Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam nadzieję, że jednak ktoś zaglądnie i napisze, jak to jest z dojazdami do pracy do Warszawy... bo ja mam chwile wielkiego zwątpienia, czy to się uda i czy w ogóle będę miała czas pomieszkać w swoim wymarzonym domku :(

My na razie mieszkamy w Sulejowku, wiec jakby wpol drogi miedzy Warszawa a Minskiem. Z dojazdami jest w miare ok, ale tylko wtedy gdy pracujesz gdzies w poblizu stacji pkp. Wtedy omijaja Cie korki itp. Moj maz pracuje nie tylko w centrum, ale tez czasami na Domaniewskiej - wtedy dojazd do pracy zajmuje mu 1,5 godziny w jedna strone i na zycie domowe zostaje godzina dziennie.

Pocieszajace, ze w Minsku tez przeciez mozna znalezc prace, nie jestes przywiazana do Warszawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co robisz. Poza tym, moze sie jednak oplaci np. pracowac w Minsku i jeszcze czyms dodatkowym sie zajac - jakby nie patrzec masz na to min. 2 godziny dziennie zaoszczedzone na dojazdach. A co do pracy w W-wie, to np. miedzy W-wa wschodnia a zachodnia masz 25 minut na sam przejazd przez miasto. Tak z mezem kombinowalismy, ze jezeli nie praca w Minsku, to praca gdzies po prawej stronie Wisly.

Nie warto narzekac na zapas. Malo masz klopotow przy budowie?

A jak Ci sie znudza dojazdy, to dom latwo zamienisz na mieszkanko w centrum stolycy ;P

Ja mam chyba dusze nomada, bo dla mnie przeprowadzka to nie problem... i troche martwi mnie ten dom, ze to juz tak na dluzej, ze jak raz urzadze to przepadlo, nie bede zmieniac co dwa lata.... a moze bede....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że jednak ktoś zaglądnie i napisze, jak to jest z dojazdami do pracy do Warszawy... bo ja mam chwile wielkiego zwątpienia, czy to się uda i czy w ogóle będę miała czas pomieszkać w swoim wymarzonym domku :(

 

Oczywiście, że się uda :) I pomieszkasz sobie, choćby w weekendy ;) Oczywiście żartuję, nie będzie tak tragicznie :)

Mi dojazdy samochodem z Dębego na Okęcie zajmowaly średnio 1,5 godziny. A żonie, ktora jeździ PKP, droga zajmuje max godzinę (pracuje w centum, 3 przystanki od stacji Śródmieście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że jednak ktoś zaglądnie i napisze, jak to jest z dojazdami do pracy do Warszawy... bo ja mam chwile wielkiego zwątpienia, czy to się uda i czy w ogóle będę miała czas pomieszkać w swoim wymarzonym domku :(

 

 

My na razie mieszkamy w Okuniew. Jadąc samochodem czasowo wychodzi tak samo czy do Okuniewa czy do Dębego (40 min - 1 h).

Jesli chodzi o dojazd pociągiem to do Dębego zamknie się w podobnym czasie.

Zanim przeprowadziliśmy sie do Okuniewa myślałam że dojazdy beda dla mnie problemem (zawsze mieszkłam w wa-wie, i to w miejscu skąd było wszedzie bliski) ale wogóle mi nie przeszkadzają. I nie zamieniłabym domu na mieszkanie w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem, ale jak się ma problem to człowiek się szybko odzywa. :wink:

 

Otóż potrzebuję kupić cegłę pełną na kominy. Projekt mam standardowy, dwa kominy, bez żadnych udziwnień. Tylko z mojego projektu nie mogę się doczytać ile tych cegieł na komin jest mi potrzeba. Mam napisane, że potrzebuję ok. 8m^3 cegieł, ale weź to teraz przelicz na sztuki...

 

Czy mógłby mi ktoś napisać, kto się już wybudował ile (mniej więcej) tych cegieł na komin potrzeba? I czy Wy też kupowaliście cegłę pełną, klasy 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem, ale jak się ma problem to człowiek się szybko odzywa. :wink:

 

Otóż potrzebuję kupić cegłę pełną na kominy. Projekt mam standardowy, dwa kominy, bez żadnych udziwnień. Tylko z mojego projektu nie mogę się doczytać ile tych cegieł na komin jest mi potrzeba. Mam napisane, że potrzebuję ok. 8m^3 cegieł, ale weź to teraz przelicz na sztuki...

 

Czy mógłby mi ktoś napisać, kto się już wybudował ile (mniej więcej) tych cegieł na komin potrzeba? I czy Wy też kupowaliście cegłę pełną, klasy 15?

