Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy możecie coś powiedzieć o firmie BUDOTOM ?jest to 4-o osobowa firma budowlano-remontowa i zaproponowali nam budowę domu do stanu surowego otwartego z wieżbą dachową za 180zł za m2 powierzchni całkowitej z fundamentem?co wy na to?

 

Przy moim domu co ma 137m^2 pow. użytkowej było 223 m^2 pow. całkowitej. Korzystając z cennika tej firmy kosztowałoby to za 40 140 zł.

 

Nie wiem czy jest tam wliczony materiał, ale pewnie nie więc to cholernie drogo moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez materiału.odpowiedziało nam kilka firm budowlanych z naszych okolic i jedni krzyczą 180 za m2 drudzy 190 a jeszcze inni po 200 :(

 

Weź budowlańców od ludzi z tego forum, sprawdzonych i może tańszych.

 

Ja swojego mogę Ci polecić, ale jemu musisz załatwić pomocników - nie jest to łatwe dla inwestora więc Ci tego nie polecam.

 

Ale inni mają swoich pomocników. Ja znam jeszcze jedną ekipę, która jest podobno spoko, ale najlepiej to spytaj Brunchildy bo u niej robią. Sądzę, że są tańsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

z czystym sumieniem moge polecić ekipe budującą u mnie. Dokładni, słowni, ja w to na początku nie wierzyłam ale teraz jestem pełna podziwu dla nich... babol się jeszcze nie zdarzył. Zainteresowanym moge przesłać kontakt na mail....

Budujemy w Mińsku na Huberta ... jak chcecie zobaczyć zapraszamy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci od Brunchildy nie byli zbyt tani. Poza tym budowali u dwóch osób z Debego w tym roku porobili troche bledów. Np za mało dali miejsca na ocieplenie podłogi, odbiegajace od pionu działówki itp kwiatki.

 

Dlatego koniecznie prosiłem o opinię osób u których robili zanim podałem do nich nr telefonu. :wink:

 

Swoją drogą ilość ocieplenia na podłogi to decyduje chyba inwestor lub projektant, nieprawdaż?

 

Witam wszystkich

 

z czystym sumieniem moge polecić ekipe budującą u mnie. Dokładni, słowni, ja w to na początku nie wierzyłam ale teraz jestem pełna podziwu dla nich... babol się jeszcze nie zdarzył. Zainteresowanym moge przesłać kontakt na mail....

Budujemy w Mińsku na Huberta ... jak chcecie zobaczyć zapraszamy ....

 

Widzisz (widzicie?), ja też byłem ze swojego majstra bardzo zadowolony, że słowny, punktualny, zaangażowany. Dopóki nie przyszli tynkarze i zaczęli narzekać na piony itd. Moim zdaniem trochę przesadzali, ale faktem jest, że równo nie było.

Potem po tynkarzach przyszedł glazurnik i..... zgadnijcie co mówił o tynkarzach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem po tynkarzach przyszedł glazurnik i..... zgadnijcie co mówił o tynkarzach.

 

no tak .... tak to wygląda w praktyce.

 

Mam pytanie :

 

jakiego rzędu kwotę trzeba przeznaczyć na instalacje elektryczne i hydraulivczne ?

 

Elektryka - ja płaciłem chyba 40 zł./punkt. Zależy ile punktów i jak sobie liczą rozdzielnię. Optymistycznie i skromnie to 5000zł., realnie bardziej 6-7 tys.

 

Hydraulik - zbyt wiele zależy od tego jaki piec, jakie grzejniki itp. Pewnie koło 30 tys. zł. ale to baaaaaardzo ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ekipa którą polecił nam paulowawa i papcio chmiel wycenili swoją robocizne na 30000 i 65000 za materiał do stanu surowego otwartego a inna ekipa zaproponowała nam 75000 za wszystko-możliwe czy podejrzane?

anulcia - daj projekt do wyceny kilku sporym wykonawcom i będziesz miała rozeznanie.

 

Odnośnie wyceny materiałów - w tej materii byłbym bardzo ostrożny. Nie lepiej kupować materiały samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak biezesz ekipe z materiałem to takie firmy czesto stosuja triki ze skupuja materialy po 10 budowach ktore stały pod chmurka 4 lata np wilgotmy superex, lekko skamienialy cement, stare wapno, kupuja tańszy (słabszy) beton w betoniarni np B12 zamiast b20 na ławy fundamentowe a Tobie powiedza ze to był B20 i nie masz nic do gadania.

