Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

JARO'71

Muszisz podzwonić do betoniarni w okolicy - jak chcesz, to mam namiary na kilka z nich - w czwartek wylewali mi fundamenty. Zamawiac trzeba około 3-4 dni wcześniej. Niektórzy mówią, że nawet do tygodnia.

Essa dała mi ceny w pawbudzie. W mostach wychodzi chyba trochę taniej, a może uda się coś stargować, bo uruchomimy też tam swoje znajomości :wink:

Dzieki, dziewczyny :D

 

ps. Lanie betonu w taki upał i jego pielęgnacja to będzie masakra ...

A odnośnie szalunków i zbrojenia boję się też żeby nie nadciągnęło jakieś burzowe tornado, jakich po Polsce podobno trochę krąży, bo będzie jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JARO'71

Muszisz podzwonić do betoniarni w okolicy - jak chcesz, to mam namiary na kilka z nich - w czwartek wylewali mi fundamenty. Zamawiac trzeba około 3-4 dni wcześniej. Niektórzy mówią, że nawet do tygodnia.

Essa dała mi ceny w pawbudzie. W mostach wychodzi chyba trochę taniej, a może uda się coś stargować, bo uruchomimy też tam swoje znajomości :wink:

Dzieki, dziewczyny :D

 

ps. Lanie betonu w taki upał i jego pielęgnacja to będzie masakra ...

A odnośnie szalunków i zbrojenia boję się też żeby nie nadciągnęło jakieś burzowe tornado, jakich po Polsce podobno trochę krąży, bo będzie jeszcze gorzej

 

Rany!!!

Jak to dobrze, ze u nas nie ma zadnego stropu, uffff.....

Ciekawe czy kierbud to zbrojenie i "ceglenie" odbierze.

 

Nasz dom stoi na betonowej plycie fundamentowej.

Jej pielegnacja polegala na przykryciu betonu czarna folia (zaklad okolo 30 cm) i przysypaniu tego warstwa piachu, zeby folii nie zwiewalo.

Nikt nic nie polewal, a plyta wyszla super, stala tak okolo 7-10 dni.

Przy stropie to tez chyba jest do zrobienia.

 

Co do desek, nam 3 m3 starczyly na oszalowanie wienca i fundamentow pod ganek i taras. Troche zostalo. Najlatwiej podzielic sobie m3 przez 2,5 cm, bo to deski calowki i wtedy mniej wiecej wiadomo jaka powierznia wychodzi z 1 m3.

 

Na koniec trzeba sie pochwalic - dzisiaj nasz majster zaczal mocowac krokwie na dachu. Za trzy tygodnie konczymy stan surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajanie drodzy,

pomóżcie w sprawie więźby dachowej, gdzie u nas tanio i dobrze, chociaż wiem, że takie pojęcie nie istnieje :wink: , ale nadzieja .....

Szukamy jeszcze ekipy do położenia dachówki ceramicznej - macie jakieś namiary na sprawdzone ekipy - już nawet nie pisze, że tanie :cry: Tak mam się pozmieniało, że chyba polecimy po całości, a fundamenty jeno miały być tego lata :roll: Jestem w lekkim szoku i zamiast pisać dziennik budowy, chyba pognam do działu "Psycholog dyżurny.." :oops:

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajanie drodzy,

pomóżcie w sprawie więźby dachowej, gdzie u nas tanio i dobrze, chociaż wiem, że takie pojęcie nie istnieje :wink: ,

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

 

Ja znam dwa tartaki:

- w Dlugiej Szlacheckiej na ul Wyszynskiego, po prawej stronie drogi, tuz przed granica z Budziskami

- to sa chyba Chrosla - jadac z W-wy przez Debe Wielkie, zaraz za Debem po prawej stronie jest taki wielki hotel kryty zielona blacha falista. Skrecasz w droge przed tym hotelem i jakies 300 m dalej po lewej stronie jest sklad drewna.

W Dlugiej kupowalam deski na szalunki, wiezbe mam az zza Siedlec.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!

 

Szukam 50-60 sztuk Porothermu 11,5 cm. To jest cos w okolicach polowy palety.

Czy ktos z was ma jakies resztki po budowie, albo kupowal w skladzie ilosci niepaletowe?

Bede wdzieczna za jakies rady.

Pozdr.

 

PS.

Juz trzy dni nie bylismy na budowie, robota idzie do przodu i jakos tak spokojnie sie zrobilo. Hmmm.... Hmmm.... to pewnie cisza przed burza, a moze nadejdzie tornado :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu ja tez się za tym już oglądam. Pojade i zobacze tam na Chrośla.

 

 

A co sie tało, że psycholog potrzebny?

 

 

 

 

 

 

p.s. Czy ktos ma na zbyciu pustaki suporex ? wezmę każdą ilość. Czasem jest tak, że komuś zostaje i sprzedaje innym, więc ja się zgłaszam jakby co to walić do mnie.

 

 

MAMY JUŻ PROJEKT W DOMKU HUUURA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu ja tez się za tym już oglądam. Pojade i zobacze tam na Chrośla.

 

 

A co sie tało, że psycholog potrzebny?

 

 

 

 

 

 

p.s. Czy ktos ma na zbyciu pustaki suporex ? wezmę każdą ilość. Czasem jest tak, że komuś zostaje i sprzedaje innym, więc ja się zgłaszam jakby co to walić do mnie.

 

 

MAMY JUŻ PROJEKT W DOMKU HUUURA!!!!

