Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My w całym domu będziemy mieli podłogówkę, na dole "płytki" a cała góra w mozaice najprawdopodobniej jesionowej (teak mi się tez podoba, ale jeszcze nie sprawdziliśmy czy sie nadaje) 8 mm grubości. Mozaika jest sprawdzona, były szef mojego męża ma od kilku ładnych lat mozaikę (bukową albo dębową) i sprawdza się rewelacyjnie.

niż produkowane u nas w kraju.

Wera, jakies szczegoly mozesz podac np. na priva - 8 mm to rewelacja, akurat na grubosc kafli, wiec odpada problem rownania wysokosci klejem czy dodatkowa wylewka.

PS. Cerkolor ma smieszny gresowy brodzik do "zatapiania" w podlodze, szczegoly na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do planujących/rozpoczynających budowę:

 

Będę miał do dostąpienia:

ok 10-12 palet gazobetonu SOLBET 24 - palety oryginalnie zapakowane, stoją na skladzie budowlanym

gazobeton SOLBET 12 - co najmniej 5 palet, oryginalnie zapakowawne

Pomogę załatwić transport.

 

Stemple długości min 2,90m ok 120 sztuk + ok 80 sztuk krótszych różnej długości. Transport własny.

 

Zainteresowanych prosze o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisaliśmy o budowie, więc powiem jak nam idzie.

 

- Z drogą uporaliśmy się kupując kilka ładnych wywrotek gruzu i o dziwo udało nam się załatwić z gminą koparkę która to rozciągnęła (duża część sąsiadów patrzy zpodełba co myśmy zrobili że nam gmina drogę robi! nic to że sami kupę kasy w gruz władowaliśmy)

- odpukać jak na razie na budowie bez żadnych wpadek (majster miał tylko problem z jednym okienkiem na klatce schodowej, to mu w bok uciekało to w górę:-D)

- najprawdopodobniej pod koniec tygodnia murarze zejdą z budowy (zostały im tylko ścianki działowe na poddaszu, komin nad dachem i jakieś kosmetyczne poprawki i porządki)

- więźba już śliczniutko stoi i kurze łapki też i śliczna konstrukcja daszku nad wejściem

- jeszcze tylko płytowanie i gruba, szybka robota się skończy, a potem to już tylko żmudna dłubanina

- hydraulik umówiony, elektryk i okna wstępnie też.

Wszystko tak szybko leci że się człowiek nie ma czasu nawet porządnie zastanowić.

 

A może jakieś zapoznawcze lody w sobotę późnym popołudniem pod kościołem?

Nikt z nas nie ma czasu na porządne spotkani (grill czy ognisko) ale może coś krótkiego dał by się zorganizować?

 

Pozdrawiam

Wera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE -BUMERANG Pilnie potrzebuję ekipy do tynków, najlepiej do cementowo-wapiennych, choć w akcie desperacji przystanę i na gipsowe.

Tylko żeby nie przesuwali w nieskończoność terminu wejścia na budowę, no i znali sie na robocie...?

Czy ktoś może o takich słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja podobnie jak przedmówca mam pytanie bumerang:

Czy możecie mi polecić ekipę budowlaną ? W tym roku chociaż budowa fundamentów, rozpoczecie wrzesień - październik

:roll:

ktoś kto Wam budował i jesteście zadowoleni.

 

My będziemy budowac w Mińsku na ulicy Huberta.

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w okolicach Mińska!

 

W odległej przyszłości zamierzamy budować się w Dębe, w rejonie ul. Kościelnej od strony zachodniej. Na razie zbieramy fundusze;) i szukamy ostatecznego projektu. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy zaczynamy za rok czy dopiero za dwa. Ale może już czas zacząć się rozglądać za pozwoleniami?? Jak długo Wam się zeszło z załatwieniem wszystkich papierków?

Możecie mi podpowiedzieć co mogę teraz zacząć załatwiać tak, żeby mi się nie przedawniło?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

grregg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w okolicach Mińska!

 

W odległej przyszłości zamierzamy budować się w Dębe, w rejonie ul. Kościelnej od strony zachodniej. Na razie zbieramy fundusze;) i szukamy ostatecznego projektu. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy zaczynamy za rok czy dopiero za dwa. Ale może już czas zacząć się rozglądać za pozwoleniami?? Jak długo Wam się zeszło z załatwieniem wszystkich papierków?

Możecie mi podpowiedzieć co mogę teraz zacząć załatwiać tak, żeby mi się nie przedawniło?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

grregg

 

- sprawdź czy masz w sądzie w MM zmigrowaną księgę wieczystą jak nie to to zrób.

- sprawdź jak wyglada sprawa wody i kanalizacji dla Waszego terenu, jesli w pobliżu jest a Wy nie macie to już zacznijcie chodzić do Urzędu, pisać pisma itd

- a reszta to chyba dopiero jak będziecie mieli projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w okolicach Mińska!

 

W odległej przyszłości zamierzamy budować się w Dębe, w rejonie ul. Kościelnej od strony zachodniej. Na razie zbieramy fundusze;) i szukamy ostatecznego projektu. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy zaczynamy za rok czy dopiero za dwa. Ale może już czas zacząć się rozglądać za pozwoleniami?? Jak długo Wam się zeszło z załatwieniem wszystkich papierków?

Możecie mi podpowiedzieć co mogę teraz zacząć załatwiać tak, żeby mi się nie przedawniło?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

grregg

 

- sprawdź czy masz w sądzie w MM zmigrowaną księgę wieczystą jak nie to to zrób.

- sprawdź jak wyglada sprawa wody i kanalizacji dla Waszego terenu, jesli w pobliżu jest a Wy nie macie to już zacznijcie chodzić do Urzędu, pisać pisma itd

- a reszta to chyba dopiero jak będziecie mieli projekt

 

I prad, koniecznie warunki przylaczenia pradu - ZEWT ma dwa lata na podlaczenie, wiec czas dziala na Wasza korzysc. Trzeba miec warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE -BUMERANG Pilnie potrzebuję ekipy do tynków, najlepiej do cementowo-wapiennych, choć w akcie desperacji przystanę i na gipsowe.

Tylko żeby nie przesuwali w nieskończoność terminu wejścia na budowę, no i znali sie na robocie...?

Czy ktoś może o takich słyszał?

 

Wysłałem na priiva, u mnie właśnie kończą. Są z okolic garwolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE -BUMERANG Pilnie potrzebuję ekipy do tynków, najlepiej do cementowo-wapiennych, choć w akcie desperacji przystanę i na gipsowe.

Tylko żeby nie przesuwali w nieskończoność terminu wejścia na budowę, no i znali sie na robocie...?

Czy ktoś może o takich słyszał?

 

Wysłałem na priiva, u mnie właśnie kończą. Są z okolic garwolina.

 

TEŻ SZUKAM EKIPY DO TAKICH TYNKÓW : prosze o namiary na priva !!

będę "dzwięczna " :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...