Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś miał do czynienia z firmą Cemton w Mińsku Maz.? Chcą mi sprzedać bloczki za 3,40 zł./szt. i to jest najtaniej w okolicy. Mówią, że jest to beton B-20.

 

ja dzisiaj dzwoniłem do betoniarni w Mrozach Makrobet cena bloczka to 3zł bez faktury, a beton z jakiego to robią to b25 tak wiec chyba są dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie calkiem niebudowlane ;-)

Do tych co juz zbudowali.

Czy macie w Debem i okolicach (najbardziej mnie moje Gorki interesuja) internet?? Od kogo, jak sie to zalatwia i ile to trwa, jaka jest jakosc lacza??

 

Proponuję zajrzeć na inne forum Dębego i okolic a w szczególności na ten wątek:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=47358&w=64263384

Zawsze to jakaś alternetywa dla Tepsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z firmą Cemton w Mińsku Maz.? Chcą mi sprzedać bloczki za 3,40 zł./szt. i to jest najtaniej w okolicy. Mówią, że jest to beton B-20.

 

ja dzisiaj dzwoniłem do betoniarni w Mrozach Makrobet cena bloczka to 3zł bez faktury, a beton z jakiego to robią to b25 tak wiec chyba są dobre...

 

Wychodzi na to, że chyba dobre bo generalnie robią bloczki z B20 lub z B15. Ważne jest natomiast jaki jest stosunek cementu do piachu. Ja robię to tak, że jadę kupić jeden biorę młotek i sprawdzam.

 

Cena taka sobie, pod Mińskiem też można taką dostać a w Cemtonie to już w ogóle jest taniej bo 3,40 zł. brutto co daje ok. 2.66 zł. netto, ale może rzeczywiście jakość bloczków z Mrozów jest lepsza i stąd ta różnica cenowa.

 

Może w weekend tam podskoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie calkiem niebudowlane ;-)

Do tych co juz zbudowali.

Czy macie w Debem i okolicach (najbardziej mnie moje Gorki interesuja) internet?? Od kogo, jak sie to zalatwia i ile to trwa, jaka jest jakosc lacza??

 

 

Cześć,

na terenie Dębe i myślę, że okolic też, działa internet radiowy. Sama go używam i nie narzekam.

Załatwiałam na telefon, montaż w ciągu kilku dni.

W Górkach chyba jest nadajnik, bo antenę mieliśmy skierowaną w tamytm kierunku.

Sprawdź ofertę na http://www.interwan.pl

Pozdrawiam,

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena taka sobie, pod Mińskiem też można taką dostać a w Cemtonie to już w ogóle jest taniej bo 3,40 zł. brutto co daje ok. 2.66 zł. netto, ale może rzeczywiście jakość bloczków z Mrozów jest lepsza i stąd ta różnica cenowa.

 

Tylko pytanie czy w Cemtonie sprzedadzą bez faktury... za 2.66zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz sie dowiedziałem, nie sprzedadzą bez faktury, czyli w Makrobecie jest najnizsza cena

 

Pamiętaj, że zawsze możesz sobie odliczyć 15% VAT-u z faktury jaką wystawi Ci np. Cemton. A wtedy wychodzi ok. 2,90zł./szt. w Cemtonie. :wink:

 

Ale masz rację, lepiej tą kasę mieć od razu w kieszeni niż czekać na łaskawość skarbowego. Z chęcią rozbiję bloczek z Makrobetu - zobaczymy co ma w środku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie calkiem niebudowlane ;-)

Do tych co juz zbudowali.

Czy macie w Debem i okolicach (najbardziej mnie moje Gorki interesuja) internet?? Od kogo, jak sie to zalatwia i ile to trwa, jaka jest jakosc lacza??

 

 

Cześć,

na terenie Dębe i myślę, że okolic też, działa internet radiowy. Sama go używam i nie narzekam.

Załatwiałam na telefon, montaż w ciągu kilku dni.

W Górkach chyba jest nadajnik, bo antenę mieliśmy skierowaną w tamytm kierunku.

Sprawdź ofertę na http://www.interwan.pl

Pozdrawiam,

Gosia

 

Bardzo Wam wszystkim dziekuje za informacje :-))

 

Gosia, juz dawno wyslalam Ci wiadomosc na priva, ale chyba nie dotarla.

Melduje, ze moge zaczac rozmowy o plytach k-g. Daj znac na jakim etapie Wy jestescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem transport bloczków z makrobetu, wygladają na solidne, no i kierownik makrobetu chwali sie że są b. dobrej jakości bo budują z nich większosc bloków w j.w. construction w wawie.

Cena 3zł netto

paleta 10zł kaucja

 

Gratulacje!

A transport miałeś za darmo? Dokąd jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem transport bloczków z makrobetu, wygladają na solidne, no i kierownik makrobetu chwali sie że są b. dobrej jakości bo budują z nich większosc bloków w j.w. construction w wawie.

Cena 3zł netto

paleta 10zł kaucja

 

A jak uderzasz w nie młotkiem to za którym uderzeniem pęknie (jeśli w ogóle)? I jeśli uderzasz to czy słyszysz takie charakterystyczne dzwonienie? Gdy jest dużo piachu to dzwonienia nie usłyszysz.

Jak już się przełamie to sprawdź czy dużo jest wewnątrz nich kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem oglądac te bloczki, to facet walił w te bloczki młotkiem, ale o odgłosie nie moge nic powiedzieć bo się aż tak nie wsłuchiwałem..., ale wyglądają na solidne bo nie sa za bardzo równe (żona nawet mówi że jakies brzydkie takie bo nierówne..)

Transport i rozładunek gratis do barczącej, przez innych nazywaną barceloną... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja draze tematy "przedprzeprowadzkowe" dalej.

Szukam dla naszej Mlodej przedszkola w okolicy. Corka we wrzesniu skonczy dwa lat i 4 miesiace, czyli potrzebuje przedszkola gdzie biora takie maluchy. W Debem juz wiem, ze przed ukonczeniem 3 roku zycia nie warto probowac.

Znalazlam "Mini Raj" na przedmiesciach Minska - na www wyglada bardzo dobrze, ale moze ktos wie, jak jest w praktyce?

Moze macie do polecenia jakas inna placowke? Nie chce brac miejscowej niani, bo Mala to istota spoleczna, zaczela wlasnie chodzic na kilka godzin do zlobka i jest zachwycona kontaktem z innymi dziecmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...