 

Jak się cieszę, że masz już projekt, pamiętam jak ja się cieszyłam, nic nie robiłam tylko czytałam, oglądałam, wyobrażałam sobie gdzie co będzie stało.

 

Za więżbą trzeba się rozglądać - wszystko tak drożeje :cry:

 

O psychologu pisałam trochę żartobliwie, ale fakt jest taki, że jak dla mnie wszystko za szybko się dzieje - wygląda na to, że niedługo będę musiała się wyprowadzić z obecnego mieszkania, bo kupiec się trafia, a domu nie widać, nawet fundamentów brak, dopiero zaczynają pod koniec sierpnia. Martwiłam się jeszcze do wczoraj, bo czułam się jakbym traciła na ten rok azyl, ale mąż mnie pocieszył, wytłumaczył, że to tylko przejściowe i trzeba się z tym pogodzić, i że warto i wogóle dobrze nam będzie w tej przejściówce, a potem to dopiero będzie raj - no i chyba mnie przekonał :D

 

Wymienimy doświadczenia po rekonesansie tartakowym :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo,

 

Ja mam jeszcze parę tartaków, które są strawdzone m.in. w Mieni i na Tartaku

Wiesz jak będziesz na przejściówce to szybciej dom zbudujecie i zobaczysz za rok będziesz już mieszkać w swoim pięknym domku. ;)

 

Tak ja też już sobie wyobrażam co gdzie stoi i jakie meble będą - ależ to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknęłam w Niutkowego bloga, to tam ukryłaś swój dziennik :wink: , jeśli chodzi o tarasowe wcięcie - ja bym zostawiła, wiem że się powtarzam, ale wyobraż sobie, że siedzisz na tarasie, deszczyk kapie, a Ty popijasz kawkę, nie musisz uciekać do domu, bo zmokniesz, to naprawdę bardzo przytulne miejsce. My u siebie doprojektowalismy zadaszenie, bo w wersji sote, nie było takowego.

 

Przemyślcie, bo warto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknęłam w Niutkowego bloga, to tam ukryłaś swój dziennik :wink: , jeśli chodzi o tarasowe wcięcie - ja bym zostawiła, wiem że się powtarzam, ale wyobraż sobie, że siedzisz na tarasie, deszczyk kapie, a Ty popijasz kawkę, nie musisz uciekać do domu, bo zmokniesz, to naprawdę bardzo przytulne miejsce. My u siebie doprojektowalismy zadaszenie, bo w wersji sote, nie było takowego.

 

Przemyślcie, bo warto.

Pozdrawiam

 

Tak tam pisze o swoim życiu ale tak od czasu do czasu, bo codzienne pisanie to nie moja działka (za dziecinne).

 

W tym wcięciem to chyba tak zostanie bo coraz barziej przekonuje się do tego tarasiku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie możej namiary na tani piach do wypełnienia fundamentów w okolicach Dębe Wielkie?

 

I czy ktoś z grupy byłby może zainteresowany wierceniem studni abisyńskiej albo głębinowej? Mój przyszły sąsiad z Dębe jest chętny, gdyby jeszcze kilka osób się zebrało może by taniej policzyli.

Wstępnie rozmawiałam z Panem od studni, gdyby ktoś był zainteresowany podam szczegóły.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałam, że jest z Dębego, byłam przekonana, że z Mińska, bo woził mi ziemię na Hutę.

A drogo chciał, za ten piach ? wiem, że ma trochę większy samochód - ładowność się znaczy :wink: chyba ze 3 m3, więc cena za transport może być wyższa ale licząc w m3 a nóż będzie konkurencyjny. Ja juz pytam o takie rzeczy, bo to jak z matriałem budowlanym, każdy wymiar inny, ceny różne, a tu m2 muru liczyć trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu chyba mówił o 12 m3 ładowności ale już nie dam sobie głowy uciąć. Cena za wywrotkę to:

piach do murowania: wiślany 550 zł., leśny 500 zł.

piach do wypełniania fundamentów: 350 zł.

 

Ale dzwoniłam do jakiegoś faceta - za wywrotkę 17 m3 (4 osiowa) piachu do wypełnienia fundamentów powiedział 200 zł. Jak nic taniej nie znajdę, to będę próbowała się z nim umówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu chyba mówił o 12 m3 ładowności ale już nie dam sobie głowy uciąć. Cena za wywrotkę to:

piach do murowania: wiślany 550 zł., leśny 500 zł.

piach do wypełniania fundamentów: 350 zł.

 

Ale dzwoniłam do jakiegoś faceta - za wywrotkę 17 m3 (4 osiowa) piachu do wypełnienia fundamentów powiedział 200 zł. Jak nic taniej nie znajdę, to będę próbowała się z nim umówić.

 

To chyba dobra cena te 200 zł. - ale ja też będę szukała, jak coś taniej znajdę, dam znać i Ciebie tez o to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu chyba mówił o 12 m3 ładowności ale już nie dam sobie głowy uciąć. Cena za wywrotkę to:

piach do murowania: wiślany 550 zł., leśny 500 zł.

piach do wypełniania fundamentów: 350 zł.

 

Ale dzwoniłam do jakiegoś faceta - za wywrotkę 17 m3 (4 osiowa) piachu do wypełnienia fundamentów powiedział 200 zł. Jak nic taniej nie znajdę, to będę próbowała się z nim umówić.

 

To chyba dobra cena te 200 zł. - ale ja też będę szukała, jak coś taniej znajdę, dam znać i Ciebie tez o to proszę.

 

200 zl to cena niemalze nieprawdopodobna.

Ale jesli prawdziwa to podeslijcie namiar na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...