Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Z urz. Gminy uzyskałem info, że gaz nie jest planowany na najbliższych latach.

"na rybkę" wysłałem zapytanie do MSG i ku memu całkowitemu zaskoczeniu - ZADZWONILI w ciągu godziny od maila!! :D

Rozmawiałem z kier. działu przyłączania odnośnie ew. doprowadzenia gazu ziemnego do Dębe Wielkie. Okazuje się, że potencjalnie jest szansa - zależy ile osób/domów będzie zainteresowanych. A szansa jeszcze większa, jak będzie chętny jakiś zakład (patrz: większy odbiorca).

 

Jeżeli ktoś z Dębego Wielkiego (od zachodniej strony - Kościelna) lub z Górek (a powstało tam fajne, spore osiedle) jest zainteresowany, to proszę o kontakt na prv.

Gaz jest w zasięgu ręki - rura kończy się w okolicach stacji Stare Dębe Wielkie, także wydaje mi się, że warto powalczyć. Po świętach zamierzam rozwiesić jakieś ogłoszenia.

Im więcej osób - tym większa szansa na to, że MSG sfinansuje to we własnym zakresie.

Pzdr,

Arek

 

No proszę. Miło mi to słyszeć.

Będziemy sie budować w pobliżu ulicy Poprzecznej, czyli trochę dalej niż wy, ale w razie czego podpisuję sie pod Gazem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I od razu mam pytanie - orientujecie się, ile kosztuje karczowanie pni? I znacie kogoś, kto to robi? Nam za 45 pniaków gościu zaśpiewał 4,5 tys czyli karpa - stówkę :o , zabił nas na miejscu. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

 

Czesc wszystkim :-D

 

Do karp proponuje poszukac kogos z caterpillarem lub z koparka. I to kogos lokalnego. Hehehe, jak sie zaczyna budowac to czlowiek nagle zaczyna bardzo dokladnie zwiedzac swoja okolice.

 

:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, drogę generalnie utwardza sąsiad, ja tylko mu tak z lekka pomagam. Załatwił on gruz na drogę za 250 zł. za wywrotkę, natomiast ten tłuczeń (czyli taki zmieniony beton, kamień) podobno kosztuje 340zł. ale to nie jest pewne bo się go podobno kiedyś pytał przy okazji więc nie wiadomo jak teraz.

Godzina pracy koparki (i człowieka w środku :wink: ) kosztuje 90 zł. Nawiózł też trochę takiego brudnego żwiru - pospółka(?) ale nie wiem za ile.

 

To tyle co wiem o cenach w okolicy.

 

Jakby ktoś chciał to mogę polecić ten link poniżej gdzie są telefony do tych co przywożą. Są dosyć drodzy (ceny są sprzed jakichś 2 lat), ale nie wszyscy, np. tych dwóch ostatnich nie ceni za dużo, ale zaznaczam że wiem to tylko z teori przy poszukiwaniu żwiru i tego tłucznia, w praktyce żadnej wywrotki od żadnego z nich nie wziąłem.

 

http://kucis.republika.pl/piach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe,

widze nieosiagalny, ze jestes z moich sulejowkowskich okolic :wink:

 

My kupowalismy pospolke po 350 zl za wywrotke u Zielonki - musze powiedziec, ze bylo bardzo szybko, terminowo i solidnie.

 

Drugi dostawca nawalil nam z piachem, przywiozl moze 40-45% zapotrzebowania, a teraz jeszcze podwyzszyl cene za wywrotke (rzekomo wiekszym samochodem wozil!).

 

Co radzicie, jak postapic w takiej sytuacji?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe,

widze nieosiagalny, ze jestes z moich sulejowkowskich okolic :wink:

 

My kupowalismy pospolke po 350 zl za wywrotke u Zielonki - musze powiedziec, ze bylo bardzo szybko, terminowo i solidnie.

 

Drugi dostawca nawalil nam z piachem, przywiozl moze 40-45% zapotrzebowania, a teraz jeszcze podwyzszyl cene za wywrotke (rzekomo wiekszym samochodem wozil!).

 

Co radzicie, jak postapic w takiej sytuacji?????

 

Ten link znalazłem na tym forum, natomiast sam jestem z Kałuszyna.

 

Co do Twojego pytania to jeżeli nie ma tańszego dostawcy (pomimo późniejszej podwyżki) to weź od niego - business is business nie ma miejsca na emocje.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak

ja od niego wzielam, umowilam sie na 380 zl; dopiero post factum, przy rozliczeniu zazadal 500 zl !!!!

