Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Ja mieszkam w Dębem od dziecka ale niedawno wybudowaliśmy własny domek i ciągle jeszcze go wykańczamy. Mogę służyć radą w różnych sprawach bo trochę znam i miejscowość i okolice i urzędy :)

 

Pozdrawiam,

Monika

 

Witaj,

To podobnie (prawie): ja oryginalnie z Halinowa, żonka z Dębego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Również zamierzam budować w Dębe Wielkim tyle, że na ul. Polnej i nawet takie zdjęcie mnie nie odstraszają:

 

http://www.bramowski.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=50

 

(:

 

JEstem na etapie wyboru projektu i zamierzam go zaadaptować do działki. To zapewne trochę zajmie ponieważ na Polnej nie ma wody i trzeba studnię i szambo projektować. Czy macie może namiar na jakąś porządną pracownię projektową, która zrobi ten projekt w miarę szybko i tanio?

 

Będę wdzięczny za informację.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

Z urz. Gminy uzyskałem info, że gaz nie jest planowany na najbliższych latach.

"na rybkę" wysłałem zapytanie do MSG i ku memu całkowitemu zaskoczeniu - ZADZWONILI w ciągu godziny od maila!! :D

Rozmawiałem z kier. działu przyłączania odnośnie ew. doprowadzenia gazu ziemnego do Dębe Wielkie. Okazuje się, że potencjalnie jest szansa - zależy ile osób/domów będzie zainteresowanych. A szansa jeszcze większa, jak będzie chętny jakiś zakład (patrz: większy odbiorca).

 

Jeżeli ktoś z Dębego Wielkiego (od zachodniej strony - Kościelna) lub z Górek (a powstało tam fajne, spore osiedle) jest zainteresowany, to proszę o kontakt na prv.

Gaz jest w zasięgu ręki - rura kończy się w okolicach stacji Stare Dębe Wielkie, także wydaje mi się, że warto powalczyć. Po świętach zamierzam rozwiesić jakieś ogłoszenia.

Im więcej osób - tym większa szansa na to, że MSG sfinansuje to we własnym zakresie.

Pzdr,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

 

Ja wprawdzie przez całe życie miałem butlę z gazem więc ten ziemny mnie tak za bardzo nie kręci, ale lepiej jest jak jest niż jakby go miało nie być. (: Prosiłeś, aby dać kontakt na priva, czy tzn. że trzeba zrobić jakąś listę społeczną czy coś takiego?

 

Ja się będę chciał budować na ul. Polnej, czyli w stronę Górek od ul. Kościelnej.

 

Nie wie przypadkiem ktoś jak jest z planami podłączenia wody na ul. Polnej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z tym gościem, to czy więcej chętnych tym lepiej. Co do tej listy, to może jest to pomysł. Człowiek z gazowni przesłał mi wzór dokumentu (wniosek o sprawdzenie war. przyłącza), które trzeba wypełnić i przesłać do nich. Bezkosztowo. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mogę podesłać. Chodzi mi raczej o zebranie ilości zainteresowanych osób i złożenie (mogę to zrobić zbiorczo) tych wniosków o war. tech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Mińską i nieśmiało dołączam, gdyż mamy poważny zamiar rozpocząć budowę w tym roku w Hucie Mińskiej. Zaplanowaliśmy na ten sezon stan zero i garaż wolnostojący w całości - może się uda, tak bym chciała. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam wszystkich Budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem z Mińska Mazowieckiego, działkę kupiłam 3 km od Mińska w miejscowości Cielechowizna, między Gliniakiem, Hutą Mińską a Marianką

 

Planuję budowę domku d06. Działka ma powierzchę około 1700m kw (dł - 95m, szer. 18,5 m)

 

Radziak niedaleko Mnie są działki do kupienia.

 

Jak miło poznać nowych sąsiadów, my mamy działkę w Hucie Mińskiej, i będziemy budować w tym roku.

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki.

e-Mandzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wasze uwagi na temat współpracy z podłaczeniem prądu od ZEWT Miń.Maz. ?? Jak długo z nimi trzeb się męczyć i co trzeba pokolei składać ,bo sie pogubiłam , musze sama poszukać kogoś od założenia skrzynki i kabli ???

 

 

 

Witaj :-)))

 

Moim zdaniem najlepiej pojechac osobiscie do BOK-u w Zewcie w Minsku.

ZEWT jest bardzo daleko od stacji kolejowej, wiec najlepiej samochodem.

 

My skladalismy od razu o prad docelowy i o prad budowy - oplata wstepna jest jedna (okolo 122 zl), oplata za kilowaty w monecie podpisywania budowy rowniez jest jedna.

 

Co do papierologii:

http://www.zewt.com.pl/index.php?pid=143

Koniecznym warunkiem rozpatrzenia wniosku o określenie warunków przyłączenia jest załączenie do niego:

-dokumentu potwierdzającego posiadanie przez wnioskodawcę tytułu prawnego do korzystania z obiektu, w którym będą używane urządzenia lub instalacje elektryczne, bądź złożenia stosownego oświadczenia o dostarczeniu takiego dokumentu przed podpisaniem umowy o przyłączenie,

-planu zabudowy lub szkicu sytuacyjnego, określającego usytuowanie przyłączanego obiektu względem istniejącej sieci oraz sąsiednich obiektów.

 

W naszym przypadku byla to na pewno decyzja o war. zabudowy + mapka z decyzji. Wydaje mi sie, ze rowniez wypis z ksiegi wieczystej.

Najlepiej zadzwonic przed do pan do BOK-u i dokladnie sie dopytac.

 

O warunki przylaczenia wystepowalismy zaraz po otrzymaniu decyzji o war. zabud., na dlugo przed zrobieniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowe. Pozniej robi sie aktualizacje w Zewcie, ale terminy przylaczenia zostaly u nas te same ;)

 

Jesli chcesz miec prad w skrzynce w linii ogrodzenia, a wszyscy wokol maja prad na slupie, to czekaja Cie "schody". Daj znac, to napisze jak bylo u nas i gdzie czaja sie pulapki.

Na razie pozdrawiam, jutro na dobre zaczynamy budowe i wygrzebujemy pierwsza dziure w ziemi :-DDDDDDDDDD

 

 

Esska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

razem z żoną budujemy się tuż pod mińskiem, od północnej strony. Mamy tam działkę niecałe tysiąc m. i na razie załatwiamy formalności. Do ruszenia z budową brakuje nam juz tylko pozowolenia na budowę.

 

Będzie nam miło wymieniać z Wami jakieśbudowlane doświadczenia i informacje, jeśli pozwolicie.

 

I od razu mam pytanie - orientujecie się, ile kosztuje karczowanie pni? I znacie kogoś, kto to robi? Nam za 45 pniaków gościu zaśpiewał 4,5 tys czyli karpa - stówkę :o , zabił nas na miejscu. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...