Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

PS.

Mam ofertę z IVT i koszty są podobne do Viessman'a tylko sama pompa jest około 10% droższa. Na plus dla IVT są tańsze odwierty robione przez ich własną ekipę. Cena w IVT jest do negocjacji i jest możliwość zastąpienia PC IVT przez np. Buderusa, Danfossa i Alpha Innotec co pewnie obniży cenę o 10-15 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy doczytałeś, że napisałam że klienci posiadający pc gruntowe jakoś szczególnie nie narzekali, inni chwalili ale nikt nie powiedział by płacił za ogrzewanie tylko pc 1500zl o to mi chodzi kwoty podawane przez tych ludzi oscylowałay w okolicach 3000 nie 1500...

 

Doczytałem. Moja odpowiedź się nie zmienia. Inni też już zdążyli Ci odpowiedzieć o przyczynach. Ja wierzę w to (opierając się li tylko na mojej (miernej) znajomości fizyki). Skoro przy moim zeszłorocznym durszlaku ogrzanie PC PW "kosztowało" mnie powiedzmy 4000 kwh, przy jednotaryfowym prądzie jest to powiedzmy 2500 pln, przy dwutaryfowym powiedzmy 1700 pln. Powiedz mi, co musiałbym schrzanić, żeby przy gruntówce zapłacić więcej niż przy PW?

 

Zapomniałaś o jednej rzeczy: jaki dom wybudował inwestor. Jeśli w danym przypadku ogrzanie gruntówką kosztuje 3000 pln, to możesz z góry założyć, że przy PW będzie jeszcze większy dramat. Zgoda, większość inwestorów buduje domy po japońsku i bez przemyślenia - nie ukrywam, że i mój taki jest. Natomiast odsetek świadomych inwestorów grzebiących tu na forum jest wyższy niż odsetek z całej populacji Polski. Samo to powinno dać Ci do myślenia, czemu niektórzy mają rachunki, w które powątpiewasz.

 

Uwierzysz, że mój samochód ma średnie spalanie 4,9 l/100 km? Pewnie nie, bo przecież "inni mają 6-8 l/100 km". Ale ja mam takie spalanie i już. Kwestia trasy, sposobu jazdy. Tak samo jest z domem - mimo że o inne zmienne chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem. Moja odpowiedź się nie zmienia. Inni też już zdążyli Ci odpowiedzieć o przyczynach. J

 

Widze rozgorzala dyskusja, a historyjka jest wyssana (nie powiem z czego i przez kogo - sprawy lozkowe mnie nie interesuja) jako kolejny etap "kampani reklamowej". Gosciowa wykoncypowala sobie, ze po takim "wiarygodnym' tekscie ludziska rzuca sie na pompy PW i to u nich w firmie, bo tylko "nagroidzony em" potrafi je zainstalowac przeciez. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: może ograniczycie wycieczki osobiste, bo to nic do tematu nie wnosi!!!

 

to ulubione zajęcie co poniektórych.

w odniesieniu do wypowiedzi kolegów. Niczego sobie z palca nie wyssałam, bo nie mam takiego zamiaru. Jeżeli chłopaki przez dwa dni nie mieli chwili czasu by przysiąść bo rozmawiali z ludźmi (różnymi, na różnym etapie budowy) to co w tym dziwnego że udało się porozmawiać z kilkoma którzy posiadają gruntówki??? PISZE RAZ JESZCZE większość była zadowolona, jednak nikt nie mówił o 1500 co nie zmienia faktu że byli zadowoleni, a jak uszczelnione domy mieli nie wiem... Nigdy też nie mówiłam, że tylko i wyłacznie pc pw jest dobra, kilkakrotnie podkreślałam, że są różni ludzie, różne potrzeby, różne mozliwośći lub ich brak i różne pc. Nigdy też nie mówiłam że za ogrzewanie swoją pc płace 2tyś, zawsze pisałam ile faktycznie mnie wychodzi bo uważam to za uczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: może ograniczycie wycieczki osobiste, bo to nic do tematu nie wnosi!!!

 

Wycieczki osobiste, to istotny element marketingu przedstawicieli firm. Chodzi tylko o to aby było głośno.

Zawsze prowokuje to pytania na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie słuchają swoich murarzy i innych "fachowców" którzy ciągle mówią

"Panie a po co to tyle tego styropianu, przecież 10cm starczy a 15 to już nic nie daje.",

"Panie a na posadzkę to 8 cm starczy, przecież przez podłogę to tyle nie ucieka"

"Panie wszyscy tak robią i jest dobrze a Pan chce tak, tak to nikt nie robi"

I wtedy wychodzi zamiast 1500 to i 5000 może być.

Właśnie kilka dni temu rozmawiałam z instalatorem pomp ciepła i mówił że jak ludzie założą PC to już nic robić nie muszą bo to za darmo ma grzać i w domu ustawione 23* na zewnątrz -10* a okna otwarte bo duszno. Później jest narzekanie że miało być za darmo ogrzewanie a trzeba po 500-800 zł co miesiąc za prąd płacić.

Biorąc pod uwagę oba powyższe przypadki to mamy kumulacje i pewnie nawet 3 tyś na sezon nie wystarczy.

 

Jest bardzo dużo racji w tym co piszesz co nie zmienia faktu, że zmyślam jakieś historie. Jest temat "spostrzeżenia i uwagi' uważam zatem, ze należy mówić o takich rzeczach by później ktoś nie czuł się oszukany, że inni mówili 1500 a jest 2 razy tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki osobiste, to istotny element marketingu przedstawicieli firm. Chodzi tylko o to aby było głośno.

