Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No wlasnie...

Nikt juz na tym forum nie bywa, pewnie wszyscy buduja na gwalt, zeby skonczyc przed zima.

Bardzo jestem ciekawa co udalo Wam sie zdzialac przez sezon i jakie sa pierwsze wrazenia z budowania.

 

No a my stoimy... Najpierw utknelismy na pozwoleniu na budowe, potem na kredycie - niby sprawy ida do przodu, ale w slimaczym tempie. Mam cicha nadzieje, ze uda nam sie dobrze przygotowac do startu na przyszla wiosne.

I jeszcze jedno pytanie - czy sa wsrod Was osoby, ktore dogladaly jednoczesnie budowy i malego dziecka? Czy to sie da w jakikolwiek sposob pogodzic?

Pozdrowienia,

 

Esska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Aaaaa... Tu jesteście... Juz chciaam założyć grupę z okolic Mińska Mazowieckiego, ale postanowiłam najpierw poszukać. No i znalazłam. Na piątej stronie :o

 

My kilka lat temu zbudowaliśmy dom w miejscowości Dębę Wielkie. Mieszkamy i powoli wykańczamy. Tak więc pozdrawiam wszystki bliższych i dalszych oraz przyszłych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wlasnie uzeramy sie z ekipa, ktora powinna zakonczyc budowe 15 pazdziernika, ale jeszcze nie skonczyli.

Sa juz umowieni dekarze, ale nie mamy skonczonej jeszcze wiezby. Normalnie mam ochote gryzc :evil: i wszystkiego mi sie odechciewa. :evil:

Chcialabym juz mieszkac, chociaz wiem, ze urzadzac bedziemy sie jeszcze bardzo dlugo...

 

Pozdrawiam wzystkich sasiadow (przyszlych, bylych i terazniejszych) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Orientujecie sie może, gdzie w okolicach mińska, najlepiej po stronie Warszawy, ale nie koniecznie, znajde jakis tartak albo inne miejsce w którym będe mogła kupić drzewo w formie nieociosanych pni? A moze powinnam sie do leśników zgłosić, tylko gdzie i jak.

 

Chcę kupić drzewo w pniach, samodzielnie je wysezonować uczciwie i we własnym zakresie wyciąć potem z nich potrzebne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Czy ktoś z szanownych grupowiczów współparacował lub korzystał z usług projektanta architektury i kierownika budowy Pana Romana Lisa z Marek k/Warszawy? Jeżeli tak to proszę o wszelkie informacje i opinie na temat takiej współpracy, ponieważ rozważam możliwość skorzystania z jego usług. Za wszelkie informacje z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

My również planujemy w przyszłym roku zacząć budowę domu w Dębe Wielkie. Właśnie weszliśmy w posiadanie działki (w kierunku Górek), projekt wybrany (chyba......)

http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

A teraz papierologia.......

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia !

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już kojarzę. Moja to faktycznie ta rozkopana, ale na szczęście my mamy na samym początku od Kościelnej, tam jest jeszcze w miarę ok. Ostatnio podjęliśmy śmiałą próbę przejechania od torów w kier. Kościelnej i mało nie zakopaliśmy się. Ciekawe, kiedy "utwardza" tą drogę, bo widziałem, że trochę płyt betonowych przywieźli.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już kojarzę. Moja to faktycznie ta rozkopana, ale na szczęście my mamy na samym początku od Kościelnej, tam jest jeszcze w miarę ok. Ostatnio podjęliśmy śmiałą próbę przejechania od torów w kier. Kościelnej i mało nie zakopaliśmy się. Ciekawe, kiedy "utwardza" tą drogę, bo widziałem, że trochę płyt betonowych przywieźli.

Arek

Nie gniewaj się, ale ja miałam nadzieję, że jej nigdy nie utwardzą. To nbyła kiedyś piękna żwirowa aleja. Z tymi wierzbami po obu stronach wyglądała naprawdę bajecznie. Obawiam się, że jak będą chcieli ja utwardzać, to zrobią ohydny asfalt albo jeszcze gorsze płyty betonowe i przy okazji usuną wierzby, żeby nie przeszkadzały w pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zawsze to fajnie wyglądało (a dość często tamtędy przemieszczałem się już od jakiś 15 lat). Jednak po ostatnich pracach ziemnych, jest teraz tragedia. Ostatnio nie padało, a mało się nie zakopaliśmy, bo rozjeżdżone. Poza tym, pamiętaj, że jak ruszy oczyszczalnia, to szambiarki będą tam musiały dojeżdżać, czyli nie ma co się łudzić, że nie utwardzą tej drogi (chociażby tymi płytami, bo w asfalt to raczej nie wierzę).

Pzdr,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...