Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sąsiedzi, jak tam po długim wypoczynku ?

 

Ja nic nie załatwiłam, tartaki przesunęły się w czasie, ale za to kostkę na schodkach zaczęłam układać - sama własnymi ręcami, nawet równo mi wyszło, zobaczymy czy zostanie tak jak zacznę po nich chodzić :lol:

 

Niutek, Karolino

w sobotę miałam wpaść, ale byłam taka brudna od tej roboty, że mąż mój stwierdził, że nie wypada - kurcze ja ciągle taka wracam z działki :roll: , ale za to widziałam chyba Twoją działkę - chyba, bo nie wiem na pewno - czy to ta z widokiem na łąki koło trasy do Grzebowilka, wyciętymi drzewami i zaczętą wywózka ziemi dla wyrównania spadku terenu ?

 

Tak tak to ta obok jest wkopany nowy hydrant.Od strony mostu skręcasz w lewo na pola. W dole na samym środku działki jest wyznaczony dom kołkami i sznurkiem naszej roboty.

Szkoda, ze sie nie spotkałyśmy, ja też jak pracuje na działce to jestem brudna hehe tai urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co u nas?

 

Ano wiezba jest zrobiona, szczyty wymurowane...

Zostalo wyciagniecie kominow ponad dach, pokrycie wiezby plyta osb i papa.

Za dwa tygodnie planujemy zakonczyc stan surowy otwarty.

 

W tej chwili jedyne "waskie gardlo", to bank, ktory jakos dziwnie policzyl nam stopien zaawansowania prac i odmowil kolejnej transzy.

Jutro idziemy sie z nimi klocic , mam nadzieje, ze z dobrym skutkiem.

 

A domek jest super, im dluzej stoi tym bardziej sie ciesze z rozkladu pomieszczen i z chaszczy na dzialce.

 

Pozdrawiam :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cud się ziścił. DZISIAJ, po 6 miesiącach odebraliśmy mapki do celów projektowych!!!!!!!!!!!!

teraz można w końcu cokolwiek zrobić, a do września mało czasu..... Ale jest światełko w tunelu.

 

No to gratuluję! Ale jeśli chcesz do września załatwić pozwolenie na budowę to albo masz dobrego i szybkiego architekta, który Ci zaadaptuje projekt na działce w max. 5 dni, albo jesteś niepoprawnym optymistą. :wink:

 

Mój sąsiad na początku marca robił projekt, złożył wniosek o pozwolenie na budowę gdzieś w końcu marca a dopiero pod koniec maja mu je wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u nas?

A domek jest super, im dluzej stoi tym bardziej sie ciesze z rozkladu pomieszczen i z chaszczy na dzialce.

 

Pozdrawiam :-))

 

A jeśli mogę spytać - jaki projekt domu wybrałaś? Możesz rzucić jakiegoś linka?

 

Nie moge rzucic linka ;)

Mamy projekt robiony na zamowienie, siedzielismy nad nim dobre piec miesiecy.

Dom jest parterowy, bez piwnic, dach dwuspadowy. Wymiary budynku +- 11 x 16 m; 3 sypialnie, gabinet, lazienka, wc, salono-kuchnia 37 m2, spizarka z osobnym nawiewem powietrza z zewnatrz, potencjalna kotlownia (teraz pralnia), trzy szafy wnekowe. W bryle budynku garaz i pomieszczenie ogrodnicze (lacznie 38 m2).

Brak wiatrolapu, za to mam drewniany ganek nieogrzewany 2x3 m i duzy taras z pergola.

Jak dla mnie, to jest wszystko co trzeba i w takiej ilosci jaka jest potrzebna.

Nawet komputery i ksiazki maja swoje miejsce w gabinecie.

 

Bylo bardzo duzo pracy koncepcyjnej przed pozwoleniem na budowe, ale teraz w trakcie budowania nie ma zadnych zmian. To dla nas tez bardzo duzy plus.

 

 

Co do Arka... mysle, ze bedzie mial troche szczescia ;-) Pan W. o to zadba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cud się ziścił. DZISIAJ, po 6 miesiącach odebraliśmy mapki do celów projektowych!!!!!!!!!!!!

teraz można w końcu cokolwiek zrobić, a do września mało czasu..... Ale jest światełko w tunelu.

 

No to gratuluję! Ale jeśli chcesz do września załatwić pozwolenie na budowę to albo masz dobrego i szybkiego architekta, który Ci zaadaptuje projekt na działce w max. 5 dni, albo jesteś niepoprawnym optymistą. :wink:

 

Mój sąsiad na początku marca robił projekt, złożył wniosek o pozwolenie na budowę gdzieś w końcu marca a dopiero pod koniec maja mu je wydali.

