Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piszę "po prośbie"

Nie mam pomysłu co zrobić z działka. Otóż właśnie ją grodzimy, budowę najwcześniej zaczniemy za rok-dwa. Teraz chciałabym na części zagospodarować ogród etc.

I problem tego typu: tam z 10 lat nikt nic nie robił. Jest gigant trawa, przerośnięta co tworzy "kopce" 20-30 cm-trowe. I najlepiej byłoby przeorać to do "żywca".Ale ... rosną tam też drzewka-samosiejki, ale dość duże. I żal mi ich, zawsze to tak łyso nie jest.

I teraz nie wiem- wyciąć je i orać ?

- zostawić i ... ?

 

 

 

Witam,

 

Zostawić, na początku każde drzewko jest na wagę złota, najlepiej to zrobić projekt całego ogrodu z uwzględnieniem bryły budynku oraz istniejących drzewek i powoli bez pośpiechu realizować cel. Moja rad, aby w przyszłości nie żałować i nie ponosić dodatkowych kosztów na sadzonki zastanów się jak chcesz aby ogród wyglądał za kilka, kilkanaście lat dopiero wtedy działać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zaplanowałam, tylko problem z tym, że tego się nie da przekopać "ręcznie". No... może się da, ale to już hardcore :wink:

A może, omijając drzewka, wpuścić glebogryzarkę ? Pomoże ?

Na zdjeciu nie widac dobrze, co tam masz - brzoza chyba jest, a to blizej? - jarzebina?

Jak teraz zaorzesz to i tak chwastami Ci to zarosnie - raczej nie bedzie czasu przy budowie na bieganie tam z kosiarka i konewka. Humus tez gdzies beda musieli zwalic.

Jesli wiesz co i gdzie chcesz miec, to zostaw sobie tylko te potrzebne drzewka. Mozna je przygotowac (bo one raczej duze) i za sezon, dwa przesadzic w miejsce docelowe. Z tymi "niepotrzebnymi" postap wedle uznania - mozna na razie zostawic, komus oddac za wlasnoreczne wykopanie itp.

W trakcie budowania i potem mieszkania koncepcja ogrodu sie zmienia i wiele roslin pozostaje na swoim miejscu, zreszta finanse tez maja na to wielki wplyw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie

czy ktoś słyszał lub kupował materiały w składzie budowlanym Witan z Pęclina (na południe od Górek)?

Mają atrakcyjne ceny Terivy, ale jakoś wcześniej nikt tego składu na forum nie polecał i zastanawiam się czy ich atrakcyjna cena ma coś wspólnego z niską jakością materiału...

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiochu. W Dębe jest jakaś nowa wypożyczalnie, i to tam mają.

Podskoczenie do wypożyczalni to miał być drugi ruch :)

Oczywiście myślałem o wiertnicy ręcznej a tam pewnie mają spalinową.

No a poza tym wypożyczenie od forumowicza to zawsze mniejszy koszt :) Jakieś piwo, flaszka, winko, czekolada itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie :)

Muszę pojechać do DRUT-POLu po drut :D tylko, że mam sprzeczne informacje - jeden adres z pkt to Mińsk Mazowiecki u. Warszawska 22, natomiast drugi to Choszczówka, ul Warszawaska 22. Numery telefonów takie same, ale nikt nie odbiera. Czy ktoś z Was wie, gdzie ten Drut-Pol??

 

Już nie trzeba :) znalazłam komórkę do Pana z Drut-Polu na wcześniejszych stronkach i wszystkiego się dowiedziałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiochu. W Dębe jest jakaś nowa wypożyczalnie, i to tam mają.

Podskoczenie do wypożyczalni to miał być drugi ruch :)

Oczywiście myślałem o wiertnicy ręcznej a tam pewnie mają spalinową.

No a poza tym wypożyczenie od forumowicza to zawsze mniejszy koszt :) Jakieś piwo, flaszka, winko, czekolada itp. ;)

 

Pożyteczne z przyjemnym :wink: taki ręczny duży "świder" można kupić w Mińsku w żelaznym przy ul.Siennickiej za coś ok. 60zł lub w Brico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...