Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

Mam ogromną prośbę. Musze założyć księgę wieczystą naszego nowego domu. Szperam w inernecie, ale większość informacji dotyczy kupowanych mieszkań. Czy ktoś z Was zakłądał już księgę? Jesli tak to będę wdzięczna za informacje, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku KW-ZAL.

Z góry dzięki!

Ewa,

Ja dokładnie nie pamietam, ale wydaje mi się, że trzeba isc do sadu z protokolem odbioru budynku (to co dostajesz w nadzorze budowlanym).

Zadzwon do KW do Minska to Ci dokladnie powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam a jakiej firmy oczyszczalnie zamontowaliście ? Mogę dostać więcej szczegółów na priv . Pozdrawiam

 

Mamy Poliplast - również dlatego, ze kilka lat temu tylko nieliczne POS-ie mialy odpowiednie atesty polskie, Poliplast takie miał.

Mieszkamy 1,5 roku i mamy spokój. Powinniśmy do końca roku zrobić przegląd gwarancyjny POS-ia i wybrać osad z I zbiornika i znowu będzie spokój na dwa lata.

Strona producenta: http://www.poliplast.pl/oczyszczalnie/home.php?my=8a

Ja drążyłam temat ponad kwartał, i u producenta, i w Starostwie w Minsku.

PS. na decyzji o warunkach zabudowy i na pozwoleniu na budowe mam wpisanego POS-ia. Mozna tez POS-ia na zgloszenie zrobic, chyba ze przepisy sie zmienily w miedzyczasie. Nie sadze, zeby byl przymus podłaczenia sie do kanalizacji, choc wiadomo, ze w "naszej" gminie rozne rzeczy mozna uslyszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, zeby byl przymus podłaczenia sie do kanalizacji, choc wiadomo, ze w "naszej" gminie rozne rzeczy mozna uslyszec.

 

Moim zdaniem jest to jedyny sposob na to, by w naszej okolicy nie smierdzialo wieczorami tak, ze nie da sie wyjsc na podworko. Poza tym, skoro gmina wydaje jakies grube pieniadze na inwestycje w kanalizacje - bo to jedna z najdrozszych inwestycji w infrastrukture podziemna - to mysle, ze w obowiazkowym podlaczeniu do kanalizacji nie nalzey uipatrywac niczego zlego. Wszyscy bysmy na tym zyskali. Warunek jest jeden - jesli obowiazkowo, to calosc kosztow podlaczenia pokrywa gmina.

 

Widzisz inny sposob na to, zebysmy zyli w czystym sasiedztwie, bez kup plynacych rowami melioracyjnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałam, ale muszę poruszyć dwie sprawy.

Pierwsza to sprawa rowu. Czy ktos na Polnej próbował dostac zgodę na zrobienie z rowu zamkniętej rury zasypanej ziemią?? Ja mam rów w granicach działki i ten zabieg bardzo by mi powiększył dizałkę, ale Pani w gminie jest niechętna i powiedziała, ze nawet jak meriolacja z Mińska się zgodzi to on azrobi wszystko żebymy tego zrobić nie mogli. Hm dziwna postawa...

2. druga sprawa dotyczy ogrodzenia od strony Polnej. Zowu Pani w gmnienie bez rzadnych merytorycznych powodów (nie ma lini rozgraniczającej na mapach) poinformowała nas że zgody na ogrodzenie w granicy nie da. I co ja mam z tym wszytskim zrobić?? Miał już ktoś takie przejścia?? nie do końca wim jak jest prawnie, moze już ktoś przez to przebrną??

A i jeszcze jedno: jakie są ceny elektryków od punktu w naszych okolicach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałam, ale muszę poruszyć dwie sprawy.

Pierwsza to sprawa rowu. Czy ktos na Polnej próbował dostac zgodę na zrobienie z rowu zamkniętej rury zasypanej ziemią?? Ja mam rów w granicach działki i ten zabieg bardzo by mi powiększył dizałkę, ale Pani w gminie jest niechętna i powiedziała, ze nawet jak meriolacja z Mińska się zgodzi to on azrobi wszystko żebymy tego zrobić nie mogli. Hm dziwna postawa...

2. druga sprawa dotyczy ogrodzenia od strony Polnej. Zowu Pani w gmnienie bez rzadnych merytorycznych powodów (nie ma lini rozgraniczającej na mapach) poinformowała nas że zgody na ogrodzenie w granicy nie da. I co ja mam z tym wszytskim zrobić?? Miał już ktoś takie przejścia?? nie do końca wim jak jest prawnie, moze już ktoś przez to przebrną??

A i jeszcze jedno: jakie są ceny elektryków od punktu w naszych okolicach??