Dzisiaj było spotkanie, w poniedziałek kwity z naniesionym budynkiem i elektrownia i kanalizy/wodociągi. Zmian w projekcie nie mamy (za dużych oczywiście :wink: ). Adaptator chce zakończyć temat przed swoim urlopem (w połowie lipca). Zna terminy i wiem, że ich dotrzyma: na przełomie lipca/sierpnia muszę zacząć z fundamentami. To mu nie przeszkadza. Gość jest szybki i sprawny.

A niepoprawny optymizm? Czemu nie w tej kwestii :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Właśnie zkupiliśmy dom w Dębe Wielkim, blisko starej stacji PKP. Jak tak czytam o tych wszystkich problemach z budową, to aż się cieszę, że zostało nam do zrobienia po poprzednim właścicielu tylko dach oraz wykończenie poddasza :) No i urządzenie "ogrodu" :)

 

Pozdrawiam dalszych i bliższych sąsiadów :)

 

 

No dobrze: co to jest pergola?

 

A oto i odpowiedź: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pergola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Pozdrawiam dalszych i bliższych sąsiadów :)

 

 

No dobrze: co to jest pergola?

 

A oto i odpowiedź: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pergola

 

Witaj spiochu!!!

 

Nie zrażaj się głosami, że lepiej nie kupować starych domów bo czasem zdarza się kupić coś fajnego. Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z bliskości torów i bardzo Ci to nie przeszkadza, jak również nie przeszkadza Ci smród suszonej cebuli na jesieni. :wink: Powodzenia w dachowaniu!

 

No proszę, w średniowieczu już wiedzieli co to jest pergola, a ja tyle lat przeżyłem i nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś "zwieńczyli" chałupkę (wieniec na ścianach kolankowych). Teraz murowanie ścian szczytowych, działówek na poddaszu, kominów, potem więźba, deski, papa, taras, izolacje fundamentów... Eh, jeszcze jeszcze :D :wink:

 

 

Hehehehe :-)

 

Ja sobie Twoj dziennik Jaro poczytuje i czuje sie jak w sercu westernu i dzikiego zachodu :-)

A pytales swojego majstra jaki widzi problem w zakupie drutu wiazalkowego po 4,5 zl/kg w przydroznym skladzie, gdy rano jedzie na budowe???

Moze nalezy nad nim popracowac i sprowadzic na droge prawa? ;)

 

Prosze ile dyskusji wywolala zwykla pergola :-D

W Sredniowieczu sporo rzeczy budowano w ogrodach, zreszta historia ogrodow to osobny, bardzo ciekawy temat.

 

U nas kryja dach plyta OSB na laczniki "H", wiec predko im pojdzie.

Zalali dzisiaj posadzke na ganku.

 

Ide zmieniac pieluche cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może i masz rację z kupowaniem domu ..ale narazie nie znasz minusów tego domu bo jak to mówią jak sie zacznie w nim mieszkać zaczną wychodzić bolączki .

Ja nadal uważam że to zależy od tego na co trafisz .

 

Domek nie jest stary. Budowa rozpoczęta w 2004 roku.

Minusów już kilka znam, no, ale kupując gotowy dom ciężko jest znaleść taki, ktory będzie pasował w 100%. Wiem już mniej więcej, czego będzie mi w nim brakować, co nie za bardzo mi się podoba a co bym zmienił. Część z minusów da się skasować, trzeba tylko czasu i oczywiście funduszy :) Na razie strasznie mnie i żonę cieszy, że tam zamieszkamy. No i że synek urodzi się juz na nowym miejscu :) Byle doczekać do połowy lipca, bo wtedy mniej wiecej bedziemy się sprowadzać.

 

nieosiagalny:

Na szczeście Olszowa nie jest tuz przy samych torach :) A wprawę mam jeszcze od małego. Mieszkałem kiedyś w al. Jerozolimskich, ostatni wierzowiec przed Dw. Zachodnim, więc pociagi jeździły co chwilę. Dało sie przyzwyczaić :) Natomiast zainteresowała mnie cebulka :) Skąd ten zapach pochodzi?

