Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki czyli głębinowa. z jakiej głębokości ciągniesz wodę? znasz może solidnego i niedrogiego studniarza w okolicy?

U nas studnia jest na 22 metry, woda stosunkowo dobra, twarda. Wymaga filtra, ale nie potrzeba jakiegos wymyslenego systemu uzdatniania typu "odwrocona osmoza" itp.

Uwaga! Woda byla tylko w jednym jedynym narozniku dzialki - lepiej zrobic badania, a nie kopac na slepo. Studnie wykopal nam ten facet, ktory oglasza sie przy stacji PKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci kobieto mleko w nocy? :lol:

Jak to po co? Do porannej kawy!!! Nie lubie bardzo kawy bez mleka.

Dla bezdzietnych nastepujace wyjasnienie -> dzieciak wlasnie zachorowal, ma goraczke czy chocby glupi katar, wiec nie wychodzisz z nim z domu nawet do sklepiku za rogiem. Sama tez nie pojdziesz, bo z kim go zostawisz? Chlop pojechal rano do pracy w Warszawie, zeby byc na 9-ta na Mokotowie powiniem zlapac pociac najpozniej 7.30. Czyli z domu wyjdzie 7.15, chociaz nie - samochod musi zostawic Tobie (roznie moze byc), wiec niech na stacje pojdzie pieszo, 3,5 km - jakies pol godzinki spaceru. To samo powtarza sie wieczorem, do domu dociera kolo 20-tej. Sklep nocny to skarb :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ile kosztuje robocizna za wykończenie metra 2 poddasza z płyta karton-gips ( czyli położenie wełny , foli i montaż k-g ) ???

Ile biorą może być w przedziale od >>.taniego do drogiego << za1m2

U mnie robią za 42zł/m2. Zaczęli nie dalej jak wczoraj.

 

Pozdrawiam

 

 

Dzięki TALBOT własnie się zorientowałam że chodzą ceny 40-50 zł a z materiałem biorą 150 zł od metra ...ciekawe czy można znaleźć kogoś za 35 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Niestety musze Was pomeczyc pytaniami "aklimatyzacyjnymi":

1. sklep papierniczy?

2. porzadny warzywniak?

3. w jakie dni jest targ w Minsku? Czy on jest na koncu ulicy Litewskiej?

4. sklep typu calodobowy, w ktorym znajde chleb i mleko?

 

5. Vet????? Dzisiaj przyuwazylam gabinet weterynaryjny na Warszawskiej? Czy on moze byc - szukam kogos zajmującego sie raczej kotami niz krowami.

BTW - mam na zbyciu bardzo mila mloda czarna kotke, moze ktos z Was chcial by ja przyjac na stale do siebie?

EkoSam tez moge pochwalic :)

6. W Halinowie polecali mi takie stojaki na worki do smieci - podobno mozna je kupic w Choszczowce Debskiej. Czy ktos trakie ma i po ile kupowaliscie - ceny w sklepach netowych sa jakies astronomiczne.

7. Jakis sympatyczny czlowiek od szaf wnekowych? od montazu kominka?

 

 

 

1. Trochę papierniczych rzeczy jest w hurtowni zabawek w Dębem, przy ulicy Pedagogów. W Mińsku, moim zdaniem, najlepiej zaopatrzony jest Akcydens - skrzyżowanie Kościuszki i Daszyńskiego;

2. Trochę warzywek dostaniesz w Dębem "U Czesia" przy Warszawskiej, w Mińsku spory wybór różnych "wynalazków" mają w sklepie w hotelu FUD;

3,4 już wiesz

5. Pan weterynarz bardzo sympatyczny i gaduła. Nie mogę za dużo powiedzieć o jego fachowości, większych problemów ze swoja menażerią nie miałam, do tej pory zaszczepił tylko kota od wścieklizny. A ponieważ był w terenie, to przy okazji i do mnie przyjechał - nie dopłaciłam nic za to.

A co do tego, że przeważnie go nie ma w gabinecie to się wcale nie dziwię, nie da się chyba ukryć, że mieszkamy na wsi, co wiąże się raczej z opieką nad większymi zwierzętami, do których trzeba podjechać...

6. Ja Ci się uda zlokalizować stojaki na worki 120 l w dobrej cenie, to podziel się proszę namiarami, też takich bezskutecznie szukam. Firma Plast Team robi takie http://www.plast-team.com/zoom.php?lng=pl&dzial=11&id=534 ale na oko nadają się na worki 60 l.

Pozdrawiam,

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam solidnego studniarza, ale jest drogi bo robi ręcznie. Jednak dzięki temu warstwy ziemi na zewnątrz rury osłonowej są nienaruszone co zmniejsza ryzyko przedostania się wody gruntowej do studni a także obsunięcia się gliny na dno studni. A ręczne kopanie w kilkunastu metrach gliny niestety musi kosztować.

 

Moja studnia kończy się gdzieś na 16-17 metrach.

 

Jeszcze raz dzięki za namiary na Twojego studniarza.

Jak się dowiedział że studnia ma być na Działach to poddał się bez walki i odesłał do innego.

