Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

mam pytanie

czy ktoś słyszał lub kupował materiały w składzie budowlanym Witan z Pęclina (na południe od Górek)?

Mają atrakcyjne ceny Terivy, ale jakoś wcześniej nikt tego składu na forum nie polecał i zastanawiam się czy ich atrakcyjna cena ma coś wspólnego z niską jakością materiału...

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

 

Ja kupowałem strop w Penclinie w zeszłym roku. Nie wiem tylko jak nazywała się firma. Jakość wg. mnie b.dobra, przyjechały całe, nie potłuczone. Dodatkowa zaleta to, że paleta zawiera również deklowane. Przy zalewaniu pękł może jeden pustak, więc są OK. Ceny tak jak piszesz są atrakcyjne.

Przy okazji mam kilka sztuk do oddania za symboliczny uśmiech :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całą hydraulikę robiła firma z Sokołowa. Obliczyli nam za całość z ich materiałem ( podłogówka, kaloryfery, piec z podajnikiem, rury do odkurzacza centralnego,bojler 150l). Wyszło całkiem tanio, tylko strasznie ciężko się z szefem umówić. Nasze pierwsze spotkanie na działce nastąpiło dopiero za trzecim razem. Mało tego- Jaśnie Pan nie raczył nawet zadzwonić, że nie przyjedzie bo coś mu wypadło, a potem też nie lepiej. Póki co, jeszcze nie skończyli, bo nie można się doprosić o podesłanie kogoś na dwa dni roboty raptem - a mija właśnie rok jak zaczęli.

Ale z czystym sumieniem polecę pracownika tej firmy, który to odszedl od nich i zaczął działać na własną rękę.

,

Witam,

mamy już fundament. teraz czeka nas chudziak. I stąd moja prośba. Podzielcie się ze mną namiaramu na jakiegoś dobrego hydraulika no i będę wdzięczna za informacje o cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę "po prośbie"

Nie mam pomysłu co zrobić z działka. Otóż właśnie ją grodzimy, budowę najwcześniej zaczniemy za rok-dwa. Teraz chciałabym na części zagospodarować ogród etc.

I problem tego typu: tam z 10 lat nikt nic nie robił. Jest gigant trawa, przerośnięta co tworzy "kopce" 20-30 cm-trowe. I najlepiej byłoby przeorać to do "żywca".Ale ... rosną tam też drzewka-samosiejki, ale dość duże. I żal mi ich, zawsze to tak łyso nie jest.

I teraz nie wiem- wyciąć je i orać ?

- zostawić i ... ?

 

Jakieś pomysły ? ( o tak to wygląda )

http://foto3.m.onet.pl/_m/763fa435577478f1446a989d23dc999b,10,19,0.jpg

 

Póki co proponuję pozbyć się tylko tych drzewek które przeszkadzają i tych których ewidentnie nie chcemy. Trawę częściowo niestety wypadałoby skosić kosą spalinową i zgrabić a to co zostanie opryskać preparatem Roundup - wnika w chwasty i niszczy je od korzenia. Gdy Roundup zniszczy nam chwasty kopanie jest dziecinnie proste. Myślę,że to najtańsza i niezbyt pracochłonna opcja. Fakt,kilka dni trzeba poświęcić na pracę na działce,ale nawet dla zdrowia chyba warto :) Aha i przy płocie już proponuję sadzić iglaki bo małe są dużo tańsze,niech za darmo rosną już na własnej działce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chetnie sprzedam:

 

- deski (szalunkowe calowki i grubsze), dl. od 1,5 do 6 m

- blaszany garaz 3 x 5 mw stanie uzywanym, kupiony w zeszlym roku, odbior wlasny.

-paleta czerwonej cegly

 

Ceny na PW.

 

wciaz aktualne

 

Deski calowki - juz zmierzylem - 2 m3

Garaz - juz rozebrany, gotowy do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co myślicie na temat robienia drugiego stropu betonowego - pod skosami? W projekcie mamy tylko więźbę, wełnę i dachówkę, ale zastanawiamy się, czy nie zalewać tego drugiego stropu.

Wszelkie opinie mile widziane :)

 

Moim zdaniem nie ma to sensu techniczno - ekonomicznego.

Ten beton nie stanowi żadengo istotnego wzmocnienia konstrukcji, a nie jest też izolacją cieplną.

Ja bym sie skupił na starannym i solidnym ocepleniu poddasza (30 cm wełny). Myślę, że wyjdzie taniej i efektywniej.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was z możliwością negocjacji abonamentu dla nowego klienta w agancji ochrony mienia (dom jednorodzinny)?

 

Wstępna rozmowa handlowca zakończyła się rozmową o abonamencie dla nowego klienta (na czas nieokreślony), który jest sporo tańszy niż startowe 70 PLN netto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...