 

Analogicznie, bierzesz cos z polki w sklepie za 10 zl, a przy kasie ci nagle mowia, ze to jest zla cena i ze masz zaplacic 15 zl.

 

Dlatego wszytsko we mnie sie buntuje, zeby mu zaplacic wiecej.

W trakcie przywozenia ani slowa o podwyzce nie pisnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak

ja od niego wzielam, umowilam sie na 380 zl; dopiero post factum, przy rozliczeniu zazadal 500 zl !!!!

 

Analogicznie, bierzesz cos z polki w sklepie za 10 zl, a przy kasie ci nagle mowia, ze to jest zla cena i ze masz zaplacic 15 zl.

 

Dlatego wszytsko we mnie sie buntuje, zeby mu zaplacic wiecej.

W trakcie przywozenia ani slowa o podwyzce nie pisnal.

 

To się z nim targuj - jak robi takie numery to niech cierpi. Wiadomo, że za 380 zł. już tego nie kupisz, ale ile ugrasz tyle będzie dla Ciebie, a jak mu się nie podoba to niech zabiera piach z powrotem (na pewno nie zabierze :wink: ).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak

ja od niego wzielam, umowilam sie na 380 zl; dopiero post factum, przy rozliczeniu zazadal 500 zl !!!!

 

Analogicznie, bierzesz cos z polki w sklepie za 10 zl, a przy kasie ci nagle mowia, ze to jest zla cena i ze masz zaplacic 15 zl.

 

Dlatego wszytsko we mnie sie buntuje, zeby mu zaplacic wiecej.

W trakcie przywozenia ani slowa o podwyzce nie pisnal.

 

Nie odpuszczaj, umowa ustna też jest wiążąca, jak zgodził się na 380 to niech tyle bierze. Jak ty zatrudniłabyś się u pracodawcy na określoną płacę i na końcu miesiąca chciałabyś większą wypłatę, to co dostałabyś :lol:

Pzdr,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co prawda nie jestem właścicielką tego domku ale też mam dzialkę w pobliżu. Na razie stoi na niej wychodek nówka sztuka :lol: ale jak tylko bank da nam pieniądze, to ruszamy z budową.

Pozdrawiam wszystkich z okolicy, mam nadzieję,że jak nas się trochę zbierze, to odpalimy jakieś ognisko integracyjne

 

 

Zachciało mi się (w zeszły poniedziałek) zracać z poczty do domu drogą niedaleko oczyszczalni, czyli między innymi ulica Kościelną a później Batalionu Parasol. Uhhhh.... Dobrze, że jeśli chodzi o poruszanie się po mokradłach to niemal dorównuję łosiom... Tak wygląda ulica, o której rozmawialiśmy z Arkiem:

 

http://www.bexlab.pl/foto/dom_mini/IMG_0879_droga.jpg

 

Zdjęcie nie oddaje w pełni dramatyzmu sytuacji. Te rozjeżdżone koleiny sięgają do pół łydki. Pobocze wcale nie lepsze, całe rozmięknięte z powodu rozlewisk na łące...

 

A tak przy okazji. Przyznawać się czyje to :)

http://www.bexlab.pl/foto/dom_mini/IMG_0876_czyje.jpg

 

Witajcie,

I co nikt się nie przyznaje do tego domu? My budujemy się2-3 działki obok w kier. Kościelnej....

A droga w niedzielę wyglądała już troszkę lepiej :D

Na szczęście taka pora, że się zaczyna osuszać. A co do tego domu na fotce, to szkoda, ze nikt się nie przyznaje. Myślałam, że poznam kolejnego sąsiada z okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, widzę, że sąsiadów przybywa. Ja dziś znowu walczyłem z rana z drogą i już zaczyna ona wyglądać powoli. Ale zdjęcie wkleję jak zorganizuję wychodek na działkę. :wink:

 

Swoją drogą to już wiem jaki jest dodatkowy koszt kupna działki z drogą dojazdową we własnym zakresie, nawet jak ma tylko 100m. długości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Państwa nie chciałby się tanio garaża blaszaka, baraku, stempli i innych przedmiotów, których już nie potrzebuje na budowie?

Prosze o kontakt na adres mailowy. Szukam ofert z okolic Dębe Wielkie, Mińska Maz. Serdecznie pozdrawiam :wink:

Co do blaszaka - znalazłem nowe po ok. 1,5kpln i chyba w taki zainwestuję (potem też się przyda na grabki i inne akcesoria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...