Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak masz prawomocne pozwolenie i robisz zgłoszenie rozpoczęcia budowy to kier. bud. jest konieczny - musi złożyć i podpisać stosowny kwit o podjęciu się tego odpowiedzialnego i wysoce płatnego zajęcia :wink: (jak masz decyzję o zgodzie na budowę, to w uwagach jest nawet zapis z powołaniem się na odp. paragrafy prawa budowlanego).

Także jest wymagany kier. budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem.

 

1. Do pozwolenia na budowę żaden kierownik budowy nie jest potrzebny.

 

2. Do zgłoszenia rozpoczęcia budowy kierownik taki jest niezbędny wręcz.

 

Dziękuję za szczegółowe informacje. Zamierzam załatwić to pozwolenie na budowę (tzn. złożyć wniosek) w tym tygodniu - warunki przyłączenia prądu już na mnie czekają podobno.

 

Z Waszego doświadczenia - jak długo czeka się na takie pozwolenie od momentu złożenia wniosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem.

 

1. Do pozwolenia na budowę żaden kierownik budowy nie jest potrzebny.

 

2. Do zgłoszenia rozpoczęcia budowy kierownik taki jest niezbędny wręcz.

 

Dziękuję za szczegółowe informacje. Zamierzam załatwić to pozwolenie na budowę (tzn. złożyć wniosek) w tym tygodniu - warunki przyłączenia prądu już na mnie czekają podobno.

 

Z Waszego doświadczenia - jak długo czeka się na takie pozwolenie od momentu złożenia wniosku?

 

My w maju 2006 - 42 dni + 14 na uprawomocnienie. Mamy bardzo nowoczesna oczyszczalnie i tutaj pojawil sie problem - dac pozwolenie czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam prośbę: Czy moglibyście podzielić się kontaktami na betoniarnie operujące w Dębem, składy drewna i składy ze stalą z których korzystaliście?

Bylbym bardzo wdzięczny za wszelkie namiary.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Witaj ja ostatnio dokonywałam takich zakupów i :

korzystałam z betoniarni Mazowieckie Mosty (beton bardzo dobrej jakości zdaniem majstra i cena atrakcyjna)

stal kupowałam w Replinie,

drewno na Mazurach :-?

Telefonów nie mam teraz przy sobie ale bez problemów znajdziesz w google.

 

Może nie bardzo pomogłam ale może chociaż troszkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz ja, może przyda się nie tylko Tobie:

 

Mazowieckie mosty:604586570,polecam - betoniarnia

 

Kowalczyk:0227838888, materiały budowlane, Konik Nowy,

 

Tarmet:0257592709, drewno, Mińsk, Graniczna

 

Replin:0257586079,materiały,Choszczówka

 

Konstans: 257991976,materiały,Mińsk,Przemysłowa

 

Beton Maliszew: 607604720,

 

Bloczki Pęclin0227890677,ponoć miękkie ale ja ich nie znam,

 

Betoniarnia,bloczki Jatne 022795 35 53, brałam bloczki, twarde, majster to chwalił ale psioczył, że trochę krzywe, ale wszystko dobrze się skończyło.Od nich bierze Kowalczyk.Cena atrakcyjna.

 

Stropy, kręgi i bloczki ponoć najlepsze w okolicy: Drobiarska, Sulejówek

ale jedno ale w tej chwili nie robią bloczkow, nie wiem jak długo:0603695560

 

Pozdrawiam

Lenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem beton w Mostach Maz. - beton dobrej klasy i tani (paw-bud, i kilka innych droższe, Maliszew porównywalne ceny, ale jakoś te mosty bardziej mi przypadły). Większość towaru biorę w Replinie - głównie ze względu na dostawy: dzwonię i za godzinę mam na placu. Ceny dość dobre. Bloczki i strop brałem w Pęclinie (Żanęcin, jedzie się od Dziechcińca). Cena przystępna, towar w mojej opinii dobry. Równe bloczki, z kruszywa/żwiru, a nie jakiegoś piachu. No i nie ma "bąbli" w środku co może świadczyć o tym, że wibrowany beton. Strop - z keramzytem, czyli ten podobno lepszy.

Majster przestrzegał przez stropem terivy z Desna - jak opowiadał na ostatniej budowie szybciej odesłali bloczki z powrotem niż przywieźli. Dziadostwo podobno.

Drewno - Długa Szlachecka - tartak (poszukam nr tel) - cenowo, nawet bez impregnacji z dowozem lepiej niż innych okolicznych. Majster polecał tartaki z okolic Stanisławowa - jest ich tam kilka, nazw miejscowości niestety nie pamiętam.

A i pilnujcie ilości przywożonego piachu - nam po pierwszej wywrotce żwiru (niestety przywieziony podczas naszej nieobecności - koleś rozkręcił zamek i sobie wjechał i zwalił 12m3 :o

potem inny kierowca przywiózł piach, coś mało nam się wydało - no i z majstrem i z teściem zmierzyliśmy mu skrzynię. Wyszło 9,5m3. Dostał opier.... Poskutkowało, jeszcze tego samego dnia szef przyjechał i przepraszał. Następne wywrotki były tańsze i pełne, nawet bardziej niż powinny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...