Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Pojadę do gminy o dowiem się o te zapisy na wodociąg. Czy może gdzie indziej w tym celu powinienem się udać?

 

w.

 

Dowiedziałem się, ale o tym już mówili rok temu, że wodociąg (a raczej kanalizacja) jest właśnie robiona na ul. Polnej, ale jadąc na Górki po prawej stronie od asfaltu. Po lewej stronie jeszcze nic nie wiadomo więc pewnie jeszcze poczekamy z rok lub dwa lata.

info od gościa z zamówień publicznych w gminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASIU Z LASU - pisałaś ze podobnie mieliście , to na ile głębokości te ławe zalaliście w gruncie ja myślę ,że te 40 cm od zdjętego humusu to minimum a potem 80-90 cm dosypać do poziomu 0 gruntu ?

Humus trzeba zdjąć cały, tyle ile go jest - u nas było od 20 do 70 cm. Zdjęliśmy cały humus i dodatkowo trochę rodzimego gruntu by wyrównać poziom działki - tak majstrom było łatwiej.

Nie zalewaliśmy ław w gruncie, tylko postawiliśmy szalunki z desekna gruncie - no może z 15 cm się wkopali. I do tych szalunków wlaliśmy beton ( na spód chudziaka). Ławy w szalunkach rzadziej się stosuje, bo jest więcej roboty i drewno kosztuje. Potem zasypaliśmy je piaskiem. Mimo ław na wierzchu, nasza ściana fundamentowa musi mieć i tak 120 cm wysokości - by dorównać do poziomu projektowanej drogi. Dom będzie obsypany i ławy znajdą sie poniżej poziomu przemarzania ( na Mazowszu 1 m). Choć jeśli nie ma gliny ( tzw. gruntów wysadzinowych), to nie trzeba się tego tak ściśle trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Pojadę do gminy o dowiem się o te zapisy na wodociąg. Czy może gdzie indziej w tym celu powinienem się udać?

 

w.

 

Dowiedziałem się, ale o tym już mówili rok temu, że wodociąg (a raczej kanalizacja) jest właśnie robiona na ul. Polnej, ale jadąc na Górki po prawej stronie od asfaltu. Po lewej stronie jeszcze nic nie wiadomo więc pewnie jeszcze poczekamy z rok lub dwa lata.

info od gościa z zamówień publicznych w gminie

 

Dziękuję za informacje. No cóż. Poczekamy, zobaczymy.

 

w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszmy do udziału w licytacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Pojadę do gminy o dowiem się o te zapisy na wodociąg. Czy może gdzie indziej w tym celu powinienem się udać?

 

w.

 

Dowiedziałem się, ale o tym już mówili rok temu, że wodociąg (a raczej kanalizacja) jest właśnie robiona na ul. Polnej, ale jadąc na Górki po prawej stronie od asfaltu. Po lewej stronie jeszcze nic nie wiadomo więc pewnie jeszcze poczekamy z rok lub dwa lata.

info od gościa z zamówień publicznych w gminie

 

Dziękuję za informacje. No cóż. Poczekamy, zobaczymy.

 

w.

 

Oj w naszej wsi to trudno o wode i kanalizację:-(

W naszym przypadku sprawa rozbija się o jakieś 50 mb rury!

ulica Poprzeczna ma, domy wzdłóż ulicy prostopadłej do Poprzecznej mają a że my mieszkamy w zaułku i jak się od zastępcy wójta dowiedzieliśmy "projektant chodził ale nikogo nie zastał" (na pustej działce - a to dziwne), to tak na prawdę od jesieni ciągle słyszymy, że jeszcze miesiąc dwa i będzie.

Radzę do gminny chodzić, pisac pisma i mieć rękę na pulsie.

Tą metoda udało się nam z sąsiadami załatwić chociaż koparkę z gminy do zrobienia pożądku z drogą. 6 czy 7 wywrotek gruzu musieliśmy kupić, ale chociaz koparka do rozrzucenia tego za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASIU Z LASU - pisałaś ze podobnie mieliście , to na ile głębokości te ławe zalaliście w gruncie ja myślę ,że te 40 cm od zdjętego humusu to minimum a potem 80-90 cm dosypać do poziomu 0 gruntu ?

Humus trzeba zdjąć cały, tyle ile go jest - u nas było od 20 do 70 cm. Zdjęliśmy cały humus i dodatkowo trochę rodzimego gruntu by wyrównać poziom działki - tak majstrom było łatwiej.

Nie zalewaliśmy ław w gruncie, tylko postawiliśmy szalunki z desekna gruncie - no może z 15 cm się wkopali. I do tych szalunków wlaliśmy beton ( na spód chudziaka). Ławy w szalunkach rzadziej się stosuje, bo jest więcej roboty i drewno kosztuje. Potem zasypaliśmy je piaskiem. Mimo ław na wierzchu, nasza ściana fundamentowa musi mieć i tak 120 cm wysokości - by dorównać do poziomu projektowanej drogi. Dom będzie obsypany i ławy znajdą sie poniżej poziomu przemarzania ( na Mazowszu 1 m). Choć jeśli nie ma gliny ( tzw. gruntów wysadzinowych), to nie trzeba się tego tak ściśle trzymać[/quote

 

no rozumiem , humus własnie zdjęliśmy też cały , myślę że się ewentualnie wkopiemy z ławami na 40-50 cm i reszta też dosypanie będzie gruntu bo też poziom drogi mamy o 40 cm poniżej drogi -czyli 30 cm ława 20 cm w ziemi ściana i 50 cm dosupania gruntu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMOWA TYNKARZY Z MIŃSKA I OKOLIC !!!

 

Podzielę się informacją, o której się dowiedziałam i jestem w szoku :o

 

Szukamy ekipy do tynków, do kogo bym nie zadzwoniła - wszyscy 30 zeta za m2. Kurcze myślę sobie, drogo strasznie - jak czytałam na forum w innych regionach Polski są po 23 - 25 zł. Wyobraźcie sobie, że jeden tynkarz nam powiedział, że zrobi po 29, ale mam nikomu nie mówić, bo oni się umówili (tynkarze z Mińska i okolic), że wszyscy mają brać po 30 zł. :o

 

Szukamy kogoś, kto nie jest w zmowie :-?

 

Mam nadzieję, że nie zostaniemy z nie otynkowanymi ścianami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia dziękuję za namiary, wogóle wszystkim dziękuję za pomoc i jednocześnie przepraszam, że się nie odzywałam :oops:

Jeśli ktoś z Was jeszcze potrzebuje namiarów na:

- murarza,

- tartak

- wylweki

- dekarza

- elektryka

Mam sprawdzone ekipy, nie wiem czy mamy szczęście do wykonawców, ale naprawdę wszystkich mogę polecić.

Odpiszę na bank.

 

PS

Monia, chciałam zapytać, czy tynki, które wykonuje Twoja ekipa, to gipsowe, czy cementowo-wapienne ? Rozumiem, że to koszt samej robocizny, materiał jest wasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robią tynki cementowo-wapienne, materiał po naszej stronie. Tak ja Ci pisałam na PW ekipa sprawdzona, widzieliśmy ich pracę u jednej z forumowiczek, mierzyliśmy i tynki są równe. Osoba, u której robili nie miała do nich zastrzeżeń. U mnie zaczynają po świętach (chyba, że pogoda nadal będzie brzydka) także zawsze będziesz mogła się z nimi spotkać i porozmawiać.

 

Dodatkowo będą mi robili tynki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...