Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, ze cena jest z materiałem.

Zastanawiam się dlaczego to tak drogo wychodzi.

Jak patrzę na te ceny to chyba sama sie nauczę :roll:

Za wszystko, na gotowo. Sporo, no ale to drewienko. Dębowe :wink:

 

Dzięki wielkie.

Wszystko juz doczytałam.

Jak pan się sprawdzi to poproszę o podrzucenie namiarów.

A skąd jest ten pan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze cena jest z materiałem.

Zastanawiam się dlaczego to tak drogo wychodzi.

Jak patrzę na te ceny to chyba sama sie nauczę :roll:

Za wszystko, na gotowo. Sporo, no ale to drewienko. Dębowe :wink:

Dzięki wielkie.

Wszystko juz doczytałam.

Jak pan się sprawdzi to poproszę o podrzucenie namiarów.

A skąd jest ten pan?

Ocenię robotę i dam namiar jeśli będzie godny polecenia. A jest chyba z Mińska, czy Karoliny... :oops: w każdym razie wiem, że ekogroszek bierze z Brzózego, bo blisko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...dopiero tu dotarlismy z mężem...

Też budujemy sie w okolicach Mińska....i zupełnym "przypadkiem: padło akurat na Dębe Wielkie:)

 

Jestesmy na etapie stanu surowego otwartego a tak naprawde na etapie wyboru okien!

Mam pytanie, czy kto z Was kupowal okna w firmie Miro i mógłby podzielic sie opinią?

a jezeli nie, to gdzie nabywacie okna?Chodzi mi o okna z PCV...

Robilismy kilka wycen w Minsku i okolicach i poziom cenowy i jakościowy jest naprawde różny!

 

będziemy śledzic wątek...i jeżeli pozwolicie przyłączymy się do dyskusji...:)

 

Pozdrawiamy

A&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...dopiero tu dotarlismy z mężem...

Też budujemy sie w okolicach Mińska....i zupełnym "przypadkiem: padło akurat na Dębe Wielkie:)

 

Jestesmy na etapie stanu surowego otwartego a tak naprawde na etapie wyboru okien!

Mam pytanie, czy kto z Was kupowal okna w firmie Miro i mógłby podzielic sie opinią?

a jezeli nie, to gdzie nabywacie okna?Chodzi mi o okna z PCV...

Robilismy kilka wycen w Minsku i okolicach i poziom cenowy i jakościowy jest naprawde różny!

 

będziemy śledzic wątek...i jeżeli pozwolicie przyłączymy się do dyskusji...:)

 

Pozdrawiamy

A&M

 

witam na wątku

 

my mamy okna kupione w MIRO, jak również drzwi zewnętrzne oraz bramę garażową, okna są w kolorze złoty dąb i nam się podobają, generalnie nie mam zastrzeżeń do jakości okien, na duże dwuskrzydłowe okno przesuwne dostalismy całkiem przyzwoity rabat, mieliśmy trochę przebojów z bramą garażową, ale to nie z winy MIRO

gdybyście mieli ochotę możecie obejrzeć nasze okna, mamy okna łukowe i uważam, że całkiem ładnie im wyszły

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...dopiero tu dotarlismy z mężem...

Też budujemy sie w okolicach Mińska....i zupełnym "przypadkiem: padło akurat na Dębe Wielkie:)

 

Jestesmy na etapie stanu surowego otwartego a tak naprawde na etapie wyboru okien!

Mam pytanie, czy kto z Was kupowal okna w firmie Miro i mógłby podzielic sie opinią?

a jezeli nie, to gdzie nabywacie okna?Chodzi mi o okna z PCV...

Robilismy kilka wycen w Minsku i okolicach i poziom cenowy i jakościowy jest naprawde różny!

 

będziemy śledzic wątek...i jeżeli pozwolicie przyłączymy się do dyskusji...:)

 

Pozdrawiamy

A&M

 

 

Witam

 

Mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę. Rabaciki i upuściki przy całym budynku były znaczące. Braliśmy od nich okna, drzwi i bramę garażową. Ekipa montażystów solidna choć cicha i małomówna ;) ale to chyba można też dać na plus.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, dzięki Wam wielkie...

To teraz juz bez wątpliwości też złożymy tam zamówienie...oferta cenowa tez była dość konkurencyjna!

 

Ola, bardzo chętnie zobaczymy te Wasze okna( tez mamy łukowate, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi jak to wyszło).

Skontaktujemy sie z Wami, jak będziemy jechać na działkę, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też jestem na etapie zbierania ofert na okna i też nie wiem co wybrać, a co do Miro, moja firma tylko raz wzięła od nich okna na kilkupiętrowy budynek i były reklamacje więc mimo atrakcyjnej ceny nie biorę ich pod uwagę, ale skoro od lat utrzymują sie na rynku to pewnie nie są tacy źli :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, dzięki Wam wielkie...

To teraz juz bez wątpliwości też złożymy tam zamówienie...oferta cenowa tez była dość konkurencyjna!

 

Ola, bardzo chętnie zobaczymy te Wasze okna( tez mamy łukowate, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi jak to wyszło).

Skontaktujemy sie z Wami, jak będziemy jechać na działkę, ok?

