Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy, mamy. Tylko, że sasiad ma malo mocy. Jak na jesieni robilismy ogrodzenie i podlaczylismy sie z mala betoniareczka, a pani jeszcze piekla ciasto i robila pranie, to wywalalo korki.

Poza tym, niezaleznosc jest bezcenna. Nie jest to jakas strasznie droga inwestycja. Fakt, kazdy grosz sie liczy, ale mozna zaoszczedzic na czyms innym.

 

Tak w ogole, prad to zaden problem. Doprowadzenie wody na dzialke, to jest wyzwanie praktycznie samobojcze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

Byłem dziś w zakładzie energetycznym i rozmawiałem z b. mało przyjemnym panem od inwestycji powiedział że umowa będzie może za 18 mies. albo i później od warunków a te za ok 3-4 tyg. chociaż na sąsiedniej działce mają w maju stawiać transformator.

 

ZEW-T to zdaje się instytucja której ostatnich kilkanaście lat nie spowodowało żadnych zmian.

 

Też rozglądam się za garażem, dzwoniłem do Cisia, powiedzieli że blaszak 3x5 m ze złożeniem na działce kosztuje 1650 PLN. Jeżeli teren pod garaż jest wybetonowany to mogą zamontować jakieś kotwy (5 szt po 10 zeta każda) żeby garaż nie odfrunął w czasie wichury.

 

Pozdrawiam,

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 miesiecy to maksymalny czas, kiedy zaklad zobowiazuje sie podpiac Cie do sieci, liczac od dnia wystawienia umowy (mas na jej podpisanie 30 dni, po tym okresie trzeba umowe zauktualizowac, a data realizacji przesuwa sie o kolejny miesiace, tak zeby od podpisania bylo 18 miesiecy). Trzeba tez pamietac, ze teraz otrzymasz warunki i umowe z miesiecznym terminem "waznosci", ale w rzeczywistosci bedziesz mogl ja podpisac w momencie posiadania pozwolenia na budowe.

W ZEW trzeba twardy. My niedawno z zona tam pojechalismy (mamy troche daleko), zeby zaktualizowac umowe (wydruk trwa 3 minuty) i ja podpisac. Okazalo sie, ze nie ma kto tego zrobic, bo jeden mlody specjalistana chorobie, a jego szef z nonszalancja z poprzedniego ustroju powiedzial, ze tego nie zrobi.

Rozzloscilem sie niemilosiernie i natychmiast do dyrektora. Wydruk sie zrobil w chwile.

Od tamtej pory, jak wchodzimy do pokoju od inwestycji, to nawet nie pytaja kto my, tylko od razu wyciagaja nasza dokumentacje 8)

Twardo trzeba. Nie bac sie, tlamsic w zarodku jakiekolwiek objawy spychologii i lekcewazenia. Jestesmy w koncu klientami.

 

Mam prosbe. Poszukuje z okolic Debego kierownika budowy. Ale takiego prawdziwego, co przyjedzie na kazdy wazny etap budowy, bedzie kontrolowal prace murarzy, doradzi, pomoze...

Bede wdzieczny za jakas podpowiedz.

 

Pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia dziękuję za namiary, wogóle wszystkim dziękuję za pomoc i jednocześnie przepraszam, że się nie odzywałam :oops:

Jeśli ktoś z Was jeszcze potrzebuje namiarów na:

- murarza,

- tartak

- wylweki

- dekarza

- elektryka

Mam sprawdzone ekipy, nie wiem czy mamy szczęście do wykonawców, ale naprawdę wszystkich mogę polecić.

Odpiszę na bank.

 

Witaj e-Madzia. Ja z wymienionych ekip mam na razie murarzy i bede bardzo wdzieczny za namiary na pozostale ekipy, przez Ciebie wymienione.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście taniej ale:

Zapewniamy bezpłatny transport i montaż w województwie Małopolskim i do większości miast województwa Śląskiego (pozostałe wojewodztwa do uzgodnienia !!!) Żeby sprawdzić czy twoje miejsce zamieszkania objęte jest darmowym montażem i transportem napisz do nas maila lub zadzwoń!

Ciekawe ile za transport.

 

Cisia sprawdzałem, ale pisaliście też o jakichś garażach w Mińsku, poproszę o jakieś namiary na to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Joaski info, ze tuz przed Debem od strony Warszawy po prawej stronie stoja trzy domki na sprzedaz - domki Isomaxowe jak sie dzisiaj doczytalam.

Pozdr.

a.

 

Czy te 3 domki są z jasnymi elewacjami, grafitowymi (szarymi) dachami i jasnobrązową stolarką?

 

hahhahaa znam sprawę dogłębnie :) wiecie ile oni chcą za 1m2 powierzchni domu całkowitej ??? koło 7500 tys zł , czyli jak mają domu o pow. 270 m2 całkowitej to wychodzi 2 025 000, 00 PLN :)

podejrzewam koszt wybudowania to jakieś 460 tys za dom MAX!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...