Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakladajac, ze wywoz 10 m3 nieczystosci to koszt w naszych atronach ok. 150-180 zl, to chyba cos sie pomyliles z tymi latami...;) I to chyba sporo;) U mnie - 3 osobowa rodzina - 10 m3 sciekow wywoze dokladnie co 30 dni.

 

pozdro,

mp

 

OK. Może nie 20 a 10 swoją drogą muszę policzyć nasze obecne zużycie :) a słyszałem, że 100 się płaci za 9m3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i swój wybór.

Mój POS kosztowal kilkanascie tysiecy, a mam go nie tylko ze wzgledow ekologicznych, ale rowniez finansowych.

1. szambo wywoze raz na dwa, trzy lata - generalnie wtedy gdy mi jest wygodnie, a nie wtedy kiedy szambo mi przez wc wybije,

2. koszt podłaczenia kanalizy i wody w Górkach juz kosztował chetnych mieszkancow po kilka tys zlotych (na projekty). Dalej nie wiadomo, kiedy projekty sie zrealizuja i ile docelowo bedzie kosztowal odbior sciekow. U mnie "odbior sciekow" kosztuje 100 zł/rocznie za prąd do pompki natleniajacej, woda ze studni trochę drożej, bo pompa do hydroforu większa.

3. sa to koszty ponoszone dożywotnio i nikt mi ich nie podwyższy.

Pomijam kwestie pilnowania czy szambo juz pelne czy moze uda sie jednak do soboty dociagnac; pomijam tez fakt, ze wiem co wylewam do wod gruntowych, podczas gdy nieuczciwy szambiarz może mi perfumować lasek za domem (dotyczy tych dziwnie tanich szambiarzy).

 

OK. Wiem, że teraz bycie EKO jest modne i ja również bym tak chciał - jednak tutaj POWINNA zaistnieć pomoc finansowa władz gminy - jeżeli takiej nie ma to to troche sztuka dla sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/i]4.3 Ochrona powietrza, energetyka (konkurs zamknięty bez preselekcji)

Nabór wniosków: wrzesień 2010 - październik 2010

Allokacja: 30 000 000 Euro

 

 

Rodzaje konkursów

 

Wyróżnia się dwa rodzaje konkursów:

1. Zamknięty – wnioski można składać tylko w okresie wskazanym w ogłoszeniu, tzn. w terminie od dnia X do dnia Y. Konkurs zamknięty ma datę otwarcia i datę zamknięcia.

2. Otwarty – wnioski można składać od dnia ogłoszenia konkursu, aż do jego zamknięcia. Znany jest termin otwarcia ale nie jest określony z góry termin zamknięcia. Konkurs zamyka się, jeżeli złożone wnioski osiągną pewną, z góry określoną wartość (z góry założony procent) przeznaczoną na dany konkurs (np. 130% alokacji).

 

Nabory (konkursy) można podzielić na konkursy z preselekcją oraz bez preselekcji. Konkurs z preselekcją polega na złożeniu we wskazanym terminie tylko wniosku z harmonogramem jego realizacji. Pozostałe dokumenty składane są w zależności od zakwalifikowania wniosku do realizacji.

W przypadku wniosków bez preselekcji wnioskodawca zobowiązany jest złożyć wniosek wraz z kompletem dokumentów, tzn. między innymi ze studium wykonalności, dokumentacją środowiskową, zabezpieczeniem środków na realizację inwestycji itp.[/i]

 

 

 

W tej sytuacji nie wiem czy nasza gmina podoła takiej dokumentacji... Mamy tu kogoś kto sie na tym trochę zna?

Edytowane przez Essa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESSA

 

Mam pytanie dostałaś już pismo z sądu o zmianie w Kw? pytam ponieważ przeglądałam swoja księgę przez internet i zmieniono tylko oznaczenie z gruntów ornych na tereny mieszkaniowe a w części budynek nic nie wpisano , dlatego chciałam zapytać czy u Ciebie wpisano budynek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caren

Witam,

Szukam 800 m3 piachu z wykopu, takiego łatwo zagęszczalnego do zasypania ław fundamentowych. Budowę mam w Wilanowie Zawadach. Nie sądziłam, że z piachem będzie taki kłopot. Może ktoś mi może pomóc. Z uwagi na ilość najchętniej piach przyjmę a zapłacę za transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...