Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sam zauwazylem ze zszedlem do Twoiego poziomu(poprawie sie);) dawno juz mialem podac te dane o ktorych piszesz ale dlaczego? skoro Ty sam nie odp. jak zaczynasz sie motac .Ty naprawde jestes slepy na to?

nie odpowiadaj Narka;)

 

Uuuuu, ogonek w dupke i w nogi? Bo na pytanka niewygodne trzeba odpowiedziec? Miej kolego "jaja". :)

Prosilem tylko o minimum konkretow. Zero odzewu. Dlatego wlasnie napisalem, ze to tylko "belkot planktonu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1)Zrobil bys sobie/masz w garazu podlogowke?

 

Tak/tak. (przypadek jak na rysunku powyższym). Garaż mam "w miarę" odizolowany od domu.

Powody: jak ktoś nie zamknie bramy garażowej na dłużej przy -20 to nie rozsadzi mi grzejnika. Mam możliwość podniesienia temp podłogi o tyle co mi pasuje. Rozkład temp. równomierny, podłoga i tak zimna. Brak konwekcji - ciepłe powietrze nie ucieka wentylacją. Grzejnikiem trudno ogrzać niskie strefy przy bramie.

 

Czy podlogowka bedzie wg Ciebie ekonomiczniejszym sposobem zabezpiecznia garazu przed spadkiem temp ponizej zera?

 

Tak. W oby przypadkach ogrzewanie włączysz na tylko tyle dni w roku, na ile zajdzie potrzeba. Odpowiednio rozplanowane podłogowe zabezpieczy tylko przed: a) mrozem w powietrzu b) mrozem w podłodze c) niekontrolowaną temp. w garażu. Jak PC chodzi tylko w II taryfie - chłodny grzejnik może nie dać rady, ale tego też nie robię na oko, tylko przeliczam.

 

Grzanie garażu żeby nie zamarzała podłoga -10 zł sezon (pojedyńcze dni). Grzanie żeby było cieplej - zawsze min 10 stopni - poniżej 100 zł sezon. Śnieg szybciej się rozpuszcza, spływa i wysycha - nie zalega i nie jest ślisko. To decyzja każdego z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaltechnic nie przejmuj się. Pyxis już tak ma że będzie drążył i lawirował aby tylko nie wyszło że nie miał racji. Albo chociaż że istnieją racje równoległe, nie jego autorstwa.

Taki typ - musi być "racja" po jego stronie, inaczej nie zaśnie w spokoju.

Nie ma sensu się z nim kopać ;) Lepiej zająć się czymś pożytecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna niekonsekwencja docieplanie sciany graz-dom, zeby nie tracic ciepla z domu ta droga, a pozniej pompowanie ciepla bezposrednio w garaz. Tzn przynajmniej mi sie to wydaje niekonsekwentne.

Jak nie docieplisz to straty masz zawsze gdy w garażu jest chłodniej niż w domu, gdy ocieplisz i grzejesz, to tylko wtedy gdy trzeba, a więc np. gdy w garażu zrobi się koło 5* albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie garażu żeby nie zamarzała podłoga -10 zł sezon (pojedyńcze dni). Grzanie żeby było cieplej - zawsze min 10 stopni - poniżej 100 zł sezon. Śnieg szybciej się rozpuszcza, spływa i wysycha - nie zalega i nie jest ślisko. To decyzja każdego z osobna.

 

No to po kiego ciula robic pod takie dogrzewanie podlogowke i grzac cala wylewke z woda i blotem, zamiast dogrzac tylko powietrze przez te kilka dni. Zabij, tego nie moge pojac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie docieplisz to straty masz zawsze gdy w garażu jest chłodniej niż w domu, gdy ocieplisz i grzejesz, to tylko wtedy gdy trzeba, a więc np. gdy w garażu zrobi się koło 5* albo mniej.

 

No niby racja, ale aby to osiagnac musze miec i docieplenie scian dom-garaz i ogrzewanie w garazu. Jak oleje jedno i drugie garaz otrzyma czesc ciepla domowego. Jak ze "sciennego". Samo promieniowanie, zero konwekcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kiego ciula robic pod takie dogrzewanie podlogowke i grzac cala wylewke z woda i blotem, zamiast dogrzac tylko powietrze przez te kilka dni. Zabij, tego nie moge pojac.

