Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arek-L, aż wierzyc się nie chce - co za kretyn to wyliczał.

 

Madziu, to kiedy zapraszasz mnie na kawę co?? bo ja to planuje już w czerwcu :) zaprosic Ciebie :wink:

Ostatnio mąż mi obiecał, że za pół roku się wprowadzimy i urządzimy tam już chrzciny. :lol:

p.s. dzieki za namiar na drzewo

 

U nas cieśla czeka już tylko na zakończenie prac murarskich. W przyszłym tyg zlewamy drugi strop i czekamy na dalszy ciąg wydarzeń (jaka bedzie pogoda). Ale myślę, że do końca roku dociagniemy do samej góry aż do dachu (tak mówią murarze). Dziś kierownik budowy dał zielone światło na dalsze prace - narazie nie ma przeciwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niutek, kawa na wiosnę wskazana - teraz byście chyba zmarzli :) , chociaż zapraszam. Myślę, że na wiosnę będziemy mieli taras, wtedy będzie milej.

Życzę abyście wprowadzili się w zamierzonym terminie. Jeśli długoterminowa prognoza pogody sie sprawdzi - sezon budowlany będzie trwał bez przerw.

Dla uzależnionych :wink: od pogody, zamieszczam prognozę:

 

Styczeń będzie bardzo ciepły i mokry

 

Początek nowego roku przyniesie pogodę zupełnie odmienną od tej jaka będzie panować w grudniu. Temperatura przez większą część miesiąca będzie się utrzymywać na poziomie znacznie powyżej normy wieloletniej, a to oznacza, że możemy liczyć na wiele ciepłych, a nawet bardzo ciepłych dni. W ciągu dnia temperatura wynosić będzie od 5 do 10 stopni, ale w najcieplejsze dni może sięgać lokalnie nawet 15 stopni. Jednocześnie będą występować częste opady, głównie deszczu, chociaż nocami możliwe są również deszcze ze śniegiem. W cieplejsze dni będzie mocno wiało, częściej będzie też mieli do czynienia ze sztormem na Bałtyku. W górach po mroźnym i śnieżnym grudniu warunki narciarskie mogą się pogorszyć.

 

Luty nadal ciepły i wilgotny

 

W lutym kontynuacja bardzo wysokich temperatur. Na termometrach najczęściej od 10 do 15 stopni. W dalszym ciągu sporo opadów i wszystko wskazuje na to, że będą one nie tylko częste ale i intensywne. W górach nadal bardzo niekorzystne warunki narciarskie.

 

Marzec z wcześniejszą wiosną

 

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie znacznie wcześniej niż powinna. Przez cały miesiąc będziemy się mogli cieszyć bardzo ciepłym powietrzem. Temperatura będzie w cieniu przekraczać 20 stopni. Opady tymczasem będą oscylować na poziomie poniżej normy. To będzie pierwszy miesiąc suszy na południu kraju.

 

Kwiecień bardzo ciepły i słoneczny

 

Będzie kolejnym miesiącem z temperaturą znacznie wyższą od tej jaka normalnie powinna panować w kwietniu. Często zdarzać się będą przekroczenia 20 stopni, zdarzą się również dni z temperaturą przekraczającą 25 stopni. Kwiecień przyniesie nasilającą się suszę, co może wpłynąć na wegetację roślin, głównie w południowej części Polski.

 

Maj z pierwszymi upałami

 

Temperatura nadal będzie wyjątkowo wysoka. Wszystko wskazuje na to, że letnia aura rozpocznie się wcześniej niż normalnie powinna. W maju temperatura w cieniu zacznie przekraczać 30 stopni. Na południu kraju dalsza kontynuacja suszy, w pozostałych regionach opady na poziomie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zamówić drewno na więżbę i deski jeszcze w tym roku. Jakie tartaki polecacie? Proszę o namiary.

 

Jakie drewno kupujecie zaimpregnowane, suszone?

 

Znajomy zaproponował drewno (z pocięciem i dowozem, bez impregnowania) z własnego lasu. Jeśli chodzi o cenę powiedział, że sprzeda taniej, niż najniższa cena jaką znajdę. Czy warto? Czy lepiej kupić zaimpregnowane i samemu się z tym nie bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zamówić drewno na więżbę i deski jeszcze w tym roku. Jakie tartaki polecacie? Proszę o namiary.

 

Jakie drewno kupujecie zaimpregnowane, suszone?

 

Znajomy zaproponował drewno (z pocięciem i dowozem, bez impregnowania) z własnego lasu. Jeśli chodzi o cenę powiedział, że sprzeda taniej, niż najniższa cena jaką znajdę. Czy warto? Czy lepiej kupić zaimpregnowane i samemu się z tym nie bawić?