Albo gorzej jak im powiesz zeby zrobili szersze lub glebsze łławy fundamentowe to kasuja ciebie extra drozej bo powiedza ze musza dokupic beton (to oczywiste) i dolicza sobie extra za robote.

 

Kledze taka ekipa co sie zgodzła z materiałem wpakowała pozniej na dach zapleśniała więźbę dachowa (leazała u kogos pod płotem) a na deskowanie uzyla desek upapranych w betonie (!!!!).

 

Lepiej samamu kupować materiały. Poza tym te 75 tys to jakas ściema. Nie da się za taki pieniadz postawic domu. Na same gwozdzie i papiaki pójdze 2 tysiace a tysiac na pape. Jak znam życie nie policzyli piasku na wypełnienie fundamentu (ok 3 tys) itp. Ja bym nie ryzykował, Jesli już to poproś obie ekipy o dokładny kosztorys i porównasz ile wychodzi za kazdy element i jakie rzeczy uwzględniono. Jeśli ktos nie wpisał do kosztorysu np piasku do zasypania fundamentu, gwożdzi, papiaków to jest partacz. Sprawdz ich i zobaczysz kto ciebie robi w konia - tylko nie mów zadnej ekipie co ma byc w kostory, zobaczysz czy sa fachowcami czy partaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powyżej wspominaliście o mojej ekipie to pozwólcie, że i ja się wypowiem...

 

Moja ekipa składa się w dwóch podekip: murarskiej i dekarskiej.

Murarze nabrali zbyt dużo pracy na ten sezon i niestety praca im się mocno ociąga, bo na budowie jest mało ludzi, albo często w ogóle ich nie ma. Ogólnie na jakość nie narzekam. Faktycznie słyszałam od sąsiadki, że dali jej za mało miejsca na ocieplenie podłogi więc u siebie pilnuję. Natomiast nie słyszałam o działówkach, więc zwrócę na to szczególną uwagę, ponieważ właśnie je robią :D

Za to (jak na razie) jestem pełna podziwu dla ekipy dekarskiej. Robią szybko i sprawnie, a na dodatek majster jeździ z nami po składach próbując uzyskać jak najlepszą cenę za pokrycie dachu :D

 

Cenowo są średni. Za ponad 40tyś stawiają dom o pow. użytk. 180m2 z dwoma wykuszami kryjąc dachówką.

 

alulcia 1234, więc cena robocizny 30tyś za dom o 120m2 to cena jak najberdziej realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak biezesz ekipe z materiałem to takie firmy czesto stosuja triki ze skupuja materialy po 10 budowach ktore stały pod chmurka 4 lata np wilgotmy superex, lekko skamienialy cement, stare wapno, kupuja tańszy (słabszy) beton w betoniarni np B12 zamiast b20 na ławy fundamentowe a Tobie powiedza ze to był B20 i nie masz nic do gadania.

Albo gorzej jak im powiesz zeby zrobili szersze lub glebsze łławy fundamentowe to kasuja ciebie extra drozej bo powiedza ze musza dokupic beton (to oczywiste) i dolicza sobie extra za robote.

 

Kledze taka ekipa co sie zgodzła z materiałem wpakowała pozniej na dach zapleśniała więźbę dachowa (leazała u kogos pod płotem) a na deskowanie uzyla desek upapranych w betonie (!!!!).

 

Lepiej samamu kupować materiały. Poza tym te 75 tys to jakas ściema. Nie da się za taki pieniadz postawic domu. Na same gwozdzie i papiaki pójdze 2 tysiace a tysiac na pape. Jak znam życie nie policzyli piasku na wypełnienie fundamentu (ok 3 tys) itp. Ja bym nie ryzykował, Jesli już to poproś obie ekipy o dokładny kosztorys i porównasz ile wychodzi za kazdy element i jakie rzeczy uwzględniono. Jeśli ktos nie wpisał do kosztorysu np piasku do zasypania fundamentu, gwożdzi, papiaków to jest partacz. Sprawdz ich i zobaczysz kto ciebie robi w konia - tylko nie mów zadnej ekipie co ma byc w kostory, zobaczysz czy sa fachowcami czy partaczami.

 

Witam

Ale jak zarządam dowodu zakupu to raczej takie triki nie wchodzą w rachube.

 

Także szukam dobrego fachowca do wykonania stanu surowego , rozmawiałem już z kilkoma.Czy zna ktoś te nazwiska:

Barcz Krzysztof,

Zagrocki Andrzej

 

Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...