 

Do wyliczenia cegły na same kominy zabrałem się w ten sposób że najpierw rozrysowałem sobie układ i ilość cegieł w jednej warstwie komina. Taka warstwa ze spoiną poziomą ma około 7-8 cm wysokości. Potem wysokość komina z projektu podzieliłem przez te 7 cm. Wyszła mi ilość warstw w całym kominie. Pomnożyłem to przez ilość cegieł w warstwie. A wynik to ilość cegieł w kominie. Dość dokładny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem, ale jak się ma problem to człowiek się szybko odzywa. :wink:

 

Otóż potrzebuję kupić cegłę pełną na kominy. Projekt mam standardowy, dwa kominy, bez żadnych udziwnień. Tylko z mojego projektu nie mogę się doczytać ile tych cegieł na komin jest mi potrzeba. Mam napisane, że potrzebuję ok. 8m^3 cegieł, ale weź to teraz przelicz na sztuki...

 

Czy mógłby mi ktoś napisać, kto się już wybudował ile (mniej więcej) tych cegieł na komin potrzeba? I czy Wy też kupowaliście cegłę pełną, klasy 15?

 

Do wyliczenia cegły na same kominy zabrałem się w ten sposób że najpierw rozrysowałem sobie układ i ilość cegieł w jednej warstwie komina. Taka warstwa ze spoiną poziomą ma około 7-8 cm wysokości. Potem wysokość komina z projektu podzieliłem przez te 7 cm. Wyszła mi ilość warstw w całym kominie. Pomnożyłem to przez ilość cegieł w warstwie. A wynik to ilość cegieł w kominie. Dość dokładny

Pozdrawiam

 

Że też sam na to nie wpadłem. Dzięki, już liczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem, ale jak się ma problem to człowiek się szybko odzywa. :wink:

 

Otóż potrzebuję kupić cegłę pełną na kominy. Projekt mam standardowy, dwa kominy, bez żadnych udziwnień. Tylko z mojego projektu nie mogę się doczytać ile tych cegieł na komin jest mi potrzeba. Mam napisane, że potrzebuję ok. 8m^3 cegieł, ale weź to teraz przelicz na sztuki...

 

Czy mógłby mi ktoś napisać, kto się już wybudował ile (mniej więcej) tych cegieł na komin potrzeba? I czy Wy też kupowaliście cegłę pełną, klasy 15?

 

8m^3 to wg mnie 4488 szt zakładając, że jedna cegła ma wymiary 24x12x6

I mniej więcej tyle wyszło nam przy bydowie dwóch kominów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy Mińskiej:)

Przez przypadek z mężem znaleźliśmy to forum, a okazało się bardzo interesujące. My zamierzamy budować się powoli w tym roku w Dębe Wielkim na Polnej. Działkę mamy na samym początku ulicy od strony Chrośli. Widzę, że kilku sąsiadów z Polnej jest już zarejestrowanych. Miło popatrzeć, że nie jesteśmy sami w tej okolicy z budową:).

Mam nadzieję, ze będziemy równie aktywni na forum i nasze doświadczenia też się komuś przydadzą, choć nie ukrywam, że póki co jesteśmy całkiem zieleni. Dopiero zdecydowaliśmy się na projekt. No ale to są pierwsze koty za płoty.

Serdecznie Was pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ..czy ktoś z Was robił drenaż opaskowy wokół domku ?

Szukałam żwirku na ten drenaż i cena mnie powala : 90-105 zł za tonę a tona to tylko jakies 0,6m3

Ma ktoś inny sposób na wykonanie drenażu bez żwirku ????

Może piasek jakiś z geowłókniną ( Essa mi tak podpowiedziała )

 

hmmm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna kupic jakies tanie blaszaki czy cos zeby postawic na czas budowy na dzialce. :)

Sprawdź tu : Garaże blaszaki wiaty i inne konstrukcje metalowe Możliwość negocjacji cen Fachowe doradztwo i obsługa Transport i montaż GRATIS

kontakt 0692573312, 0604544843

albo : Cena: 1480 zł Krótki termin realizacji zamówienia garażu !!! ZAMÓWIENIA : TEL.0696413633 GARAŻE BLASZANE OCYNKOWANE W 100% NOWE !!! TRANSPORT i MONTAŻ(do 50km)-GRATIS !!!

Kontakt: tel.: 0696413633

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

nie wiecie moze gdzie mozna kupic jakies tanie blaszaki czy cos zeby postawic na czas budowy na dzialce. a moze ktos ma do sprzedania. bede wdzieczna za informacje :)

No ja też się rozglądałam i taki blaszaczek 3/ 5 m można spokojnie kupić na allegro w granicach 1500 pln z transportem na miejsce i montażem. Ja chyba właśnie taki kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...