Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...) Ja skłaniam się do pieca olejowego firmy DeDietrich. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma piec tej firmy? Proszę o opinię na temat tej firmy.

 

Wydaje mi się, że tańszym rozwiązaniem od oleju byłby gaz ale z tego co wiem to chyba gazu nie ma w Dębe i nie zapowiada się żeby szybko tam był. Mylę się??

Z góry dziękuję za pomoc.

Grzesiek.

Obecnie ogrzewanie olejowe zaraz po prądzie jest najdroższym ogrzewaniem, a do tego kocioł na olej wymaga starannej opieki i konserwacji co tez kosztuje. Nawet u stałego dostawcy nowa partia oleju może mieć inne parametry niż poprzednia, dlatego zawsze trzeba palnik wyregulować. Inaczej spalanie może być niepełne - kocioł daje mniej ciepła i powstaje więcej sadzy. Skoro i tak decydujesz się na zbiornik w ogrodzie to czy myślałes o gazie płynnym? Faktycznie na gaz ziemny nie ma co liczyć.

Ja zdecydowałam się na piec z podajnikiem na ekogroszek i pellety.

 

Tutaj się nie zgodzę. Olej opałowy jest teraz po 1,80 zł/litr i w porównaniu z gazem płynnym jest duża różnica na korzyść oleju. Mam teraz gaz płynny z Gaspolu i w zimie płacę po 1500 zł./miesiąc (dom 100 m^2, ocieplony wełną 15 cm.) i powiem szczerze, nie wydaje mi się, żeby to było tanio. Śmiem twierdzić, że w tej chwili olej może spokojnie konkurować z ogrzewaniem na ekogroszek. Inną kwestią jest to, że cena oleju może w każdej chwili wzrosnąć (tak jak gaz i węgiel zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieosiagalny albo się nabijasz, albo nie bardzo wiesz o co pytałam :)

 

Nie nabijałem się, nie zrozumieliśmy się. :wink:

 

Ja szukam tanich materaców dla robotników (takich coby na styropian położyć). Jakby ktoś miał do sprzedania to poproszę. :wink:

 

 

Nie to żebym się nabijał, ale jacyś wygodni ci robotnicy.

Sam od 3 miesięcy śpię na budowie na 30cm styropianu i jest wygodnie.

W tej chwili robotnicy śpią na 10 cm styroduru i nie narzekają.

Kupujesz paczkę najtańszego styropianu 10cm i sklejasz piękne łózeczka 200x100x20(lub 30cm).

 

Pozdrawiam

M.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieosiagalny albo się nabijasz, albo nie bardzo wiesz o co pytałam :)

 

Nie nabijałem się, nie zrozumieliśmy się. :wink:

 

Ja szukam tanich materaców dla robotników (takich coby na styropian położyć). Jakby ktoś miał do sprzedania to poproszę. :wink:

 

 

Nie to żebym się nabijał, ale jacyś wygodni ci robotnicy.

Sam od 3 miesięcy śpię na budowie na 30cm styropianu i jest wygodnie.

W tej chwili robotnicy śpią na 10 cm styroduru i nie narzekają.

Kupujesz paczkę najtańszego styropianu 10cm i sklejasz piękne łózeczka 200x100x20(lub 30cm).

 

Pozdrawiam

M.M.

 

Znalazłem tanie materace w Auchan więc nie jest źle. A materace leżą na styropianie.

Wcześniej kazałem ludziom spać na samym styropianie i przyznam szczerze, że miałem trochę wyrzutów sumienia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALA- W Dębe jest szkółka, jak się Kościelną w stronę Górek jedzie, to przed (chyba przed) mostkiem trzeba skręcić w lewo, jest tablica info. Z 3l. temu się zaopatrywałam, wszystko rośnie, cen na dziś nie znam.

O szkółce w pobliżu Glinianki nic mi nie wiadomo :wink:

 

mpudlo Poszedł prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plyty k-g biale 300x120 cm; 5 sztuk calych + 6-ta w kawalkach + chyba jedna zielona w 2 kawalkach.

Chetnie oddalabym za przyrzeczenie pomocy przy budowie plotu ze sztachet jesienia w jakis weekend, albo moge odsprzedac. Odbior w Gorkach, na bardzo bliskiej trasie mozemy podwiezc.

 

Mamy tez do sprzedania 5 palet porothermu 18.8 p+w (300 szt), fabrycznie zapakowane i jakies 3/4 palety porotermu 8 cm (80 szt).

 

 

Pozdr.

Aska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie do polecenia kogoś kto mógłby zamontować schody drewniane ażurowe?? Producent mnie przeraził ceną montażu:/

U mnie ażurowe schody dębowe robi Pan Zygadło z Mińska. Ma zakład na Bocznej, po lewej stronie zaraz za piccerią da grasso. Nie mam teraz tel. ale

mogę podesłać jutro jak jeszcze potrzebujesz.

Facet ok i ładnie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego, sprawdzonego speca od mebli kuchennych.

 

Dziekuje bardzo za informacje

 

Gorąco polecam firmę JAWOR z Mińska (róg Nowego Świata i Warszawskiej).

Zrobili u mnie przepięknie dużą kuchnię, z mnóstwem szuflad, kargo, roletą i wyjeżdżającą półką na krajalnice. Cena 14 500zł. Do tego dwie potężne szafy wnękowe -2 500zł i 2 300zł + garderoba 700zł.

Z całej współpracy jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje sprawdzonego facvhowca od wykanczania wnetrz. Potrzebuje ulozyc glazure, terakote, zrobic zabudow g-k. podwiesic armaturke, oprawic jkedne drzwi wejsciowe.

 

Polecicie kogos sprawdzonego??? Tylko poprosze o jakichs fachowcow, bo juz mam dosc poprawiania po partaczach :cry:

 

pzodro,

mp

 

Mieszkańców Dębego zapraszam do mnie do sklepu budowlanego Warszawska 56.

Dwa tygonie temu wprowadziłam się do nowego domu w Niedziałce, i chętnie polecę zainteresowanym swoich fachowców, bo wszyscy mi się sprawdzili oprócz murarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak trwoga to ... na forum :)

 

Poszukuję namiarów na dekarzy. Dach duży i łamany, dachówka ceramiczna, więc zależy mi na sprawdzonych.

 

A może ktoś się orientuje, gdzie najlepiej zamawiać materiał na więźbę?

Na razie słyszałem o Osinach i skład na Granicznej. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...