Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gosiasu, arek-L bylam wczoraj na dzialce. faktycznie budujemy niedaleko.

na razie jestem przerazona stanem drogi i w ogole dzialki-jedna woda

Nie chcę Cię martwić, ale teraz to trochę "obeschło". Trzeba było być tuż po lub w trakcie ostatnich opadów, takich większych. Ja do siebie miałem obawy, czy dojadę (a mam z 15 m od asfaltu) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

Teraz przymierzam się do złożenia wniosku do ZE celem wydania warunków podłączenia energii elektrycznej.

 

Czy możecie coś podpowiedzieć w tej kwestii?

Ile czasu czeka się na podłączenie, o ile KW mocy przyłączeniowej wnioskować, czy można podłączyć się "kablowo", a nie napowietrznie?

 

Mam też pytanie związane z wodą. Wiem, że przy Polnej nie ma wodociągu. Czy są problemy z wykopaniem studni? Poziom wód gruntowych jest chyba wysoki, więc czy głęboko trzeba kopać? Jaka jest jakość tej wody?

 

Dużo tych pytań na początek. Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

 

--

w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przymierzam się do złożenia wniosku do ZE celem wydania warunków podłączenia energii elektrycznej.

Czy możecie coś podpowiedzieć w tej kwestii?

Ile czasu czeka się na podłączenie, o ile KW mocy przyłączeniowej wnioskować, czy można podłączyć się "kablowo", a nie napowietrznie?

Dużo tych pytań na początek. Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Witamy w grupie :-))))))

Troche bys poszukal na tym forum albo na innych i juz bys tych pytan nie mial.

O pradzie pisalam tutaj : http://forum.muratordom.pl/budujacy-w-okolicach-minska-mazowieckiego,t66128-60.htm

Gdzies chyba byl tez post o przylaczu kablowym. W razie czego poszukam, ale zdecydowanie radze uzywac wyszukiwarki.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arek-L

materiały bierzemy z Replina, ale bloczki są tam naprawdę drogie, w tej chwili 4,30 zł za sztukę - nie wiedziałam, że biorą z Pęclina

a jakość tych bloczków z Pęclina jest OK??

 

pozdrawiam

Ola

 

Spróbujcie w Makrobecie w Mrozach ( http://www.makrobet.com.pl/). Ja tam zamawiałem i mają mi jutro przywieźć. Podobno mocne (beton B-25) i były najtańsze w okolicy jak szukałem w styczniu. Ale dotychczasowej ceny nie znam a jakość poznam jak się będę budował. Najlepiej jedzcie na skład z małym młotkiem, kupcie jeden bloczek i walcie w niego patrząc kiedy się rozpadnie. Jak się rozpadnie od razu to trzeba uważać. (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :-))

szukam w trybie pilnym:

* betoniarki do wypozyczenia, 100 lub 150 litrow (wiem ze na bronowskiej jest wypozyczalnia ale to troche daleko)

 

*piasku lesnego - 2 przyczepki

*rozsadnego hydraulika

Pomozcie!!!!!!!!!

 

PIASEK; mam namiar na 14m3 do zasypania po 360 zł

lub sortowany ten lepszy 14m3 po 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arek-L

materiały bierzemy z Replina, ale bloczki są tam naprawdę drogie, w tej chwili 4,30 zł za sztukę - nie wiedziałam, że biorą z Pęclina

a jakość tych bloczków z Pęclina jest OK??

 

pozdrawiam

Ola

 

też będę brać z Pęclina -Prefagbud znajomy pisał mi że je ma i raczej dobre , on się nie zna ale majster co murował to mówił ze ok , ale przecież to i tak zależy od partii z danej produkcji , podejrzewam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w potrzebie !!! Nie zostało komuś z Was kawałek (dosłownie ze 3-4 mkw) folii paroizolacyjnej?

