Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

napiszcie jakie macie doświadczenia z kierownikiem budowy - jak często jest na budowie, czy się interesuje tym co się dzieje?

Mój chyba trochę przegina ale wolałabym się upewnić czy tylko on tak ma czy inni też.

Ew. może macie namiary na jakiegoś sprawdzonego solidnego kierownia?

Pozdrawiam,

Gosia

 

Nasz kierbud jest okropna gadula. Generalnie bywanie na budowie zakonczyl na stanie surowym - bo w wykonczeniowke sie nie miesza.

Ale przy stanie surowym, a zwlaszcza przy fundamentach to bywal dosyc czesto. Podobno "skakal" nawet po wiencach.

Nastepnym razem spotkamy sie przy odbiorze budynku... chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

Podzielę się z Wami moimi doswiadczeniami :cry:

Dwa miesiące temu wpłaciłam jednej z mińskich hurtowni budowlanych (i nie tylko budowlanych) - "Styro..", zaliczkę na dachówkę Robena w wys. 10 000 zł. Dostałam fakturę VAT, wystawioną na podstawie oferty handlowej (na piśmie). Dwa dni temu zadzwoniłam z zapytaniem, czy już jest, w odpowiedzi usłyszałam, że tak, tylko muszą ją odebrać, bo nie mają obecnie transportu, ale to kwestia góra trzech dni. Dziś dostałam telefon, że dojechała, tylko cena wzrosła o 7000 zł. :evil: ,a jeśli mi nie odpowiada, to zwrócą pieniądze, bo klientów jest dużo (trochę delikatniej mi to powiedziano). Poprosiłam o oficjalne pismo w tej sprawie, co wyniknie dalej - zobaczymy :roll:

Załamka :cry: , miał ktoś podobną sytuację ?

 

Napiszcie coś - proszę !

Jeszcze nie zaczęłam budowy, a tu masz !, aż strach pomyśleć co może być dalej !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałaś ofertę handlową na piśmie i nie było zastrzeżeń co do zmiany ceny i jak długo jest ważna oferta to muszą Ci sprzedać na warunkach oferowanych (cena, , jakość/gatunek, ew. transport, przechowanie itp.). No i pytanie: zaliczka czy zadatek? Kolega miał problem z hurtownią z pustakami - podobny numer. Tylko on wpłacił całość i mieli przechować kilka m-cy. Przy odbiorze - nowa cena. Skonsultował się z UOKiK, poznał ich stanowisko, przekazał hurtowni i ..... ma materiał na pierwotnych warunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arek-L, wiem, że zadatek, a zaliczka, to dwie różne sprawy. Tylko, że przy zadatku nie wystawia się faktur VAT, a ja chciałam ją mieć :-? więc stanęło zaliczce. Konsultowałam się ze znajomymi prawnikami (mąż pracuje w kancelarii Adw.-Radc.) i wiem, że sprawa jest do wygrania (musi być trochę korespondencji ...), tylko chodzi o czas. Dachówka jest mi potrzebna na listopad, a szukać, jeżdzić, nie wiem czy warto i czy wogóle na ten termin bym zdążyła. Wczoraj spotkałam się z handlowcem z tej firmy i muszę przyznać, że stanął na wysokości zadania, po krótkiej ale konkretnej rozmowie, dodam jeszcze, że bardzo spokojnej, z 7000 zł, stanęło na 2500 - chodzi o dopłatę oczywiście (dostałam upusty na ten cały "osprzęt" do ceramiki). Dziś rozeznam ceny i terminy w innych składach i podejmę decyzję. W skali całej budowy może te 2500 zł. nie jest zbyt dużą stratą :roll: , zważywszy, że w innych składach, wcale nie musi być taniej.

