Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wrzuciłem do OZC - przy moim domku nie założenie styropianu oznacza wzrost zapotrzebowania na ciepło o 100% (z 8976 kWh na 16229 kWh/rok).

Co oznacza, przy normalnym grzaniu a nie w pierwszym roku, wzrost kosztów o :

prąd (30/70% dzień/noc) - 1958 pln/rok

gaz butla: 2085 pln/rok

gaz sieć: 1178 pln/rok

eko-groszek: 1245 pln/rk

pellet: 957 pln/rok

 

Także czy warto? Chyba warto ocieplić od razu

 

Arku, jak liczyłeś koszty ogrzewania, ze groszek wyszedł ci drożej niż pellety???

Masz dostep do jakiś tanich pellet?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazowałem na danych dot. ceny nośnika za 1kWh z jakiejś gazety. Z tego , co pamiętam, to było 1kWh z groszku to 9 gr, z pelletu 11 gr. Tylko przy pelletach nie dokładałem grzania wody grzałką w sezonie letnim, a przy groszku tak.

Wynik roczny był w totalu:

 

PC 816,94

Prąd 2450,81

Gaz butla 2580,6

Gaz siec 1458,6

Groszek 1400,44

Pellet 1184,83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli ktoś teraz tak jak ja kupuje materiały to ostrzegam przed firmą "Styropmin", ma bardzo drogie materiały i np. cegła z betonu komórkowego kosztuje 14,20 zł a dla porównania w Replinie kosztuje 9 zł. Na innych materiałach też jest spora różnica.

 

No my w końcu zaczynamy budować.

 

niutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo betonu komórkowego to znalazłem w garwolinie hurtownię która sprzedaje beton komórkowy po 7 zł. A może już ktoś sie dowiadywał co i jak, bo też sie rozglądam za materiałem, skoro mi majster przełożył stan zero na wiosnę.....

aha podaje link:

 

http://www.allegro.pl/item255491411_gazobeton_beton_komorkowy_szary_promocja_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - wiem, że może to nie jest idealne miejsce na moje pytanie, ale wydaję mi się, że znacie realia okolic Mińska i najlepiej mi będziecie mogli pomóc.

 

Otóż mam okazję kupić działkę w okolicy Celinowa, to jest kilka km w dół od Dębe Wielkie (ok. 7km), działka jest rolna, dojazd przez min. 3-4 km po szutrówce (ale ponoć wkrótce ma być asfalt), jest chyba tylko prąd, wokoło praktycznie pusto. Działka ma wielkość nieco ponad 1ha za cenę ok 14zł/m2 (być może uda mi się nieco zejść).

 

Czy waszym zdaniem to jest dobra cena, działka jest nieco przydroga i za duża jak dla mnie, ale jeśli to dobra okazja, to może bym ją kupił. W przyszłości zamierzam tam wybudować dom (na 3k m2), resztę chciałbym odsprzedać. Ponoć dom można budować już teraz, jako siedlisko, a po wybudowaniu domu można ten 1ha podzielić na 3 działki po 3k m2 i odsprzedać. Wiem, że ceny są bardzo zróżnicowane (oglądałem działkę jakieś 15 km dalej - bardziej na północ od Mińska i ceny zaczynały się nawet od 3zł m2

 

Jak wogóle wyglądają dojazdy z ok. Mińska do Wawy, czy zmieszczę się do centrum w 1h (max 1,5h) - jak waszym zdaniem wyglądają perspektywy w związku z A2 - będzie wtedy dużo szybciej? Czy wogóle jest sens kupować działkę tak daleko - z Celinowa do Ostrobramskiej jest ok 28km.

 

Jeśli coś pokręciłem z działami to proszę Moda o przesunięcie posta do właściwego.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części to nie jestem w stanie Ci nic konkretnego powiedzieć. Może tylko tyle, że sama bym to kupiła teraz. I chyba nie nastawialabym się że tak łatwo by byłi po budowie podzielić resztę i sprzedać. Sprawdź w urzędzie zanim kupisz czy z tym siedliskiem jest tak jak Ci mówią.

 

Jak wogóle wyglądają dojazdy z ok. Mińska do Wawy, czy zmieszczę się do centrum w 1h (max 1,5h) - jak waszym zdaniem wyglądają perspektywy w związku z A2 - będzie wtedy dużo szybciej? Czy wogóle jest sens kupować działkę tak daleko - z Celinowa do Ostrobramskiej jest ok 28km.

 

Co do dojazdu. Ja mieszkam w Dębem pół kilometra od głównej trasy. Wjazd samochodem do centrum Warszawy zajmuje nam od 45 do 90 minut. W moim przekonaniu autostrada nie wiele zmieni chyba, że zamierzasz nią jeździć. Korki są w Warszawie najczęściej i są spowodowane transportem lokalnym. Natomiast koleją wjeżdża sie do centrum Warszawy w 40-45 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i czekam na dalsze opinie. Kojarzycie wogóle gdzie leży ten Celinów - jakoś ta lokalizacja średnio do mnie przemawia, choć z drugiej strony mam obawę, że za rok nawet w tej okolicy działki będą po 50zł za m2.

 

Możecie podać jakieś orientacyjne ceny działek rolnych lub budowlanych z waszych okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

 

Niutek - super, że zaczynacie, pogoda ma nam dopisywać :D :D :D

 

Odkąd zmieniłam ekipę murarzy - tu wielkie serdeczne dzięki dla Yar65, ściany rozsnął nadspodziewanie szybko. Nie ukrywam, że sprawia nam to tyle radości, że aż łza się kręci w oku.

 

Powiedzcie proszę, gdzie kupowaliście terivę ?

 

Ja dostałam taką ofertę z Sulejówka:

 

belka 5,4 mb - 91,80/szt. + VAT

belka 3,6 mb - 50,40/szt. + VAT

belka 2,7 mb - 37,80/szt. + VAT

Pustaki 60 cm dł. - 4,50/szt. + VAT

 

Jak myślicie - może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...