Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

ja kupowałem bloczki w Styropminie w Mińsku - jak dobrze pamiętam po 2,70, cena chyba nadal jest taka. A co do faktury to lepiej sobie przeliczyć co się bardziej opłaca bo 15% podatku można sobie odliczać od większości materiałów budowlanych jak były płacone z 22%VATem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam ogromną prośbę. Musze założyć księgę wieczystą naszego nowego domu. Szperam w inernecie, ale większość informacji dotyczy kupowanych mieszkań. Czy ktoś z Was zakłądał już księgę? Jesli tak to będę wdzięczna za informacje, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku KW-ZAL.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja kupowałem bloczki w Styropminie w Mińsku - jak dobrze pamiętam po 2,70, cena chyba nadal jest taka. A co do faktury to lepiej sobie przeliczyć co się bardziej opłaca bo 15% podatku można sobie odliczać od większości materiałów budowlanych jak były płacone z 22%VATem

ale z tym odliczeniem są jakieś ograniczenia wiem bo moi rodzice sie rozliczali za zeszły rok z vatu i w sumie dostali jakieś 60% tego co zapłacili.

Osobiscie wydaje mi sie że lepiej od razu tych 15% nie płacić niż potem latać żeby dostać zwrot.

 

 

A brał ktoś bloczki od goscia z Kiczek? Bo dał mi dobrą cene i jest niedaleko.

Edytowane przez pawlakczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam ogromną prośbę. Musze założyć księgę wieczystą naszego nowego domu. Szperam w inernecie, ale większość informacji dotyczy kupowanych mieszkań. Czy ktoś z Was zakłądał już księgę? Jesli tak to będę wdzięczna za informacje, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku KW-ZAL.

Z góry dzięki!

 

A czy masz założoną KW dla działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wszystkie materiały budowlane są na 7% VAT ale większość jednak tak. Pewnie, że lepiej od razu nie zapłacić tych 15%, ale akurat w tym przypadku płacąc 2,6 bez faktury a 2,7 z fakturą zyskujesz 4% zamiast 15%. Dlatego mówię, że lepiej sobie przeliczyć co się bardziej opłaca albo sprawdzić czy dany materiał można sobie odliczyć.

 

A tak trochę z innej beczki bo już dalszy etap budowy czyli dach - akurat w moim przypadku blachodachówka. Naprawdę warto porównać oferty poszczególnych sprzedawców. Sam trochę niedopatrzyłem albo raczej ciężko było samemu porównać, ale miałem 2 wyceny różniące się o 18zł!! Jednak jak się później okazało jedna przewidywała 310m2 a druga 270m2 chociaż liczone były z tego samego projektu. Tak samo np. musiałem dokupić pudełko blachowkrętów i okazało się, że w Konstansie dokładnie za to samo była różnica w cenie ponad 20zł na opakowaniu (w Dachwicie w Dębem, gdzie brałem całość płaciłem ponad 50zł tutaj natomiast coś ok. 20zł). Akurat z Dachwitu w Dębem baardzo byłem niezadowolony, ale być może to przypadek bo wcześniej spotkałem się z niezłą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam do sprzedania:

- stemple (krótkie po 3zł., długie po 4zł.)

- deski pozbijane w blaty

- pustaki stropowe terriva po 3zł.

- pustaki wentylacyjne po 3 zł.

- nadproża L19 - dł. 1,2 i 1,5

 

Odbiór własny w Dębem Wlk.

 

Witam

Czy stemple nadal aktualne?

Jeśli tak, to proszę o podanie kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic jakość bloczka poza próbą razbicia-bo byłem dziś jeszcze w kilku miejscach i widziałem ze niektóre ,sa takie ciemne jakby były nasiąknięte wodą a inne pomimo iż stały na dworze wygladały lepiej. W jeden gośc mi powiedział że te z wibroprasy(czyli większość) strasznie ciągną wilgoć dlatego jak postoją na deszczu tak ciemnieją a te które robią ręcznie na stole wibracyjnym z zagęszczonego betonu ciągną znacznie mniej-może coś w tym jest bo faktycznie wygladały na suche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pora na wiosenne porządki na budowie, w związku z tym tanio pozbędę się paru rzeczy, m. in.:

ok. 50 szt cegieł K-3,

7 paczek wełny elewacyjnej FASROCK-L 200mm, przechowywanej w suchym ogrzewanym garażu.

2 rolek wełny mineralnej Knauf,

2 paczek wełny STROPROCK 50mm,

całej sterty styropianu różnej grubości,

kozy (piecyka, nie żywej istoty:)

i różnych drobiazgów.

 

Odbiór własny - Brzóze k. Mińska Mazowieckiego

 

Pozdrawiam i zapraszam

M.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działka ma KW. To może wystarczy zamienić przedmiot KW, a nie zakładać nową...???

 

 

Fachowo to się chyba nazywa ujawnienie nieruchomości w KW - niestety nie znam szczegółów, bo sama jeszcze się do tego nie zabrałam.

Tutaj coś znalazłam, może Ci się przyda: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48621-Ujawnienie-domu-w-ksi%C4%99dze-wieczystej

 

A gdybyś dowiedziała się o jakieś konkrety (w sądzie powinni powiedzieć, co będzie potrzebne), to napisz na forum - pewnie wielu osobom w bliższej albo dalszej przyszłości to się przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...