 

Z jednego się cieszę: prawie cały materiał na dom mam juz kupiony, ale to nie najważniejsze, ważne jest, że mam go u siebie. Jeśli możecie, odbierajcie materiały ze składów, lepiej ich tam nie przechowywać, bo może być różnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, srebrną Sierrę mają poprzedni właściciele :( Mają termin wyprowadzki do połowy lipca, ale mamy nadzieję, że nie będą czekali do ostatniego dnia :) Jak zauważysz ciemnego opla omegę combi to znaczy, że możecie wpaść na herbatę :lol:

 

Hmmm. Przechadzam się trochę koło ciebie i ostatnio widziałam Granatowego citroena na podjeździe. Zgaduję więc, że to Ciągle nie Wy :(

 

Aha... Byłam wczoraj za oczyszczalnią. Jakoś nic tam się u Was nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Przechadzam się trochę koło ciebie i ostatnio widziałam Granatowego citroena na podjeździe. Zgaduję więc, że to Ciągle nie Wy :(

quote]

 

Już mieszkamy, dokładnie od 10. Citroenem przyjechał kolega w odwiedziny do żony. Ale dzięki za czujność, jak tak będziesz tam chodziła co jakiś czas to żaden kochanek się nie prześliźnie ;)

Na razie mieszkamy na pudłach, czekamy na nowe meble do kuchni i na szafę którą mam ambicję zrobić. A tak poza tym to jestem przerażony ilością pracy i kasy, którą będę musiał włożyć w jakie takie wykończenie domu. Na razie ustalamy z żoną priorytety - dach i wymiana pieca na automatyczny bo nie zamierzam latać co chwilę do kotłowni sprawdzać temepraturę. Ale wszystkie minusy są rekompensowane względną ciszą, świeższym powietrzem no i boćkami na kominie :) Aż się chce żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mieszkamy, dokładnie od 10. Citroenem przyjechał kolega w odwiedziny do żony. Ale dzięki za czujność, jak tak będziesz tam chodziła co jakiś czas to żaden kochanek się nie prześliźnie ;)

No to Ci doniosę, że dziś Twoja żona stała w oknie balkonowym i spoglądała gdzieś na wschód z głęboką melancholią na twarzy :p

 

Ale wszystkie minusy są rekompensowane względną ciszą, świeższym powietrzem no i boćkami na kominie :) Aż się chce żyć :)

Boćki są super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ściągałam terivę aż z Janek. W okolicy były bardzo długie terminy realizacji. Niestety za transport z Janek musiałam zapłacić 750 zł.Ale strop zamówiony w poniedziałek zjechał w czwartek.

Namiary do Janek są na stronie http://www.stropy-teriva.com.pl.

W okolicach można dostać stropy m.in. w Sulejówku, na ul. Drobiarskiej (mówią, że mają dobry towar), w Pęclinie też jest producent stropów.

Zobacz też na http://www.stropy.com.pl

http://www.stropex.hgp.pl

Generalnie w necie można znaleźć sporo producentów i dystrybutorów.

 

Więżbę ma dwóch gości z Węgrowa: 0 602 510 542, 0 602 585 995 (od tego drugiego kupiłam drewno - we wtorek ma przywieźć), w Mrozach jest też tartak, ceny nawet w miarę, w Mińsku na Zachodniej jest skład ale nie sprawdzałam

 

Miłych poszukiwań!

Pozdrawiam,

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja niestey nie buduję osobiście tylko kupuję dom od Firmy Partner w Grzebowilku (10 km od Mińska Maz.) - szukam przy okazji sąsiadów :)

 

No to znalazłeś :D

Ja również buduję dom w Grzebowilku, która działka?

Josh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pilnie poszukuję ekipy na dokończenie stanu surowego otwartego po leniwej brygadzie. Jeżeli możecie pomóc to pomóżcie ale tylko godnych polecenia. Nie chcę już więcej współpracować z oszustami. Przestrzegam jednocześnie przed właścicielem kremowego AUDI A8 na garwolińskich blachach, nie warto niesłowny w każdym calu.

Wiadomość na priva poproszę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...