 

Bo ciągle tylko teoretyzujesz.... Nie każdy w tym musi być orłem. To jak z klimą w aucie w lecie. Każdy może mówić że nie potrzeba dopóki nie zacznie posiadać. Niczym innych auta na słońcu nie schłodzisz żeby jechać się nim dałoprzy zamkniętych oknach.

Po tego samego ciula masz w domu podłogowe. Jak jest dobrze wykonana i dom ciepły to i tak bez kapci większości będzie zimno :) Tylko w domu nie masz podłogi koło10 stopni, nie rzucasz śniegu w kilogramach i nie masz chłodu z bramy garażowej 5m szerokości. Szkoda gadać. Kumasz widzę głównie swoje rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciągle tylko teoretyzujesz.... [...] Kumasz widzę głównie swoje rozwiązania...

 

No to sie zdecyduj wreszcie. :)

Latwiej mi ocenic swoje, bo sam uzywam. Przed tematem wyboru u siebie tez stanalem i z powodow ktore Ci opisalem wybralem grzejnik. To nie byla czcza gadanina, tylko decyzja jak to rozwiazac w rzeczywistym obiekcie. Teraz bym nie dal nawet tego grzejnika, ale pieniadz gowniany, wiec nie rozpaczam.

 

BTW:

Czy to dla Ciebie az takie dziwne, ze po Twoim poscie nagle nie doznaje "cudownego olsnienia" i nie zmieniam od razu pogldaow o 180*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zdecyduj wreszcie. :)

Latwiej mi ocenic swoje, bo sam uzywam. Przed tematem wyboru u siebie tez stanalem i z powodow ktore Ci opisalem wybralem grzejnik. To nie byla czcza gadanina, tylko decyzja jak to rozwiazac w rzeczywistym obiekcie. Teraz bym nie dal nawet tego grzejnika, ale pieniadz gowniany, wiec nie rozpaczam.

 

BTW:

Czy to dla Ciebie az takie dziwne, ze po Twoim poscie nagle nie doznaje "cudownego olsnienia" i nie zmieniam od razu pogldaow o 180*?

 

Helllooooł Ziemia do pyxisa??!!!!;) Na temat dupki i ogonka to zemna nie pogadasz:no: ale postaraj sie to takie forum znajdziesz....;)

Domagasz sie abym podal moje zuzycia czy jakies wyliczenia nie widze sensu ,czy ja gdzies sie z kims porownuje ? Bym byl wiarygodny? masz stopke(nie widzisz?) budynek nie zamieszkany nie wykonczony jeszcze z mostkami termicznymi, i przciez pisalem to do Ciebie(kilka razy) utrzymuje tam 15*C ,bawie sie ustawieniami Pc ,, ucze sie jej" a wzamian za to wygrzewam domek z wilgoci,taki plus dopoki nie zamieszkam,jesli czegos nie wiem to zapytam na forum jesli mam jakies spostrzezenia to napisze, chamstwa nie lubie ale jak mnie ktos wciaga to niestety... posluchaj czasami siebie i zastanow sie dlaczego forumowicze na Ciebie tak reaguja;) przyklad gdzie zaprzeczasz sobie prosze; wytykasz (przesadnie) ze ludzie bezmyslnie traca pln-y i sa kretynami, po czym w temacie dochodzisz do wnisku ze zalozyles grzejnik w garazu i to byl blad i nie rozpaczasz ,,bo to pieniadz gowniany" ? Zrozumiales o co kaman? mnie wytykasz ze robie sobie straty grzejac snieg podlogowka (podobno 10pln.miesiecznie)- jesli tak to dla mnie ok. a Ty co ? obieg do grzejnika i sam grzejnik co w prezecie otrzymales od swojego hydry tak? I to ten tok rozumowania cie pograza,;) Nikt od Ciebie nie wymaga bys zmienial poglady na zawolanie bo tylko po dyskusjach wymianie doswiadczen mozna cos wywnioskowac bo nikt nie jest alfa-omega Takze troche wiecej luzu zrozumienia sie zyczy:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki chlopaki, przeszliście na temat ogrzewania garazu:P, a mi chodzi o dobór PC:P.

