Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy wszystkich !

 

Nasza działka znajduje się w Dębe Wielkie, w okolicach ulicy Polnej i Armii Krajowej. Zamierzamy rozpocząć budowę w maju tzn. jak uda nam się uzyskać pozwolenie na budowę :wink: Cieszy nas to, że tak dużo osób z tego forum buduje się w tych okolicach :lol:

 

Pozdrawiamy

Marta i Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebuję namiary na stolarza, który podejmie zrobić się balustradę tzw. krzyżową. Chodzi o coś w takim stylu jak balustrady pokazane w połowie tego wątku.

Witam,

Nie wiem czy juz sobie poradziles z balustrada - bezposrednio nie moge pomoc, ale w Minsku mazowieckim na ulicy Litewskiej 35 jest dom, ktory ma wlasnie taka balustrade. W rozpaczy mozna podjechac i zapytac wlascicieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz sobie poradziles z balustrada - bezposrednio nie moge pomoc, ale w Minsku mazowieckim na ulicy Litewskiej 35 jest dom, ktory ma wlasnie taka balustrade. W rozpaczy mozna podjechac i zapytac wlascicieli :)

No to jestem w rozpaczy, bo dziś tam podjechałem i się podpytałem. Namiar na stolarza mam, będę dzwonić po świętach. Dziękuje za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Ja również mieszkam obecnie pod Mińskiem w Duchnowie. Od lat 5-ciu.

Wcześniej zagorzała Warszawianka ( i nigdy tam nie wrócę ).

Ale w zeszłym roku kupiliśmy z mężem działkę w Chrośli.

Ale żeby nie było za łatwo z tym budowaniem ... chcemy przenieść stary drewniany dom.

Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać, dlatego tu trafiłam

:wink:

 

Witam Wszystkich serdecznie.

P.S- Piotrka Szczepka polecam ... kuzyn mojego osobistego męża :oops:

 

A może ma ktoś na zbyciu drewniak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)

właśnie również rozpoczynam budowę domu w Rudzie - na razie na działce mam jedną trzecią wjazdu i żonkile - ale jestem pełna optymizmu.

Generalnie również polecam wspomniany powyżej namiar na koparkę dodatkowo jeszcze podaje drugi numer telefonu do tego samej firmy:

504 271 608

A mam pytanie jak w okolicach Rudy radzicie sobie z wodą, czy macie jakies namiary na osoby, które mogłyby podjąć się zrobienia melioracji - najlepiej szybko i w miarę tanio.

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdr

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam prośbę czy ktoś z Was posiada namiary na rozsądnego cenowo stolarza, który robi schody??

chcemy zrobić same stopnie (trepy), dzisiaj dostałam jedną wycenę, ale koszmarnie wysoką jak za same stopnie

za wszelkie namiary będę wdzięczna

 

Ola

 

gdyby ktoś potrzebował to mam namiary na grzejniki purmo w sensownej (tak mi się wydaje) cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiochu nie wiem czy w tym roku też są, ale w zeszłym kupowałam czereśnie w Ogród i Dom w Choszczówce. I nawet się przyjęły :wink:

Właśnie miałem tam dziś jechać, tyle, że mnie interesują 2 konkretne odmiany i na wszelki wypadek wolałem wypytać. Bo czas już najwyższy sadzić...

Nieźle zaopatrzone jest centrum ogrodnicze w Al. Krakowskiej (PNOSu). Trochę daleko ale materiał ok. Poszukaj czegoś na podkładkach PHL A lub GiSelA 5. Będziesz miał małe drzewka które dodatkowo wcześniej zaowocują.

A tak mniej wiecej gdzie w al. Krakowskiej? Bo to dość długa aleja ;)

A o tych podkładach to ja nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. Ja to prosty chłop jestem, nie znam się ;)

 

Dziękuję za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mniej wiecej gdzie w al. Krakowskiej? Bo to dość długa aleja ;)

A o tych podkładach to ja nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. Ja to prosty chłop jestem, nie znam się ;)

 

Dziękuję za namiary.

 

Trochę przed Okęciem, przy Krakowiaków.W kierunku Raszyna niedaleko za wiaduktem Łopuszańska / Hynka.

 

Podkładka to najprościej korzenie, decydują m.in o wielkości drzewa, na tych wymienionych drzewka kosztują sporo (25-35 PLN) ale są małe (do ok. 3 m wys) i bardzo wcześnie owocują. Na innych podkładkach kosztują 8-12 PLN ale rosną olbrzymie i później zaczynają owocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany pytanie ogrodnicze. :)

Gdzie w bliższej i lub dalszej okolicy można kupić drzewka owocowe? Konkretnie różne odmiany czereśni.

 

Szkółka jest również w kierunku na Górki.

Jak się jedzie z Dębego, to chyba jeszcze przed mostem trzeba skręcić w lewo - są drogowskazy.

Bardzo miły właściciel, już drugi raz, przed Bożym narodzeniem wykopywał mi choinkę, która najbardziej mi się podobała.

Nie wiem tylko czy i jakie ma czereśnie ale jak już je kupisz, to podziel się wiedzą - też chciałabym sobie zasadzić czeresienkę (pycha...).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...