 

Jeśli chodzi o drewno to ja zadzwoniłem do tartaku za Siedlcami w Domanicach (miejscowość Domanice). Jakieś 3 tygodnie temu za drzewo na więźbę chcieli 750 zł. bez impregnacji. Ale ceny szaleją, wycinka będzie dopiero w styczniu więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. Ale moim zdaniem ta cena jest bez impregnacji - musisz dopytać. Numeru do nich nie mam, ale sądzę, że w necie gdzieś znajdziesz.

 

 

Co do Twojego kolegi to porównaj sobie ceny. Zwróć uwagę na to czy drzewo jest na pewno sosnowe i czy potnie Ci na wszystkie kawałki jakie masz w projekcie (łaty, kontrłaty etc.). Potem porównaj ceny i jak jest taniej a nie masz zbyt dużo kasy by przepłacać to bierz i się nie zastanawiaj. Taka impregnacja drzewa można zrobić samemu wykopując dół w ziemi, wykładasz go folią i moczysz. Jak chcesz to zobaczyć jak ludzie robią to poszukaj dziennika budowy użytkownika: wicekk - on tam zdjęcia porobił jak to się robi. Tylko kluczem do całej operacji jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu pierwszy raz. Chcę sobie wybudowac domek w okolicach Mińska Maz a konkretnie w Brzózach. Potrzebuje porządnej niedrogiej ekipy budowlanej. Napewno takie zapytanie znajduje się juz gdzieś na tym forum ale ja nie mam czasau całego przeglądać.

Dziękuje za szybkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy została komuś po budowie jakaś szopka, domek, pakamera (zwał jak zwał)? Może być drewniana jak i blaszana - byle nie za drogo. :wink:

 

Zastanawiam się czy zrobić sobie coś takiego samemu czy lepiej kupić a jeśli komuś zostało i zawala podwórko to chętnie się tym zajmę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szkoda, że dopiero teraz zaczynamy myśleć, że zaczynamy budowę (odebraliśmy pozwolenie), trasznie dużo rzeczy trzeba będzie załatwić i znaleźć, a wy już tak tu wrośliście, że aż mi wstyd zadawać pytania...

Na razie cieszę się, że będę mogła przynajmniej pomarzyć o tym, że będę kiedyś miała fajnych sąsiadów :)

a! będziemy się budować w Aleksandrówce p. Dębe Wielkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szkoda, że dopiero teraz zaczynamy myśleć, że zaczynamy budowę (odebraliśmy pozwolenie), trasznie dużo rzeczy trzeba będzie załatwić i znaleźć, a wy już tak tu wrośliście, że aż mi wstyd zadawać pytania...

Na razie cieszę się, że będę mogła przynajmniej pomarzyć o tym, że będę kiedyś miała fajnych sąsiadów :)

a! będziemy się budować w Aleksandrówce p. Dębe Wielkim :)

 

Witaj fukyn - nic się nie martw tylko pytaj. :wink:

 

Ja też w tym roku zamierzam budować stan surowy i jak wszystko pójdzie dobrze to może naprawdę mi się uda.

 

Czy ktoś może napisać czy bloczki z Pęclina są ok? Czy znacie jakieś lepsze - ew. tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też budowalismy piwnice z bloczków z Cemtonu, nie zachwycaja one niestety swoim wygladem, ale rzeczywiście cenowo są chyba najtańsze.

Radzę jeszcze sprawdzic w Mikanowie, zamawialismy tam belki i gary, ale widziałam że i bloczki mieli - gladkie i równe już na oko lepszej jakosci. A ztego co pamietam to i cena była dość przystepna. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też budowalismy piwnice z bloczków z Cemtonu, nie zachwycaja one niestety swoim wygladem, ale rzeczywiście cenowo są chyba najtańsze.

Radzę jeszcze sprawdzic w Mikanowie, zamawialismy tam belki i gary, ale widziałam że i bloczki mieli - gladkie i równe już na oko lepszej jakosci. A ztego co pamietam to i cena była dość przystepna. :roll:

 

A mój majster twierdzi, że im one są równiejsze i im gładsze tym mniej w nich cementu a więcej piachu. Jeżeli one bowiem są twarde to są zrobione z większej ilości kamienia (czyli są twardsze) to naprawdę ciężko z nich uformować gładkie ścianki. A wychodzimy przecież z założenia, że fundamenty muszą być twarde a ładne to w drugiej kolejności.

 

Dlatego też Twoja informacja, że w Cemtonie są brzydkie bloczki może okazać się bardzo cenna a i Ty możesz spać spokojniej, że masz fundamenty pożądniejsze. :wink:

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...