 

Mnie wierciła ekipa spod Siedlec ale w 100% nie jestem z nich zadowolony. Są tani, za abisynkę (40mm) biorą 1600 niezależnie od głębokości a i na 110 mm maja dobrą cenę (w lipcu 100PLN/m). Wiercili chyba u wszystkich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia abisynka to studnia z rury pe 40 (taka niebieska). Działa poprawnie wtedy gdy do lustra wody jest mniej niż 7 metrów. Studnie w okolicy Dębego mają średnio 15-25 metrów. Studnie typu abisynka można wiercić w okolicy Górek, ul Polnej, generalnie na południe od ul Warszawskiej. Ciekawostka - w pewnym rejonie Chrośli i ulicy Polnej woda ma takie ciśnienie że sama wypływa z ziemi!! W kierunku na Pustelnik, Olesin do lustra wody jest głębiej niż 7 metrów trzeba wiercić głębinówke.

Studnia głębinowa to taka do środka której wpuszczana jest pompa głębinowa. Ważna jest srednica. Jeżeli chodzi o rury pcv to polecam większe niż 110 mm (łatwiej dobrać pompe, nie ma obawy zakleszczenia) np 120mm. Co do metody wiercenia każdy chwali co swoje. Moge powiedzieć tylko że zawsze nad obsybką filtra robimy korek iłowy w celu odcięcia wód gruntowych. Ceny to 60 zł za metr studni fi 40mm (abisynka), 120zł za metr studni głębinowej fi 120mm.

W razie pytań prosze pisać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia jest obudowana, nad ziemię wystaje jeden kręg. Po założeniu pokrywy i przycięciu rury 110, tak żeby zmieściła się pod pokrywą, przez kilka dni lała się woda. Musiałem przedłużyć rurę tak że teraz nad pokrywę wystaje ok 70cm rury, w sumie ok. 120 nad poziom gruntu. W tej chwili w rurze 110 wisi pompa (na ok 13 m) i 40 jest poprowadzona górą. Właśnie skończyliśmy murowanie bloczkiem i do wiosny woda nie będzie potrzebna.

 

Co zrobić z tym fantem?

Zdjąć przedłużkę, założyć na rurę dekielek (chyba lepsze rozwiązanie niż korek z drewna tej średnicy) i zasypać całość na zimę stertą ziemi (we wtorek zasypujemy fundamenty)?

Tylko czy nie wypchnie dekielka i nie zacznie podtapiać działki? Wcześniej sporo wody wyleciało i nieźle nas podtopiło.

 

A może jeszcze jeden kręg i tak przyciąć rurę żeby weszła pod pokrywę (bez korkowania) i to obsypać?

 

No i później co zrobić z wyprowadzeniem rury 40 do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd to że wykonawca nie doradził studni typu abisynka, w tym wariancie opanowanie samowypływu jest banalnie proste.

Ja bym zwrócił się o pomoc do wykonawcy.

Trzeba upewnić się czy przestrzeń dookoła rury 110 jest zasypana (bo raczej żadnego korka z bentonitu nie zrobili) aby przy zatkaniu szczelnie rury woda nie wypływała bokiem.

Rura pozioma do domu musi być zakopana poniżej strefy przeamarzania, podobnie odcinek przy studni musi być tak chroniony przed mrozem, aby zimą nie zamarzł.

Zwykły korek do 110 nie zda egzaminu. Jedyna rada to zamontowanie głowicy studziennej.

http://www.allegro.pl/item456710082_glowica_studni_110_mm_pompa_studnia_glebinowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miała być abisynka, wiercił tak u wszystkich sąsiadów i najstarsza studnia działa już 12 lat. Za takie bierze jedną stawkę niezależnie od głębokości.

 

Pierwszy otwór - coś tam pociekło, drugi - pusty, przy trzecim, już głębokim było ryzyko że lustro nie dojdzie przy fi 40 na te wymagane 7m żeby pociągnęła to abisynka i dlatego była decyzja że poszerzamy na 110. Filtr był obsypywany żwirem a potem glina, tej było do oporu w odwiercie i sporo wypłukali w czasie wiercenia.

 

Wyżej napisałem że nie jestem z niego zadowolony w 100% bo o ile samo wiercenie było Ok., to potem umówiliśmy się że za dodatkową opłatą studnię obuduje - jechał przez 2 tyg i nie dojechał. Jutro, pojutrze a potem jak nie przyjechał to znów ta sama śpiewka w końcu obudowaliśmy we dwóch z ojcem.

No i po przycięciu rury okazało się że się leje woda a Pan Studniarz dalej się nie pojawił.

 

Dzięki za link, pojadę we środę i spróbuję zamontować. Pompę na zimę wyciągnę bo do wiosny nie będę potrzebował na budowie wody.

 

W każdym razie za całokształt tego Pana polecać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolejnym pytaniem do sąsiadów.

Czy ktoś korzysta lub zamierza korzystać i rozeznał rynek firm od ochrony-monitoringu?

Jakieś namiary, ceny, wrażenia?

 

Mnie nachodzi od ponad roku człowiek z Solida. Mój znajomy od alarmów poleca Ikara z Mińska, byli policjanci tam pracują. Ja jeszcze rozważam Juve. Ważne - zwróć uwagę na to gdzie jest patrol (Juve: Halinów i Mińsk, mówili że planują stały patrol tzn. jednostkę stacjonującą w Dębem; Solid w Halinowie). No i za co odpowiadają - Juve ma odpowiedzialność materialną za szkody wynikłe z niedotrzymania warunków umowy (patrz: nie dojadą w 5-15 minut zależnie od pory dnia). Solid ma to w opcji - extra płatne. W sumie cenowo prawie na to samo wychodzi.

Wg mnie nie warto robić instalacji na sprzęcie oferowanym przez agencje - chiński badziew w większości. Ja mam inst. robioną przez zaprzyjaźnionego alarmiarza, a wybrana agencja sprawdza poprawność instalacji i dokonuje przejęcia w obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...