P.S. Mozecie kogos polecic kto mi zrobic poprawnie wyliczenia OZC, dobierze pompe, wykonana DZ i GZ - w miarę przystepnej cenie. Może być ktos z grupy - kogo możecie smialo polecic: bazując na wiedzy/doswiadczeniu, tak abym mnie został wydutkany:). Jak wspomnialem wczesniej: jestem ze Slaska - Rybnik.

 

Polećcie mi tez dobry kalkulator OZC:)

 

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec o czym tu gadac? :)

 

Bystry tez nie jestes (domagasz sie czesto stopek):no: wymieniles sie ze mna spostrzezeniami (inne tematy) Uswiadomie Cie, forum jest tez dla ludzi ktorzy dopiero beda sie budowac lub sa w trakcie;) i maja juz jakies doswiadczenia. Cytujesz tylko urywki wyrwane z kontekstu, nadal jestes plytki...no tak wiec o czym tu gadac:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki chlopaki, przeszliście na temat ogrzewania garazu:P, a mi chodzi o dobór PC:P.

P.S. Mozecie kogos polecic kto mi zrobic poprawnie wyliczenia OZC, dobierze pompe, wykonana DZ i GZ - w miarę przystepnej cenie. Może być ktos z grupy - kogo możecie smialo polecic: bazując na wiedzy/doswiadczeniu, tak abym mnie został wydutkany:). Jak wspomnialem wczesniej: jestem ze Slaska - Rybnik.

 

Polećcie mi tez dobry kalkulator OZC:)

 

Pozdrawiam

Krystian

 

Kalkulator i ozc to taki oksymoron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki chlopaki, przeszliście na temat ogrzewania garazu:P, a mi chodzi o dobór PC:P.

P.S. Mozecie kogos polecic kto mi zrobic poprawnie wyliczenia OZC, dobierze pompe, wykonana DZ i GZ - w miarę przystepnej cenie. Może być ktos z grupy - kogo możecie smialo polecic: bazując na wiedzy/doswiadczeniu, tak abym mnie został wydutkany:). Jak wspomnialem wczesniej: jestem ze Slaska - Rybnik.

 

Polećcie mi tez dobry kalkulator OZC:)

 

Pozdrawiam

Krystian

 

Ja akurat w twojej okolicy nie polece nikogo,:confused: ale jesli jest mozliwosc,dobrze jest popytac/obejrzec(live) instalacje Pc wyrobisz sobie wstepna opinie, wiem nie zawsze jest na to czas lub ktos sie nie chwali Pc,warto sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystry tez nie jestes (domagasz sie czesto stopek)

 

Twojego poziomu inteligencji nie osiagne. Nie jest mi to dane.:)

Ilosc emotikonek w poscie wyrazajacych "pelen luz" podpowiada mi, zes sie niezle zagotowal. Sorki, ale jak zamieszkasz to bedzie moze jakas plaszczyzna do rozmowy. Na razie sie "ucz" dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogrzewam garazu wogole, nie mam zadnego podlaczenia / wyprowadzenia tam zrobionego.

Mam 10cm styro na scianach i 20cm na suficie, 10cm styro pod wylewka - taki termos zrobiony wewnatrz garazu.

Dzieki przenikaniu ciepla z domu poprzez sciane wewnetrzna w garazu mam ok. 0,5* tak do -20* na zewnatrz.

W dwie poprzednie zimy zdarzaly sie temp. -27*C (dwa lata temu glownie) a w garazu wowczas zeszlo mi do -3*C - ze trzy dni temp. siegala ok. -25*C to samochod i przenikanie nie dalo rady podgrzac garazu zeby miec temp. dodatnia.

Nie jest to jakis problem bo to "tylko garaz" i zima nic tam nie robie a takie temp sa rzadkoscia wiec ...

Pod posadzka dalem 10cm poniewaz mam tam Zwirowca i troche wychladza grunt pod garazem.

 

BTW. 20cm na suficie poniewaz mam powyzej lazienke, pralnie i sypialnie - czesciowo

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...