniem? Jak się to sprawdza czy to roszenie jest i co to może powodować? Dżidżi napisał:

Temperaturę na piecu miałem ustawioną początkowo na 56 stopni, potem przez jakiś czas utrzymywałem 50 stopni, co oczywiście nie jest zalecane, ze względu na możliwość roszenia się wymiennika na powrocie (hydraulik zalecił mi nastawiać na minimum 55 stopni).
Czy temp. musi być powyżej 55 st?

- jaka jest przyczyna tego, że w zasobniku pojawia się czasami dym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...