Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już odpowiadam

 

Facet jest rzeczywiście naładowany wiedza i profesjonalizmem.

60.000 to cena za wybudowanie od fundamentów do zrobienia więźby razem z deskowaniem i papowaniem. To może znośnie ???

Mamy jeszcze kilka spotkań z innymi wykonawcami więc się zorientujemy co dalej.

 

Jeśli będzie podobnie to rzeczywiście jest bardzo konkretny .

No i jeszcze miałby nam polecić dobrego dystrybutora blachodachówki ... :D

 

my płacimy w tym roku: 30 tys. plus 8 tys. (ciesla) za stan surowy z deskowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Muszę wyznaczyć granice działki. Także jeżeli Ktoś może podzielić się namiarami na jakiegoś geodetę działającego w okolicach Dębe W. będę bardzo wdzięczny!

Orientuje się ktoś ile tak usługa może kosztować (działka kwadratowa)?

Z góry dzięki za informacje!

Mozesz pogadac z p. Laskowskim, siedzi w gminie w architekturze.

Koszt pewnie powyzej tysiaca, zalezy co chcesz, duzo zalezy od dzialki i juz dostepnej dokumentacji.

Pozdr.

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę wyznaczyć granice działki. Także jeżeli Ktoś może podzielić się namiarami na jakiegoś geodetę działającego w okolicach Dębe W. będę bardzo wdzięczny!

Orientuje się ktoś ile tak usługa może kosztować (działka kwadratowa)?

 

Z góry dzięki za informacje![

 

ja polecam Pana Przemka - solidny gość

501100763

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy mińskiej. Wygląda na to, że wkrótce zacznę budowę, więc wypadałoby się zameldować. Projekt to "Dom w dziewannie 2" z Archonu, a lokalizacja to Brzóze, na północ od Mińska. Jak znajdę chwilkę, to postaram się opisać wszystkie perypetie związane z wyborem działki, projektu itp. Niedługo minie 2 lata od kiedy na poważnie zająłem się tym tematem. A teraz dobranoc wszystkim, bo rano pobudka o 5.00 na pociąg do Mińska i kolejna wycieczka na działkę.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

chciałam serdecznie podziękować za telefony do murarzy.

Umówilismy sie z P. Bogusławem z Jakubowa.

Cena niemalże o połowe mniejsza. 32 tys razem z więźbą dachową.

Budujemy dom http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka/?ProjectMirror=1 w technologii YTONG, ściany jednowarstwowe.

Zaczynamy we wrześniu lub październiku.

 

pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy mińskiej. Wygląda na to, że wkrótce zacznę budowę, więc wypadałoby się zameldować. Projekt to "Dom w dziewannie 2" z Archonu, a lokalizacja to Brzóze, na północ od Mińska. Jak znajdę chwilkę, to postaram się opisać wszystkie perypetie związane z wyborem działki, projektu itp. Niedługo minie 2 lata od kiedy na poważnie zająłem się tym tematem. A teraz dobranoc wszystkim, bo rano pobudka o 5.00 na pociąg do Mińska i kolejna wycieczka na działkę.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Witajcie ,

 

okolice Mińska to bardzo dobry wybór.

 

Powodzenia życzymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę o namiary na sprawdzonych speców od fundamentów i ścian.

 

hej

 

Pan Bogusław nie jest jeszcze przez nas sprawdzony ale jak będziesz chciał to podam Ci telefon .

 

Podczas rozmowy jednak można się zorientowac że wie o czym mówi.

Namiar na niego dostałam aż od 2 osób z forum; kropka2 i e-Mandzia (mam nadzieję że nie przekręciłam nazw).

Dodatkowy atut to niewygórowana cena.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy polecilibyscie jakiegos solidnego hydraulika do ulozenia kanalizy pod chudziakiem? Bede wdzieczny za jakikolwiek namiar.

Właśnie podzielcie się cenami za kanalizację ... ,bo nas wykiwał przy fundamentach jeden i robiliśmy sami , a teraz dostałam wycenę od jednego pana i policzył mi 1000 zł za pion do góry do łazienki w rym wanna umywalka wc i prysznic ?

Czy to normalna cena za raptem jedną łazienkę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wybór siatki w niezbyt wygórowanych cenach jest w Dębem Wlk zaraz za wiaduktem w stronę Warszawy (Centrum Ogrodzeń). Wszystko zależy jak bardzo ma być "tymczasowa/trwała". Dosyć tanio jest w małym warsztacie w Mińsku na ul Huberta (chyba ok. 12 zł mb). Siatka nie jest z najmocniejszego ale za to ocynkowanego drutu. Na parę lat wystarczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest projekt naszej MILI http://www.archipelag.pl/projekty-domow/mila-1/

a tak to teraz na czas dzisiejszy wygląda :lol: http://foto.onet.pl/9zloo,f84l43lj4o88,bbja5,u.html#bbjaj

Budujemy się na Targówce. Teraz robimy "środek" czyli kotłownia-kaloryfery i murowana kuchnia, póżniej łazienki i panele. Trochę nas jeszcze robotki czeka, zwarżwszy, że kuchnia, gresy, panele i malowanie to będziemy robić samodzielnie :D. Mamy wielką nadzieję, że po wakacjach się wprowadzimy :lol:.

 

Kto jest w tej koparce na zdjęciu? Czy wykopy fundamentów też robił ew. na ile się ceni? Proszę o ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

rozpoczynamy budowę domu w Dębem, na środku pola :wink: ;

mamy juz gotowe fundamenty i czekamy na ciąg dalszy :) na przełomie września i października będziemy potrzebowali kogoś do gładzi szpachlowych, podłóg, białego montażu i płytek; czy możecie polecić nam kogoś solidnego?

 

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

dzięki za zainteresowanie i cenne telefony .

Mamy jeszcze 3 rozmowy z wykonawcami. Troche się juz bałam że ceny tak bardzo wywindowały w górę że nie damy rady budować.... :roll: ale jak widać nie jest tak źle :D

 

60 tys za stan surowy to sporo. Ja startuje z budową w sierpniu w Debem i płace za robocizne za 140 m2 domu i 60 m2 garazy 40 tys (pod pape). W tym domu mam dwa pełne piętra i stropy monolityczne.

 

 

Kilku specjalistów mówiło mi po 100 tyś za robocizne ale oni to sie z głupim na rozumy pozamieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "przerabiałam" poruszany wcześniej temat trwałego zszycia stron projektu- starostwo nie przyjęło dokumentów bindowanych ale przemiły pan z xero / Ul. Zgoda róg Mireckiego / zrobił to od ręki za całe 8 zł i zdążyłam dzięki temu przed 18-tą złożyć papiery do pozwolenia na budowę i -tu druga niespodzianka- kazali dowiedzieć się już za miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...