Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś z Was robił tynki zacierane kwarcem na końcu? Laskowski powiedział, że to bardzo droga impreza, ale w sumie jak mi tynkarz powiedział to nie trzeba dużo - kilka worków na zatarcie wystarczy. Wiecie gdzie to kupić w okolicy i za ile? Czy ktoś z Was to kupował?

My robilismy, ale nasze tynki sa tak krzywe, ze trudno cos powiedziec na temat zalet kwarcu na ich podstawie. Piasek kupowalam w Woli Mrokowskiej - blisko i tanio. Na dom + - 170 m2, same sciany bez sufitow poszlo ok 1 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was robił tynki zacierane kwarcem na końcu? Laskowski powiedział, że to bardzo droga impreza, ale w sumie jak mi tynkarz powiedział to nie trzeba dużo - kilka worków na zatarcie wystarczy. Wiecie gdzie to kupić w okolicy i za ile? Czy ktoś z Was to kupował?

My robilismy, ale nasze tynki sa tak krzywe, ze trudno cos powiedziec na temat zalet kwarcu na ich podstawie. Piasek kupowalam w Woli Mrokowskiej - blisko i tanio. Na dom + - 170 m2, same sciany bez sufitow poszlo ok 1 tony.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieosiągalny - Kwarc kupowaliśmy w Siennicy, wyszło ok. 300 zł za 550m2 tynków. Piasek na 2 warstwy miałam za free, kwarc jest 3 warstwą. Faktycznie, jeżeli chcesz na to kłasć gładź to wychodzi drożej i dlatego opłaca się bardziej tynk gipsowy.

 

Mnie tam się podoba: tynk lekko chropowaty, u mnie wyszło równo-ważny jest ten co robi ;-), jest biało. Dla porównania jeden pokój zrobiliśmy ostatnią warstwę piaskiem miałkim - jest gładziutko, prawie jak gips,ale ... kwarc to kwarc - jest bielszy i mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił tynki zacierane kwarcem na końcu? Laskowski powiedział, że to bardzo droga impreza, ale w sumie jak mi tynkarz powiedział to nie trzeba dużo - kilka worków na zatarcie wystarczy. Wiecie gdzie to kupić w okolicy i za ile? Czy ktoś z Was to kupował?

 

 

p.s.

Jeśli chodzi o papiaki to mi coś costało (tzn. kilka pudełek). Są ocynkowane, ale cholera wie czy one mają "dużą główkę" - tak bardzo im się nie przyglądałem.

 

Ja robiłem zacierane kwarcem. Kupowałem kilka worków na Płochocińskiej (jadąc od Wwy, przed końcem Warszawy, po prawej stronie skład). po 240 za tonę z tego co pamiętam, poszło z 600kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieosiągalny - Kwarc kupowaliśmy w Siennicy, wyszło ok. 300 zł za 550m2 tynków. Piasek na 2 warstwy miałam za free, kwarc jest 3 warstwą. Faktycznie, jeżeli chcesz na to kłasć gładź to wychodzi drożej i dlatego opłaca się bardziej tynk gipsowy.

 

Mnie tam się podoba: tynk lekko chropowaty, u mnie wyszło równo-ważny jest ten co robi ;-), jest biało. Dla porównania jeden pokój zrobiliśmy ostatnią warstwę piaskiem miałkim - jest gładziutko, prawie jak gips,ale ... kwarc to kwarc - jest bielszy i mocniejszy.

 

Nie chcę kłaść tynku gipsowego. Chciałem kwarc, ale chciałem się też upewnić ile on kosztuje bo tyle się nasłuchałem o jego cenie a w sumie nie jest aż taka zła.

 

Mam tylko pytanie czy nie ma problemu z malowaniem ścian na takiej "ścianie z kwarcu"? GDzieś słyszałem, że na jakimś rodzaju tynku prawie się nie da malować bo farba spływa jak po blasze.

 

Dzięku za namiary do piasku na Allegro. Mrozy to bardzo bliska okolica a cena za tonę wychodzi 180 zł. więc fajnie. Najgorsze jest jednak to, że ja nigdy na oczy nie widziałem piasku kwarcowego i nie wiem czy mnie nie oszukają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów! :-)

Właśnie natrafiłam na to lokalne forum, a niedawno dołączyłam do Grup Budujących. W zasadzie nie jesteśmy jeszcze Budującymi ale "Planującymi" i "Czekającymi" ale miło poznać sąsiadów torujących drogę :-))

 

My będziemy budować się w Chrośli (to jednoczesnie moja rodzinna miejscowość), czekamy na plany zagospodarowania...

widziałam że pisał ktoś z Chrośli także - pozdrawiam bliskiego sąsiada!! :-)

 

Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich i melduję się na pokładzie! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie gdzie teraz można kupić ekogroszek sensownej jakości w okolicy?

O! znalazlas sie Laseczka :lol:

Moze wyprobuj ten od soltysa w Gorkach. Generalnie zasada jest taka, ze kupujesz troche i patrzysz jak sie to pali i czy pieca zanadto nie zapycha.

Pozdrawiam i glowy nie zawracam, bo pewnie u Was teraz bardzo goraco nawet bez ekogroszku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...