 

Tak mnie dawno to nie było, że aż mi wstyd :oops:

 

JoShi, potrzebujesz jeszcze folii ? bo mam taki skrawek, o jaki pytałaś.

 

Chciałam jeszcze zapytać: szukam ekipy do tynków wewnętrznych gipsowych. Dzwoniłam do jednych, ale powiedzeli 30 zł./m2 z towarem oczywiście, ale wydaje mi się, że to trochę drogo :cry: Możecie kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

PIASEK; mam namiar na 14m3 do zasypania po 360 zł

lub sortowany ten lepszy 14m3 po 500 zł

Witam,

Bardzo proszę o namiar na ten piasek na PW :-).

Co do bloczków - braliśmy z Makrobetu i rzeczywiście są twarde, na ok. 2500 sztuk 2 (słownie dwa) były pęknięte. Ale wady też mają - są niezbyt równe. Słyszałam ( ale tylko słyszałam), że z Pęclina są nie są zbyt twarde, ale za to równiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Ile czasu czeka się na podłączenie, o ile KW mocy przyłączeniowej wnioskować

 

 

Z jednej strony muszę Cię zmartwić ja czekam już trzy latka na podłączenie a mieszkam już w nowym domu pół roku Ale dobra nowina to taka że na jesień elektrownia a raczej firma która wygrała przetarg stawia słupy na ulicy Polnej i na mojej ulicy przyległej do Polnej .Ja składałem wniosek o 11 kw (każdy kw to wydatek rzędu 120 zł chyba że coś sie zmieniło )

 

czy można podłączyć się "kablowo", a nie napowietrznie?

 

Napewno istnieje taka możliwość ,lecz elektrownia Mińska nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania ,przerabiałem to u siebie (chodzi o koszta)suma sumarum staneło na podłaczeniu napowietrznym , ale popytaj może u Ciebie sie uda

 

Mam też pytanie związane z wodą. Wiem, że przy Polnej nie ma wodociągu.

 

Tak nie ma , ale w tym roku słyszałem że mają robić wodociąg od strony jadąc do Górek.Słyszałem że juz zbierają wpisy na wodociąg czyli jest szansa że sie załapiesz :)

 

Czy są problemy z wykopaniem studni?

 

Absolutnie nie

 

Poziom wód gruntowych jest chyba wysoki, więc czy głęboko trzeba kopać?

 

Fakt jest , u mnie studnia była wiercona na gł. 36 m

 

Jaka jest jakość tej wody?

 

Nie badałem .ale jest czysta na początku jechało troszkie bagienkiem :lol: ale teraz jest ok :wink:

 

 

i gdzie kupujecie/kupowaliście bloczki betonowe??

 

Ola

 

Popytaj w Deśnie (producent) ,tam było najtaniej w okolicy mają nie tylko bloczki ale także stropy teriwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Pojadę do gminy o dowiem się o te zapisy na wodociąg. Czy może gdzie indziej w tym celu powinienem się udać?

 

w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster przestrzegał przez stropem terivy z Desna - jak opowiadał na ostatniej budowie szybciej odesłali bloczki z powrotem niż przywieźli. Dziadostwo podobno.

 

chyba jednak weźmiemy bloczki z Pęclina, tym bardziej, że mogą poleżeć u nich do końca kwietnia - wtedy planujemy rozpocząć budowę, wcześniej raczej się nie da bo jest mokro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

holera czemu tak mokro na tej ziemi :( dziś zdejmujemy humus i lipa straszna ledwo koparka daje rade robić ...

 

no właśnie czemu tak mokro :evil:

u nas w miejscu gdzie mamy zdjęty humus zrobiło się bajorko niestety i majster nie chce wcześniej zaczynać jak koniec kwietnia/początek maja

 

tak się z mężem zastanawialiśmy co to by było gdyby zima była prawdziwa z mnóstwem śniegu ...

 

joannaj75 a kiedy ruszacie z budową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...