Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koledzy i Koleżanki, bardzo chętnie sprzedam deseczki na łaty albo kontrłaty. Zapewne na jeden dach by się ich uzbierało. Cena atrakcyjna. Strasznie mi przeszkadzają w uprzątnięciu podwórka, a szkoda by ich było ciąć na opał...

 

Mam też do sprzedania - również przeszkadzającą - bramę na czas budowy. Metalowa, pomalowana, połówki po 2.5 m, solidne dwa słupki. Cena do uzgodnienia.

 

Zainteresowanych zapraszam do oglądania desek i bramy na ul. Polnej.

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Koleżanki, bardzo chętnie sprzedam deseczki na łaty albo kontrłaty. Zapewne na jeden dach by się ich uzbierało. Cena atrakcyjna. Strasznie mi przeszkadzają w uprzątnięciu podwórka, a szkoda by ich było ciąć na opał...

 

Mam też do sprzedania - również przeszkadzającą - bramę na czas budowy. Metalowa, pomalowana, połówki po 2.5 m, solidne dwa słupki. Cena do uzgodnienia.

 

Zainteresowanych zapraszam do oglądania desek i bramy na ul. Polnej.

 

pozdro,

mp

 

Możesz mi podać cene za deski na priv. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, nadal ponawiam prośbę o kontakt do dobrej, sprawdzonej ekipy budowlanej. termin rozpoczęcia budowy, druga połowa sierpnia w miejscowości Chrośla !! Proszę poszperajcie w swych notesikach lub w komórkach, na pewno znajdziecie tam numer do sprawdzonych budowlańców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki straszny ten nowy murator :-(

W Górkach nie ma Planu Zag. Przestrz. wiec i problemu z oczyszczalnia nie ma. A POS-ia tlenowego my mamy - zapraszam na wizje lokalna.

 

W warunkach zabudowy mam POS lub szambo do wyboru więc od strony prawnej jest OK. Jednakże zasiągnąłem nieco wiedzy od sąsiadów odnośnie budowy szamba. Podobno jest firma, która z montażem za 9m3 zbiornik bierze 3 500 pln, nie wiem jakie są ceny oczyszczalni ale podejrzewam, że w moim przyadku mała działka (ok. 800m2) w trudnym terenie (konieczność wymiany części gruntu) koszty mogą sięgać ok. 12 000 -13 000 pln. Powiedzmy sobie szczerze, że 10 000 jakie zaoszczędze starczą mi na wywóz szamba na jakieś 20 lat (może do tej pory już będzie kanalizacja w Górkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że 10 000 jakie zaoszczędze starczą mi na wywóz szamba na jakieś 20 lat (może do tej pory już będzie kanalizacja w Górkach).

 

Zakladajac, ze wywoz 10 m3 nieczystosci to koszt w naszych atronach ok. 150-180 zl, to chyba cos sie pomyliles z tymi latami...;) I to chyba sporo;) U mnie - 3 osobowa rodzina - 10 m3 sciekow wywoze dokladnie co 30 dni.

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach zabudowy mam POS lub szambo do wyboru więc od strony prawnej jest OK. Jednakże zasiągnąłem nieco wiedzy od sąsiadów odnośnie budowy szamba. Podobno jest firma, która z montażem za 9m3 zbiornik bierze 3 500 pln, nie wiem jakie są ceny oczyszczalni ale podejrzewam, że w moim przyadku mała działka (ok. 800m2) w trudnym terenie (konieczność wymiany części gruntu) koszty mogą sięgać ok. 12 000 -13 000 pln. Powiedzmy sobie szczerze, że 10 000 jakie zaoszczędze starczą mi na wywóz szamba na jakieś 20 lat (może do tej pory już będzie kanalizacja w Górkach).

Każdy ma swoje zdanie i swój wybór.

Mój POS kosztowal kilkanascie tysiecy, a mam go nie tylko ze wzgledow ekologicznych, ale rowniez finansowych.

1. szambo wywoze raz na dwa, trzy lata - generalnie wtedy gdy mi jest wygodnie, a nie wtedy kiedy szambo mi przez wc wybije,

2. koszt podłaczenia kanalizy i wody w Górkach juz kosztował chetnych mieszkancow po kilka tys zlotych (na projekty). Dalej nie wiadomo, kiedy projekty sie zrealizuja i ile docelowo bedzie kosztowal odbior sciekow. U mnie "odbior sciekow" kosztuje 100 zł/rocznie za prąd do pompki natleniajacej, woda ze studni trochę drożej, bo pompa do hydroforu większa.

3. sa to koszty ponoszone dożywotnio i nikt mi ich nie podwyższy.

Pomijam kwestie pilnowania czy szambo juz pelne czy moze uda sie jednak do soboty dociagnac; pomijam tez fakt, ze wiem co wylewam do wod gruntowych, podczas gdy nieuczciwy szambiarz może mi perfumować lasek za domem (dotyczy tych dziwnie tanich szambiarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam prośbę jeśli posiadacie namiary na producenta barierek i balustrad na balkony z czarnej stali to podzielcie się jakimś kontaktem,

sprawa jest dosyć pilna, dlatego będę wdzięczna za info

pozdrawiam

Ola

 

akapap my posiadamy piec na pellet a kupujemy pellet Barlinka w Inter Keram w Wielgolasie Brzezińskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś zostało trochę tynku strukturalnego na elewację w kolorze biały lub biało-szary. Chciałem go kupić w składzie na 2-3 m3, żeby ocenić czy biały nie będzie za jasny (bijący po oczach) ale wszędzie sprzedają to ustrojstwo :) w 30kg wiaderkach. Firma nie jest istotna jedynie ważny jest kolor.

Jeśli komuś zostało trochę tynku w wiaderku to dajcie znać na priv.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...