Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój M właśnie wrócil z targów budowlanych z Ostródy (gdzie otrzymali nagrodę za pc), było bardzo, bardzo dużo ludzi, rozmawiali z różnymi klientami, tymi co zaczynaja budowy, budują bądź mają domy. Rozmawiali również z ludźmi, którzy posiadają pc gruntowe, zdania były podzielone. Jednii byli zadowoleni inni śrenio, ale NIKT nie potwierdził że koszt sezonu to 1500zł NIKT!!!!Był klient który ma dom i wybudowal dwa dla dzieci, córka ma pc gruntową i jest zadowolona, ale do swojego domu szuka pc-pw. Był też klient który zajmuje się ogrodami, buduje obecnie dom, uwzględniając 'pomyłki' swoich klientów z róznych etapów budowy. 8 z 10 klientów którzy mieli pc gruntowe na przełomie kilku lat wydało 8-12 tys na usuwanie usterek, a pc kosztowały ich 40tyś wzwyż... Powiedzcie mi jak to jest że na forum gruntowcy wychwalają pompy gruntowe pod niebiosa, a klienci mówią coś innego????

 

Po prostu to banda klamcow i frajerow ci gruntowcy. Nie to co Ty! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie mi jak to jest że na forum gruntowcy wychwalają pompy gruntowe pod niebiosa, a klienci mówią coś innego????

Statystyka. I przemożna chęć udowodnienia innym, że "moja racja jest mojsza". Żeby nie było nieporozumień - mówię zarówno o Tobie (w roli rzecznika prasowego firmy) jak i o forumowych użytkownikach PC. Jeśli tego nie rozumiesz (nie chcesz zrozumieć, whatever)... :bash:

 

A, mam PC PW, żeby było jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka. I przemożna chęć udowodnienia innym, że "moja racja jest mojsza". Żeby nie było nieporozumień - mówię zarówno o Tobie (w roli rzecznika prasowego firmy) jak i o forumowych użytkownikach PC. Jeśli tego nie rozumiesz (nie chcesz zrozumieć, whatever)... :bash:

 

A, mam PC PW, żeby było jasne :)

to nie jest kwestia że moje jest mojsze tylko zastanawia mnie dlaczego zdania są tak różne... Nie wiem czy doczytałeś, że napisałam że klienci posiadający pc gruntowe jakoś szczególnie nie narzekali, inni chwalili ale nikt nie powiedział by płacił za ogrzewanie tylko pc 1500zl o to mi chodzi kwoty podawane przez tych ludzi oscylowałay w okolicach 3000 nie 1500...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem zapytać, jaką pompę skonstruował że dostał za nią nagrodę?

 

nie skonstruował a wystawiał, a i było wielu innych wystawców, między innymi pc również. Przypuszczam, że za kilka dni będzie jakaś relacja z targów możesz poczytac w necie Warmia -Mazury Expo 2013 Ostróda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwoty podawane przez tych ludzi oscylowałay w okolicach 3000 nie 1500...

 

szkoda że nie 10 000...

a tak w ogóle to nie uważacie, że to jest trochę dziwne, że akurat na targi budowlane w Ostródzie tłumnie przybyli dużo płacący użytkownicy psujących się GW po to żeby pożalić się słynnemu M - guru od PW?

(to musiał być ich jedyny cel pobytu na targach bo skoro już od kilku sezonów mieszkają to chyba nie przyszli oglądać pustaków i dachówek)

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby jeszcze naciągnąć kurtynę tajemniczości to pod płytą na gł.80cm mam podbudowę z kruszywa nie podciągającego wody a wody gruntowe wg badań geologicznych mam na gł.poniżej 2m ;)

Akurat pod domem mam czynne wyrobiska kopalniane,gdzie chłopaki fedrują to być może od ich ciężkiej pracy grunt się grzeje a jak wiadomo "tylko ciepłe kowadło nie idzie do góry ;)

 

o widzisz moze razem wykoncypujemy.. ja bym jeszcze dodal, ze przy liczeniu strat przez podloge, zamiast 8 i 22, moze by tak wrzucic 0 i 30.. to, ze Cie zacytuje: sobie policz..

 

no ale, zeby nie nabijac - to wychodzi na to, ze twoja podloga ma COP 2.. Czyli ten splot rurek korytarza Ci nie przegrzewa, bo Cie gwc uratowalo. nie ma jednak tego zlego co by na dobre nie wyszlo :) faktycznie tez sobie w tym miejscu gwc zainstaluje, bo dobre rozwiazanie :) mysle, ze moze dzialac nawet bez tych fedrow u mnie.

 

no dobra wystarczy tej retoryki.. bo chamstwo i drobnomieszczanstwo ze mnie wylazi.. jak mowia niektorzy i tak wszyscy jedziemy na tym samym wozku.. czasem tylko w przeciwnych kierunkach..

 

niepotrzebnie zaczalem czytac temat o kablach.. i to na wspak - od konca, bo jak o zdrowych zmyslach mozna 1000 stron przerzucic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest że na forum gruntowcy wychwalają pompy gruntowe pod niebiosa, a klienci mówią coś innego????

 

Ile w PL jest instalacji gruntowych PC a ile powietrznych? 10, 20 czy 100 niezadowolonych klientów to jaki jest procent całości? Oczywiście jest też cała masa pseudo-instalatorów.

Słyszałaś stare chińskie powiedzenie o zadowolonych i niezadowolonych klientach?

 

A co do kosztów użytkowania PC: co to znaczy kwoty 1500, 3000, 6000, 15000? Trzeba zapytać za ogrzanie CZEGO? Jakiej ilości m.kw.? Jak ocieplony budynek?

Ja znam 2 instalacje u znajomych. Biorąc pod uwagę wielkość ich domów, koszty ogrzewania mają na poziomie mojej starej szeregówki opalanej ekogroszkiem.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwoty podawane przez tych ludzi oscylowałay w okolicach 3000 nie 1500...

 

Jak ludzie słuchają swoich murarzy i innych "fachowców" którzy ciągle mówią

"Panie a po co to tyle tego styropianu, przecież 10cm starczy a 15 to już nic nie daje.",

"Panie a na posadzkę to 8 cm starczy, przecież przez podłogę to tyle nie ucieka"

"Panie wszyscy tak robią i jest dobrze a Pan chce tak, tak to nikt nie robi"

I wtedy wychodzi zamiast 1500 to i 5000 może być.

Właśnie kilka dni temu rozmawiałam z instalatorem pomp ciepła i mówił że jak ludzie założą PC to już nic robić nie muszą bo to za darmo ma grzać i w domu ustawione 23* na zewnątrz -10* a okna otwarte bo duszno. Później jest narzekanie że miało być za darmo ogrzewanie a trzeba po 500-800 zł co miesiąc za prąd płacić.

Biorąc pod uwagę oba powyższe przypadki to mamy kumulacje i pewnie nawet 3 tyś na sezon nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...