 

JoShi:

Zajrzałem sobie do Twojego dziennika, ale (jak bylo do przewidzenia) zdjęcia Twojego domu nic mi nie mówią. Jak się sprowadzimy, to zaczniemy zwiedzać okolicę. Kto wie, może wpadniemy na herbatkę, jeśli oczywiscie nie bedziesz miała nic przeciwko :lol:

 

Mam pytanie - czy ktoś się orientuje kiedy mniej więcej można oddawać dom do użytkowania? Czy niewykończone pietro (brak podlóg i łazienki) i ewentualnie dach pokryty tylko papą ma tu znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś "zwieńczyli" chałupkę (wieniec na ścianach kolankowych). Teraz murowanie ścian szczytowych, działówek na poddaszu, kominów, potem więźba, deski, papa, taras, izolacje fundamentów... Eh, jeszcze jeszcze :D :wink:

 

Hehehehe :-)

Ja sobie Twoj dziennik Jaro poczytuje i czuje sie jak w sercu westernu i dzikiego zachodu :-)

A pytales swojego majstra jaki widzi problem w zakupie drutu wiazalkowego po 4,5 zl/kg w przydroznym skladzie, gdy rano jedzie na budowe???

Moze nalezy nad nim popracowac i sprowadzic na droge prawa? ;)

 

Mają stare "dobre" przyzwyczajenia. Akurat materiały majster chętnie by sam kupował, ale ma zakaz. Musi nam tylko mówić co potrzeba. Problem w tym, że mówi za pięć dwunasta.

Jestem w dzienniku szczery do bólu, ale cieszę się z tego domu jak cholera. Dlatego takie teksty Essa, mnie dołują. Nie możemy, niestety, ocenić (obiektywnie) Twojej ekipy, ale na pewno wszystko robią super i w zgodzie ze sztuką budowlaną oraz wzorcowymi zasadami współżycia społecznego. Pozostaje nam tylko siedzieć i Ci zazdrościć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają stare "dobre" przyzwyczajenia. Akurat materiały majster chętnie by sam kupował, ale ma zakaz. Musi nam tylko mówić co potrzeba. Problem w tym, że mówi za pięć dwunasta.

Jestem w dzienniku szczery do bólu, ale cieszę się z tego domu jak cholera. Dlatego takie teksty Essa, mnie dołują. Nie możemy, niestety, ocenić (obiektywnie) Twojej ekipy, ale na pewno wszystko robią super i w zgodzie ze sztuką budowlaną oraz wzorcowymi zasadami współżycia społecznego. Pozostaje nam tylko siedzieć i Ci zazdrościć. :wink:

 

Prosze, prosze Szanowny Pan sie poczul dotkniety.

To ja juz sie nie wtracam w Wasze "stare 'dobre' przyzwyczajenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz sie nie wtracam w Wasze "stare 'dobre' przyzwyczajenia".

Może wyjaśnię, że to są niereformowalne tłuczki i nie mam na ich stare """dobre""" przyzwyczajenia recepty oprócz wywalenia na zbity pysk

 

Prosze, prosze Szanowny Pan sie poczul dotkniety.

Oj, oj, czuję w krzakach zapach tygrysa :wink: . Nieprawdę gdzieś napisałem Szanowna Pani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczeście Olszowa nie jest tuz przy samych torach :) A wprawę mam jeszcze od małego. Mieszkałem kiedyś w al. Jerozolimskich, ostatni wierzowiec przed Dw. Zachodnim, więc pociagi jeździły co chwilę. Dało sie przyzwyczaić :) Natomiast zainteresowała mnie cebulka :) Skąd ten zapach pochodzi?

Z przetwórni warzyw znajdującej sie między torami a centrum wsi. Mam nadzieję, że skoro oczyszczalnia ruszyła, to w tym roku nie będzie już tego problemu.

 

Zajrzałem sobie do Twojego dziennika, ale (jak bylo do przewidzenia) zdjęcia Twojego domu nic mi nie mówią.

Jeśli pójdziesz Olszową oddalając sie od torów to następna będzie moja ulica ;) Na herbatkę zapraszam oczywiście. A że zapytam. Kupiłeś dom gdzieś blisko szrotu?

 

 

Mam pytanie - czy ktoś się orientuje kiedy mniej więcej można oddawać dom do użytkowania? Czy niewykończone pietro (brak podlóg i łazienki) i ewentualnie dach pokryty tylko papą ma tu znaczenie?

U nas nie miał... To znaczy dach mieliśmy pokryty dachówka, ale poddasze kompletnie niewykończone.

Potrzebny był papier od kominiarza i od elektryka, sprawne szambo, geodezyjny odbiór powykonawczy, czyli inaczej inwentaryzacja powykonawcza. Zgłosiliśmy do częściowego odbioru ale zrobili nam całkowity. Nie interesował ich stopień wykończenia we wnętrzu, ani pokrycie dachu. Podłóg nie mamy do dziś a łazienka w proszku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...