Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam grupę z Dębego

 

Sam buduje w okolicach Otwocka. Niestety w tym roku obok cen materiałów dobił mnie wykonawca o nazwisku Pieńkowski. O jego zachowaniu i jakości prac nawet nie będę pisał bo nie warto. Szczegóły na czarnej liście muratora. Facet po zainkasowaniu zaliczki stracił całkowitą ochotę do pracy, potem było już tylko gorzej . Efekt był taki że w połowie sezonu zostałem bez części pieniędzy i z rozgrzebaną budową. W sytuacji podobnej do mojej w tym roku znalazło się jeszcze 4 małżeństwa, u których pracę realizował Pieńkowski z Puznówki. O materiale zabieranym ludziom z placu budowy przez dostawców, bo Pieńkowski jak się okazało za niego nie zapłacił, nawet nie będę pisał. Hurtownie materiałów budowlanych równie gorąco go poszukują, jak inwestorzy. Ponieważ jak się okazało marka Pieńkowskiego jest już znana w okolicy, typ musiał przenieść się dalej. Z informacji które uzyskaliśmy wynika że swoje usługi oferował również w okolicach Dębego. Jeżeli, ktoś zetknął sie już z tym cżłowiekim - proszę o kontakt Pozostałych serdecznie przestrzegam uważajcie na psuja - dobrze się reklamuję i początkowo jego usługi wydają się przystępne cenowo.

Efekty jego prac niestety już takie piękne nie są. Łatwo go poznać, facet po 50-tce dużo gada, złote zęby, łysiejący, perłowe Audi A8 lub biały dostawczy Ford, sumiaste wąsy

Po przerobieniu kilku osób w okolicy facet szuka następnych jeleni. Nie dajcie się nabrać i nie wpłacajcie żadnych zaliczek, kontrolujcie jakość prac. Niestety wiem że znalazł już następnych naiwnych. Jeżeli zobaczycie że faceta odpowiadającego temu rysopisowi dajcie znać inwestorowi, u którego „pracuje” Może uda się komuś oszczędzić zdrowia i pieniędzy.

 

Ja Zbigniewa Stanisława Pieńkowskiego z Puznówki koło Pilawy będę pamiętał bardo długo.

 

Pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa mojego przedmówcy. Niestety ja też miałam "przyjemność" korzystać z jego usług. Nie dosyć, że narobił multum błędów wykonawczych to jeszcze zszedł z budowy i nie wywiązał się z umowy. Zorientował się, że nie wydoi więcej kasy więc zaczął szukać następnego inwestora. Zostawił nas z niedokończonym stropem i ma wszystko w d...e.

 

Zakład Usługowy

Ogólno-Budowlany, Hydrauliczno-Elektryczny

Stanisław Zbigniew Pieńkowski Puznówka 163A

08-440 Pilawa

"Firma" działa na terenie: Białołęki, Starej Miłosnej, Sulejówka, Halinowa, Okuniewa, Garwolina, Pilawy oraz Janek i Nadarzyna

 

To najzwyklejszy PARTACZ I OSZUST. Omijajcie go z daleka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

My kilka ładnych lat mieszkaliśmy w Mińsku ale zrobiło się nam za ciasno i właśnie kończymy budowę domu w Mrozach. No i tak, kochani: najtańsze bloczki fundamentowe są w betoniarni w Mrozach :) latem kupowaliśmy po 2,50. Najtańsze drewno w Kałuszynie a więźba w Mrozach.

Ktoś pytał o HDS-a, jest taki jeden pan... w Cegłowie, przywoził nam właśnie bloczki z betoniarni, ale ten HDS wziął się i u nas popsuł, to było parę miesięcy temu więc do tej pory może już naprawił, Stara też ma bo przywoził nam piach (tanio). Jakby był potrzebny kontakt to poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu,

ile sobie liczą za tynki w okolicach - robiłaś już rozeznanie?

I jakie będziesz kładła tynki, bo my się nie możemy zdecydować?

A może inne osoby w grupie mają jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam,

Gosia

 

Hej :-))

 

My chcemy tynki cementowo-wapienne.

Ceny za robocizne zaczynaja sie od okolo 15 zl/m2, a potem to juz roznie bywa. Przecietnie okolo 35-40 zl z materialem (material to okolo 8-10 zl/m2).

Ale bardzo trudno jest sie z kimkolwiek umowic.

 

Ocieplenie (aktyl na styro) znalazlam po 27 zl/m2 za robocizne, ale tez i po 75-80 zl!

 

Chetnie poslucham co inni maja na ten temat do powedzenia.

 

POzdrawiam,

 

aska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie (aktyl na styro) znalazlam po 27 zl/m2 za robocizne, ale tez i po 75-80 zl!

 

Chetnie poslucham co inni maja na ten temat do powedzenia.

 

POzdrawiam,

 

aska

 

Ja to się zastanawiam czy w domu ze ścianą o grubości 30 cm. z porothermu można przeżyć dwie zimy bez robienia ocieplenia ze styro ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie (aktyl na styro) znalazlam po 27 zl/m2 za robocizne, ale tez i po 75-80 zl!

 

Chetnie poslucham co inni maja na ten temat do powedzenia.

 

POzdrawiam,

 

aska

 

Ja to się zastanawiam czy w domu ze ścianą o grubości 30 cm. z porothermu można przeżyć dwie zimy bez robienia ocieplenia ze styro ... :wink:

Pytanie, czy takie jak rok temu (-5 stopni) czy dwa lata temu (-35) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam czy w domu ze ścianą o grubości 30 cm. z porothermu można przeżyć dwie zimy bez robienia ocieplenia ze styro ... :wink:

 

Ja bym sprawdzila wspolczynnik cieplny Porothermu 30 cm na stronie producenta i porownala to z parametrami cieplnymi z projektu.

Wtedy bedziesz wiedzial ile przecietnie Ci ucieknie.

 

BTW, styro to stosunkowo nieduzy koszt (mowie o materiale), a kazdy nowy dom w I sezonie trzeba grzac w dwojnasob.

:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem do OZC - przy moim domku nie założenie styropianu oznacza wzrost zapotrzebowania na ciepło o 100% (z 8976 kWh na 16229 kWh/rok).

Co oznacza, przy normalnym grzaniu a nie w pierwszym roku, wzrost kosztów o :

prąd (30/70% dzień/noc) - 1958 pln/rok

gaz butla: 2085 pln/rok

gaz sieć: 1178 pln/rok

eko-groszek: 1245 pln/rk

pellet: 957 pln/rok

 

Także czy warto? Chyba warto ocieplić od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...