 

Pisalem to kilka postow wyzej - tylko oficjalna korespondencja. W innym wypadku bedziesz zbywana ogolnikami i karmiona czcza gadanina. Wszystko da sie zrobic. Przykladem jest jeden z mieszkancow Polnej (po pawej stronie jadac w strone Gorek), ktory systematycznie wygrywa sprawy sadowe z gmina o plot postawiony w linii granicznej.

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilekie dzieki:) Czuję sie pocieszona i wzmocniona do walki o swoj kwałek ziemi. Martwią mnie tylko te stałe sprawy sądowe:). No i co do Polnej czy ktoś wie czy ta droga ma na planach zagospodarowania wyrysowane linie rozgraniczające?? Bo to chyba determinuje linie ogrodzenia. Na moich mapach sa jakies kreski ale czy to sa linie rozgraniczające to nie mam bladego pojecia

No i jak byście mijeszcze podali te orientacyjne ceny elektryków od punktu to bede wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz inny sposob na to, zebysmy zyli w czystym sasiedztwie, bez kup plynacych rowami melioracyjnymi?

 

Tak - przestrzeganie przepisów np. pozwoleń wodno-prawnych w przypadku rowów melioracyjnych.

Tak - promocja działań proekologicznych, bo jeśli gmina (czytaj: Unia) dopłaci i w tej samej cenie będzie mozna wybudować POS-ia i szambo, to wybór jest dość oczywisty.

 

Marzenia... marzenia....

Edytowane przez Essa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - przestrzeganie przepisów np. pozwoleń wodno-prawnych w przypadku rwów melioracyjnych.

 

Czy widzisz sposob na to, zebysmy poruszali sie po polskich drogach bezpiecznie i bezwypadkowo?

 

Tak - przestrzeganie przepisow drogowych w przypadku ograniczenia predkosci w obszarze zabudowanym i zakazu wyprzedzania na podwojnej ciaglej.

 

Marzenia... Marzenia...

 

Chodzi o to, ze ja nie stawiam pytania o istnienie przepisow, ktore sankcjonuja takie czy inne podejscie do sprawy utylizacji wlasnej kupy. Ja pytam: jakich metod uzyc, by te przepisy byly przez nas wszystkich przestrzegane. O ile policja ma radary i wlepia nam mandaty, probujac w ten sposob ucywilizowac ruch na drogach, o tyle sluzby gminne odpowiedzialne za czystosc i ekologie dlubia w nosie i "swiezym" mieszkancom kaza sie okazywac rachunkami za wywoz smieci i nieczystosci plynnych, podczas gdy nasi sasiedzi zamieszkali tu z dziada-pradziada pompuja kupe do rowu.

 

Ten obowiazek podlaczenia sie do kanalizacji, ktora przeciez gmina wybuduje (???) dla nas, bo przeciez nie dla siebie, jest wlasnie tym radarem, mandatem, ktory w jakis sposob pozwoli troche ucywilizowac nasz obrzydliwy obyczaj (kultywowane z dziada-pradziada) wylewania kupy za plot.

 

Jeszcze raz podkreslam: jesli gmina sfinansowalaby calosciowe podlaczenie nieruchomosci do sieci kanalizacyjnej, zdecydowanie poparlbym obowiazek podlaczenia sie do niej. To jedyny sposob na to, zeby bylo u nas czysto. Wszystkie inne metody, pseudo kontrole sluzb administracyjnych, ktore wychodza zza swoich biurek tylko wtedy, gdy ktos doniesie na sasiada itp., to fikcja.

 

Nie zebym nie popieral ekologii. Sam mam ogrzewanie z grupy ekologicznych, na ktore nie dostalem ani grosika, poniewaz zadna instytucja administracji - od gminnej do panstwowej - nie przewidywala pomocy w zakresie realizowanego przeze mnie projektu. Ale zeby uruchomic taki program, to urzad, nawet gminy, musi dzialac preznie, posiadac ludzi z otwartymi glowami, widziec w dzialaniu jakis cel. Bo coz to za filozofia wymyslic dotacje na zdejmowanie eternitu...

 

udanego weekendu (oby wialo w przeciwna strone:)

 

pozdro,

mp

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tymi POS-ami? Kupiliśmy działkę, 1000m2 w Długiej Szlacheckiej i chcielibyśmy ze względu na przyszłe koszty eksploatacji wybudować POS zamiast szamba, ale nasza pani architekt jakaś taka niezorientowana jest i w sumie to odesłała nas żebyśmy się w firmach montujących popytali czy można czy nie można budować na naszej działce tą oczyszczalnię.

Jaka jest oficjalna droga, żeby taką oczyszczalnię zbudować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...