Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stare lwisko - moim zdaniem silka jest super materialem, najlepsza spod Bialegostoku chyba. Ma nawet lepsze parametry niz cegla dziurawka.

Komentarzami na temat domku jeszcze sie podziele - juz raz napisalam caly dlugi post, ale wtedy dziecko dorwalo sie do guzika "reset" na kompie :cry:

Jestem w duzym niedoczasie, za tydzien powinno byc troche lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essa, budujesz z silikatówki?

 

Jeżeli tak, to skąd brałaś materiał?

 

Dziś będąc w Dębem specjalnie zerknąłem z czego wybudowane są starsze domy w okolicach gminy i przy Kościelnej. Wygląda że większość nieotynkowanych jest właśnie z silkatówki, głównie ze zwykłych cegieł silikatowych. A co siedzi pod tynkiem nie widać.

 

W Muratorze 2/08 podają że 18 cm bloczki silikatowe + 14 cm ocieplenia mają U=0,25 czyli tyle samo co ceramika 25 cm + 12-13 cm ocieplenia w zależności od typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, gdybym się budował u Babci to miałbym pod ręką a tak najbliższe hurtownie są w Zambrowie i Siemiatyczach, czyli ok. 100 - 110 km, ciekawe ile by zaśpiewali za transport.

 

Jutro muszę zadzwonić do przedstawicieli i spytać czy nie mają czegoś bliżej lub ile sobie liczą za transport.

 

Czy może ktoś zna jakieś bliższe źródło silikatówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, gdybym się budował u Babci to miałbym pod ręką a tak najbliższe hurtownie są w Zambrowie i Siemiatyczach, czyli ok. 100 - 110 km, ciekawe ile by zaśpiewali za transport.

 

Jutro muszę zadzwonić do przedstawicieli i spytać czy nie mają czegoś bliżej lub ile sobie liczą za transport.

 

Czy może ktoś zna jakieś bliższe źródło silikatówek?

NBie mowimy teraz o tym gdzie blizej tylko gdzie cegly sa lepszej jakosci, rowne itp. Np. porotherm w zeszlym roku byl krzywy jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa wiadomość bo jak rozmawiałem z kandydatami na architekta i budowlańca to mówili: Panie, wszyscy budują z porothermu albo BK, z tego najlepiej.

 

W wątku silkowym były właśnie informacje że bardzo dobrze trzymają kształt i wychodzą bardzo proste ściany.

Ja Cie strasznie przepraszam, ale moze odlozmy te rozmowe do przyszlego tygodnia - generalnie silka akumuluje cieplo i nie lapie wilgoci (czytaj) grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno sie tu nie odzywałem, (dotychczas tylko celem przedstawienia się)

Budujemy się żoną w Dębem przy ulicy Poprzecznej, w drugiej linii zabudowy.

No i właśnie z tą druga linią zabudowy jest taki problemik, że droga jest nieutwardzona i cięzarówki z materiałem nie odważają sie wjeżdżać. (bierzemy materiały z Replina i kierowca był na przeszpiegach)

Murarze mogliby zaczynać od poniedziałku, jeśli nie będzie mrozu i będzie materiał na działce.

Mieszkamy w Okuniewie i tam były przez ostatnie kilka dni przymrozki i grunt jest twardy. Nie mam niestety jak w tygodniu podjechac do Dębego i spradzić jak to tam wygląda.

Stąd moja nietypowa prośba do tych, którzy bywają w Dębem:

Czy możecie mi powiedziec czy wasze błotniste drogi stwardniały troszkę podczas ostatnich dni, czy nie za bardzo? Czy przynajmniej z samego rana grunt jest ścięty?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno sie tu nie odzywałem, (dotychczas tylko celem przedstawienia się)

Budujemy się żoną w Dębem przy ulicy Poprzecznej, w drugiej linii zabudowy.

No i właśnie z tą druga linią zabudowy jest taki problemik, że droga jest nieutwardzona i cięzarówki z materiałem nie odważają sie wjeżdżać. (bierzemy materiały z Replina i kierowca był na przeszpiegach)

Murarze mogliby zaczynać od poniedziałku, jeśli nie będzie mrozu i będzie materiał na działce.

Mieszkamy w Okuniewie i tam były przez ostatnie kilka dni przymrozki i grunt jest twardy. Nie mam niestety jak w tygodniu podjechac do Dębego i spradzić jak to tam wygląda.

Stąd moja nietypowa prośba do tych, którzy bywają w Dębem:

Czy możecie mi powiedziec czy wasze błotniste drogi stwardniały troszkę podczas ostatnich dni, czy nie za bardzo? Czy przynajmniej z samego rana grunt jest ścięty?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

W którym miejscu jest ta poprzeczna? Pytam, bo to zależy od części Dębego. U mnie (okolice Kościelnej w stronę Górek) - słabo, w ciągu ostatnich kilku dni polepszyło się, ale ma podobno znowu padać (nawet dzisiaj). U mnie ci z Replina regularnie się zakopywali, tylko gość z wywrotką piachu dawał radę wjeżdżać, bo robił to "operacyjnie", tj. na pełnym gazie na wstecznym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i za zainteresowanie zagadnieniem.

Niestety jest tam generalnie nisko, więc błoto pojawia się często.

Jeśli będize dziś padać to kiepsko. Liczę na mróz, prognoza dla Mińska na dzisiejsza noc i jutrzejszy dzień jest po mojej myśli (ale pewnie nie po myśłi tych, którzy teraz murują). Zobaczymy jak będzie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...