Zawsze prowokuje to pytania na PW.

 

sory ale mi nie zależy by ktoś się interesował tym ile mam dzieci i dlaczego, oraz moim łóżkiem... jeżeli ktoś uważa inaczej to jest w wielkim błędzie, wg mnie takie teksty ŻLE świadczą o osobie która te słowa wypowiada... oczywiście to moje zdanie, ktoś może mieć inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczyłem i wydawało mi się że zrozumiałaś, a tu taki ZONK!

klienci zadowoleni z gruntówki nie pójdą do twojego ema pytać o p-w

więc z założenia,w większości trafiają do niego ofiary niedouczonych instalatorów.....do innych nie trafiają ofiary ema, bo on wszystko robi perfekcyjnie i sprzęt tez sprzedaje perfekcyjny - to można wyczytać między wierszami :p - pozostaje gratulować że ludzie walą drzwiami i oknami!

 

jeśli chodzi o koszta g-w- to niedługo mijają równo 3 lata odkąd założyłem podlicznik do PC (1.11.2010) - cykne fotke i wrzuce - kilku kolegów z podlicznikami ma podobnie, może oni też cykną fotki....

 

za pelny rok nie przekroczyło mi ani razu 5000kwh i 2000zł (z tego około 1200-1300/rok to CO) Na usuwanie usterek przez 3 lata wydałem może 100-150zł(zawór zwrotny, czujnik zaniku fazy) - widzę że w czepku się urodziłem....zresztą jakoś nie słychać tutaj na forum o pladze awarii PC g-w

helooooo czy ja powiedzialam że Ci ludzie przyszli po poradę? czy pisałam że rozmawiali? Większość 'gruntowców' podchodziła z ciekawości... Dla wyjaśnienia na targach byli również wystawcy pc gruntowych i też nie narzekali na brak rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale mi nie zależy by ktoś się interesował tym ile mam dzieci i dlaczego, oraz moim łóżkiem... j..

 

Przeca już o tym wiadomo - i to z Twoich wpisów. :bye:

Przestało być chwytliwe, to teraz inne "niezwykłe okoliczności" na tapecie.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy też nie mówiłam że za ogrzewanie swoją pc płace 2tyś, zawsze pisałam ile faktycznie mnie wychodzi bo uważam to za uczciwe.

 

Uczciwość powiadasz....

A uczciwe było kłamstwo, że nie masz nic wspólnego z handlem pompami?

To ciekawe, że zawsze się uaktywniasz na początku sezonu grzewczego.

Z tego co widzę to i tak większość uważa Cię za marketingowego klakiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o gruntowych też się słyszy różne histrie

ale moim zdaniem to nie wina pomp tylko instalatorów[byle wepchnąć]

o ile w gruntowych pojawiają się problemy to przy powietrznych jest to normą[bo jak nazwać optymalne :) wykorzystanie taryf nocnych przez powietrzne]

kwestia domu [wielkości i zapotrzebowania] i przede wszystkim różnica w cenie między pow a grunt ..

aha i nie podniecać się za bardzo ozc przy 20 stop w domu- bo z tego powodu rozwody możliwe potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o gruntowych też się słyszy różne histrie

ale moim zdaniem to nie wina pomp tylko instalatorów[byle wepchnąć]

 

Wystarczy grzac pompa w pradzie jednotaryfowym, zeby sobie podniesc rachunki za CO i CWU prawie o 100%. Jak do tego dojad bufory, mieszacze i inne wynalazki, to nawet nie trzeba nic wiecej spieprzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze fajnie jest grzac kiedy jest potrzeba a nie kiedy jest tania taryfa....

Wygrzewac dom w II a nuz bedzie zimno w dzien.... Ale co jak bedzie 16*C :)

 

Ludzie buduja domy za setki tysiecy aby potem scigac 1000:-PLN na ogrzewaniu :o

 

Jak samo z siebie wyjdzie w taniej... Fajnie.... Ale zeby pilnowac tego....

 

dla mnie to demagogia.

napisz że masz grzejnilki ,chałupa 100kilowatów lekko licząc ,

no w takim połączeniu to mogą być kłopoty z temp wewn.

a wiesz czemu warto nie olewać 2 taryfy?

podziel sobe 1-taryfowy prąd 61 groszy - przez cop 2,5 przy powietrznej 24 groszy wychodzi nocna taryfa to 31 groszy

w domu 100kwhm2rok zaoszczędzisz w porywach w domu około 130 m2 600-700zł .

700zł oszczędności i zakup pompy za 20 tyś- gdzie tu logika/?

wtedy największym plusem jest sam fakt posiadania pompy hehe

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek.

 

Ale wybaczcie, te dwie taryfy, tylko najtańsza PCi - tak trochę pachnie tylko poradami dla gołodupców, a zwłaszcza w przypadku "wyśmiewania" innych "zachowań".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kok

prądem -31 groszy koszt grzania 1550 lub 3100

powietrzną-cop2,5 1 taryfa- 24 gr [pompa 20-25 tyś] koszt grzania 1200złlub2400zł

gruntową cop 3,7 1 taryfa 16 gr [pompa nie dla biedoty 44-60 tyś]koszt grzania 800zł lub 1600zł[DO WYBORU 5000KWH LUB 10000KWHROK ZAPOTRZEBOWANIA]

przy zapotrzebowaniu domu 5000 kwhrok a nawet 10000kwhrok

co wybrać?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...