 

ok, wysłałam priv :D

 

Amelia 2 zazwyczaj jest tak, że jedni są zadowoleni a inni nie z usług tej samej firmy, wystarczy poczytać forum, jedni polecają różnych fachowców inni tych samych odradzają

ja jestem zadowolona i nie mam zastrzeżeń do MIRO, ale gdyby coś było nie tak to na pewno bym ich nie poleciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z szanownych grupowiczów mógłby mi szczerze polecić ekipę to tynków wewnętrznych, najprawdopodobniej cementowo-wapiennych robionych agregatem, przystępną cenowo? Wstępne rozeznanie tematu w moich najbliższych okolicach wygląda następująco: cena za m2, robocizna + materiał 30-33 zł, to chyba całkiem sporo, biorąc pod uwagę ok 900 m2 do zrobienia. Dla porównania m2 gipsowych 27 (materiał + robocizna). Dom w okolicach Kołbieli.

 

P.S. Napisałam najprawdopodobniej bo w tym momencie mam mały bałagan w główce i nie upieram się na 100 % przy tynkach cw.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marzena

 

 

Drogo :/

Mi udało się znaleźć ekipę za 20 bez lub 26 z materiałem a że materiał to głównie piach plus troche cementu i wapna to chyba bez materaiłu wezmę ale polecać nie będę bo dopiero mają robić natomiast z rozmowy zapowiadają się obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi robili teraz tynki gipsowe maszynowe za 25

zł z materiałem za m2. Bez materiału byłoby 15 zł m2.

jesli chodzi o materiał to robili na najlepszym czyli Knaufie 75 L.

Z tradycyjnymi jest o tyle kiepsko ze malo jest dobrych ekip.

 

 

Papcio Chmiel

 

 

Witam.

Czy ktoś z szanownych grupowiczów mógłby mi szczerze polecić ekipę to tynków wewnętrznych, najprawdopodobniej cementowo-wapiennych robionych agregatem, przystępną cenowo? Wstępne rozeznanie tematu w moich najbliższych okolicach wygląda następująco: cena za m2, robocizna + materiał 30-33 zł, to chyba całkiem sporo, biorąc pod uwagę ok 900 m2 do zrobienia. Dla porównania m2 gipsowych 27 (materiał + robocizna). Dom w okolicach Kołbieli.

 

P.S. Napisałam najprawdopodobniej bo w tym momencie mam mały bałagan w główce i nie upieram się na 100 % przy tynkach cw.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marzena

 

 

Drogo :/

Mi udało się znaleźć ekipę za 20 bez lub 26 z materiałem a że materiał to głównie piach plus troche cementu i wapna to chyba bez materaiłu wezmę ale polecać nie będę bo dopiero mają robić natomiast z rozmowy zapowiadają się obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papcio chmiel

generlanie masz rację gipsowe są łatwiejsze w obróbce ale uważam że każde można schrzanić j a pana od tynków uprzedzałem że jeśli będzie inaczej niz określa norma to nie odbiorę mu tego i będzie poprawiał do skutku.

Co do gipsowych to ja się ich boję, wszędzie gdzie widziałem tynki gipsowe lub regipsy było strasznie suche powietrze (gips wciąga wodę) a jakoś nie kręci mnie nawilżacz w każdym pokoju :/

zresztą "mokre" pomieszczenia jak łazienka i tak powinno się robić na cemetowo wapiennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dotychczas się nie udzielaliśmy na forum, chociaż wraz z mężem rozpoczęlismy na jesieni budowę domku w okolicach Mińska. Na początek aktywności na forum mam pytanie: jakie mamy szanse na wprowadzenie sie do swojego domu jeszcze w tym roku? Na razie stoją fundamenty i w zasadzie tylko tyle, na placu jest trochę materiału.

Dom jest duży bo prawie 200 m2. Proszę o odpowiedź zaawansowanych budowniczych lub mieszkających już u siebie :)

 

Mogę sie podzielić swoim doświadczeniem:

Fundamnty zrobiliśmy we wrześniu 2007.

Od Lutego 2008 ruszyła budowa murów.

Na zimę mieliśmy już zrobiona elewację, tynki i instalacje.

Teoretycznie wystarczyło by położyć panele, pomalowąć ściany, zrobić z jedną łazienkęi można mieszkac.

Od biedy w grudniu byśmy sie mogli wprowadzać - ale wykanczamy na gotowo więc jeszcze nie mieszkamy.

 

Uwazma, że zamieszkanie w takim terminie jest możliwe. Wykończenie na gotowo, tak zeby było pozamiatane - to zależy, czy już macie wszytko przemyślane.

Aha nasz dom to 188m2 po podłodze. Budowaliśmy jednoczesnie garaż 45m2.

 

Pozdrawiam i powodzonka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi,którzy narzucili ostre tempo i zaczynając wiosną w listopadzie zamieszkali twierdzą, że błędem było od razu zrobienie elewacji z ociepleniem, bo całą zimę ściany się "pociły". Podobno lepiej żeby mur się przemroził i dobrze wysechł zanim zrobi się styropianowy termos :lol: a ogrzewanie i tak wyszło im pierwszej zimy drożej bo musieli wietrzyć, no chyba że ktos ma wentylację mechaniczną :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz powiedz cos wiecej jaka jest ta norma tzn na co zwracać uwage ????

 

Pytam sie wkróce bede tez robił tynki maszynowe gipsowe

 

papcio chmiel

generlanie masz rację gipsowe są łatwiejsze w obróbce ale uważam że każde można schrzanić j a pana od tynków uprzedzałem że jeśli będzie inaczej niz określa norma to nie odbiorę mu tego i będzie poprawiał do skutku.

Co do gipsowych to ja się ich boję, wszędzie gdzie widziałem tynki gipsowe lub regipsy było strasznie suche powietrze (gips wciąga wodę) a jakoś nie kręci mnie nawilżacz w każdym pokoju :/

zresztą "mokre" pomieszczenia jak łazienka i tak powinno się robić na cemetowo wapiennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...