Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To zależy. Popiół bardzo dobrze wysusza miejsce w którym został wysypany.

 

Znalazłem trochę czasu, chwilkę poczytałem i zgadzam się, że popiół jest używany do budowy dróg. Ale nadaje się tylko na dolne warstwy drogi, absolutnie nie sypany na wierzch. Gdyż w lato, jak będzie suchy, każdy przejazd samochodem spowoduje wzniecenie niezlego tumany kurzu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazłem trochę czasu, chwilkę poczytałem i zgadzam się, że popiół jest używany do budowy dróg. Ale nadaje się tylko na dolne warstwy drogi, absolutnie nie sypany na wierzch. Gdyż w lato, jak będzie suchy, każdy przejazd samochodem spowoduje wzniecenie niezlego tumany kurzu :(

Nad słowo pisane wyżej cenię to co widzę na własne oczy. Nie zauważyłam efektu o jakim piszesz na drodze dojazdowej do posesji moich rodziców, którzy co roku wysypują na niej popiół powstały po spalaniu węgla kamiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu, chwilkę poczytałem i zgadzam się, że popiół jest używany do budowy dróg. Ale nadaje się tylko na dolne warstwy drogi, absolutnie nie sypany na wierzch. Gdyż w lato, jak będzie suchy, każdy przejazd samochodem spowoduje wzniecenie niezlego tumany kurzu :(

Nad słowo pisane wyżej cenię to co widzę na własne oczy. Nie zauważyłam efektu o jakim piszesz na drodze dojazdowej do posesji moich rodziców, którzy co roku wysypują na niej popiół powstały po spalaniu węgla kamiennego.

Może go wywiało :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żeby w tym popiele nie było gwoździ.....

 

Poszukuję starych płyt chodnikowych, mogą być i popękane bo panowie od telekomunikacji dokopując sie do kabla wywlekli glinę na wierzch nie pamiętając o zasadach sztuki budowlanej, że najpierw zdejmuje się humus i po zasypaniu dołu znów się go rozgarnia na wierzchu i teraz po deszczach się "jeździ"na butach po gliniastej mazi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żeby w tym popiele nie było gwoździ.....

 

Poszukuję starych płyt chodnikowych, mogą być i popękane bo panowie od telekomunikacji dokopując sie do kabla wywlekli glinę na wierzch nie pamiętając o zasadach sztuki budowlanej, że najpierw zdejmuje się humus i po zasypaniu dołu znów się go rozgarnia na wierzchu i teraz po deszczach się "jeździ"na butach po gliniastej mazi....

 

Proponuję zgłosić ten fakt do tych Panów z TP, powinni pozostawić drogę w nie gorszym stanie, niż była przed wykopami - to nakazuje prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było na mojej działce, nie na drodze bo - o czym nie wiedzialam- kabel tp idzie ok. 1,2 od granicy wzdłuż działki od strony drogi a żeby było śmieszniej architekt też przeoczył ten fakt i zaprojektował szambo dokładnie na kablu :lol: Urząd tez się nie dopatrzył i pozwolenie wydał, ciekawe czy w nadzorze zauważą? /jutro składam/. Ja nic nie mówię, bo jeszcze każą zrobić nowy projekt szamba i znów papierologia się przeciągnie...

Tyle mojego co sobie popsioczę, przecież ziemi na długości 30m nie odwrócą humusem do góry, gliną na dół :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żeby w tym popiele nie było gwoździ.....

 

Poszukuję starych płyt chodnikowych, mogą być i popękane bo panowie od telekomunikacji dokopując sie do kabla wywlekli glinę na wierzch nie pamiętając o zasadach sztuki budowlanej, że najpierw zdejmuje się humus i po zasypaniu dołu znów się go rozgarnia na wierzchu i teraz po deszczach się "jeździ"na butach po gliniastej mazi....

Jak masz to rzuc sobie w to bloto palety po materialach budowlach - sposob polecany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to wymyślanie różnych scenariuszy, żeby tylko wyjaśnić coś czego się nie widziało :p

 

Nie. Nie wywiało go. Leży tam sobie wyjeżdżony w grunt. A fakt jest taki, że się nie kurzy. Koniec kropka. Kto nie chce nie musi wierzyć.

 

Weź pod uwagę, że to jest tylko droga dojazdowa. Może jest na tyla krótka a Twoi rodzice do tego jeżdżą na tyle wolno, że kurz się nie unosi. Może jest tam taki teren, że popiół łatwo wiąże się z gruntem. Ale generalnie jest inaczej. Koniec kropka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno. Jakby mi ktoś przed dom na drogę wysypał popiół, powiesiłbym go za kołnierz przy tej drodze na drzewie. Dlatego ja też na drogę sypał nie będę, choćby mi ktoś nie wiem jak udowadniał, że z popiołu się nie kurzy. Poza tym jest popiół i popiół - wypalony w pył albo żużel. Jeśli żużel to rzeczywiście ma prawo wbić się w drogę i ją utwardzić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest popiół i popiół - wypalony w pył albo żużel. Jeśli żużel to rzeczywiście ma prawo wbić się w drogę i ją utwardzić.

 

Niestety, z żużlem też nie jest kolorowo:

"Fachowo wykonana i utwardzona droga przy wykorzystaniu żużla spełnia większość funkcji, lecz szczególnie w okresie letnim uciążliwym zjawiskiem są tumany kurzu, unoszące się za każdym przejeżdżającym pojazdem. Przyczyną tego zjawiska są najdrobniejsze frakcje znajdujące się w żużlu, które w postaci pyłu, po przesuszeniu, podrywane są do góry." (cytat ze strony http://www.popiol.pl/nowosci.html?lang=pl&nr=30)

 

Pozdrawiam i oby nam nie kurzyli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że to jest tylko droga dojazdowa. Może jest na tyla krótka a Twoi rodzice do tego jeżdżą na tyle wolno, że kurz się nie unosi. Może jest tam taki teren, że popiół łatwo wiąże się z gruntem. Ale generalnie jest inaczej. Koniec kropka :)

Może, ale z drogi korzystają nie tylko moi rodzice. Również małolaty od sąsiadów zasuwające na skuterach. A najmądrzej jest nie generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...