Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

czyli, że na te 70st piec wchodzi będąc w podtrzymaniu? bez termostatu?

czy działa ci cały czas pompa CO?

czy masz głowice termostayczne na kaloryferach?

jaka temp idzie na kaloryfery?

 

temp. CWU ustawiasz wedle potrzeb, ja mam 49st. piec jak grzeje CWU to i tak zawsze podgrzewa o 2st więcej niż nastawisz, czyli u mie do 51st.

mi taka temp wystarcza, w zasadzie to moja żona lubi kompać sie w takim ukropie:). Wiem, że innym wystarcza 45st.

wiadomo im niższa temp. wody w CWU tym mniej węgla piec pali. Ale ja sie tym tak bardzo nie przejmuje bo piec w podtrzymaniu i tak wchodzi na temp. więc podgrzewa wodę nijako przy okazji, nie wchodząc w tryb praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze mam pytanie jaką najlepiej ustawić temperaturę cwu, i dlaczego?

mam bojler 220l z jedną wężownicą

 

Witam,

 

ano z własnego doświadczenia jak również innych forumowiczów (polecam wcześniejsze strony) koło 40-45 stopni. Dlaczego? przede wszystkim z oszczędności, można grzać i na 65 stopni, ale ani się w takiej wodzie nie wykąpiesz, ani chyba garnków nie umyjesz, a węgla więcej pójdzie. A po drugie z wygody, odkręcasz ciepła wodę i masz ją bez dopuszczania zimnej w sam raz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na 70st piec wchodzi będąc w podtrzymaniu, bez termostatu.

- mam ustawiony priorytet cwu, pompa c.o. wyłącza się jak pracuje pompa cwu i jak temp na piecu spada poniżej 55st.

- nie mam głowic termostaycznych na kaloryferach

- jaka temp idzie na kaloryfery? - np. wczoraj ok.30stopni, tydzień temu, było chłodniej to40-45st.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopytuje sie bo nie znam za bardzo działania REG05...

rozumiem, że pompa CO działa cały czas, wyłaczając prezypadki gdy grzeje się CWU oraz gdy temp. spada poniżej 55st., czyli kaloryfery są cały czas ciepłe w okolicach 30-40st...? - rozumiem, że temp. wody wychodzącej na kaloryfery ustawiasz na zaworze 4d...

 

Powody tego, że piec wchodzi na tak wysokie temp. pomimo, że pompa CO działa cały czas mogą być dwa:

1. za krótki okres cyklu podtrzymania (u mnie parametr "o"), lub za duża ilość węgla (d) w tym czasie

2. za bardzo zakręcony zawór 4d, co powoduje że za dużo gorącej wody powraca od razu do pieca....

na samym początku moich doświadczeń z piecem, gdy jeszcze nie orientowałem się co i jak, miałem przypadek, że za bardzo skręciłem zawór 4d (wtedy jeszcze nawet nie mieszkałem).... gdy wróciłem nastepnego dnia do domu okazłao się, że piec się wyłączył bo się przegrzał - wywaliło mi główny bezpiecznik STB - od tamtej chwili do kręcenia tym zaworem podchodzę z dużym respektem..

 

pzdr

Edytowane przez gslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura 70st jest za wysoka?

 

spalam, około pół worka(25kilowego) na dobę,

dzisiaj i wczoraj mniej,

zużywamy dużo ciepłej wody i nie mamy zmywarki,

szczerze mówiąc liczyłem na większe oszczędności z 4D, a może jest lepiej niż mi się wydaje.

 

jutro wypróbuję d16, b300,o75

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chyba sie nie zrozumielismy :)

pisałeś że piec wchodzi na 70st pomimo n57 - zrozumialem, że jest to niepożądany przez ciebie efekt.

jeżeli na razie jest ok a w domu jest ciepło to zuzycie 12,5kg groszku na dobę to bardzo dobry wynik.

 

może narazie nic nie zmieniaj, tylko obserwuj piec żeby się nie przegrzał.

daj znać jak z tą pompą CO, czy cały czas dziala? (nie wliczając przypadków grzania CWU i spadku temp. na piecu poniżej ustawionych 55st)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiolek wywalilem, podajnik nowym wegielkiem zapakowalem. Rozpalenie nastapilo w poniedzialek 18.10. popoludniu. Kolejny wpis jak sie skonczy :) wiec oby jak najpozniej :))

 

Skonczylo sie po 12 dniach wiec nie jest zle choc popiolu calkiem sporo. Czsami takie wieksze kawaleczki bo pewnie malo wegla w weglu ;)

 

Zapakowalem 01.11. kolo poludnia, wyczyscilem i zobaczymy kiedy znowu smok bedzie glodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylo sie po 12 dniach wiec nie jest zle choc popiolu calkiem sporo. Czsami takie wieksze kawaleczki bo pewnie malo wegla w weglu ;)

 

Zapakowalem 01.11. kolo poludnia, wyczyscilem i zobaczymy kiedy znowu smok bedzie glodny

 

Do `piotrulex` kolego jeśli możesz to napisz na jakich aktualnie ustawieniach pracuje twój kocioł

pozdrawiam:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na forum jestem nowy, chociaż czytelnikiem jestem od roku. Też mam Elektrometa 15 kW. Dzięki forum trochę łatwiej było rozmawiać mi z tym uparciuchem, a ostatnio chyba nawet zaczyna mnie słuchać ;) Mam pytanie, czy ktoś eksperymentował z pelletem ? Jeżeli tak, to jakie były wyniki eksperymentu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...