Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hydrolku

 

tak się cieszę , że się odezwałeś :lol: :lol:

Jeśli chodzi o to sterowanie to nie napisali ale jak dzwoniłam to mi tak wytłumaczyli / pisałam wcześniej o zegarze i przekazniku do cewki EXT - .....pomyślałam sobie , że cewka to typowo elektryczne wejscie/wyjscie lub +/ - ...- wysnułam wniosek że działa to tak a nie inaczej i miałam rację bo na drugi dzień napisałam maila do PF . Rozmawiałam też telef... zgodził się ze mną .

GT5 wymaga dodatkowego kabelka i muszę wymyśleć jak to zrobić aby nie było zbytniej degradacji wnętrza / czujnik powinien być w centralnym miejscu /.

Te pytania się łączą ..ale tak mi było wygodniej wyjasnic o co mi chodzi.

Ciekawe czy : zaprogramowany na zegarze PC jeden przedział / noc/ musi się idealnie pokrywać z zaprogram. tem . na GT5 / skąd będzie wiadomo, że są identyczne jak tam jest tylko podz.-20+20 .......

Co ma pierwszeństwo : zaprogram PC noc , czy czujnik temperat. GT5 / noc / ? - przecież nie da się co do 1stC zrobic tego idealnie .

Czy jeśli jest na zegarze np. 20 st a na GT5 ( zadana ) 22 st.C to co zrobi PC dogrzeje te 2 st czy nie ?

Dobrze , że na GT5 można zaprogramować ten 2 przedział czasowy / 13-15/ ale :

intryguje mnie jeszcze jeden temat . Szukałam jakiegoś najlepszego elektronicznego regulatora pokojowego , czytałam też instrukcję i w wiielu z nich jest tak .....że mimo ustawionej tem . w godz. np. 22-06 on włączy ..wcześniej ...grzanie , żeby już na 22 mieć taką temp. jaką mu zadaliśmy tzn , że powinniśmy go nastawić z opóźnieniem ? jakim ? 1 godz, 1.5 ?

Jesli to "głupie " pytania to baaaardzo przepraszam.

Ps. Najbardziej podoba mi się układ " scalania"

Napisałam pismo do IVT w Szwecji , przetłumaczę i im wyślę.

Zobaczę co oni na to.......

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack

cwu mam ustawioną na 47 / w taniej taryfie, o dziwo nie stygnie tak bardzo w drogiej /. Dobre ustawienie to 43 załącz pompę i 47 wyłącz ale każdy może ustawić jak chce. Ja na razie eksperymentuję.

Tak dobrze kombinujesz , ze ją wychładza musi rozprowadzic po tych wszystkich rurach i czym dom większy to chyba więcej wychładza. Dobrze że mój dom to taki krasnoludka -nie za wielki.

A ja gamoniowa ją zostawiłam na 3 tygodnie włączoną ...i to jest 300 km stąd... i nie mogę tam pojechać dla głupiej pompki .

Czy Ktoś ma samolot? ...obróciimy raz dwa :lol: .

Pozdrawiam sródnocnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum ale mam nadzieję się rozwinąć. Do świąt mam mieć wykonaną instalację grzewczą z pompą ciepła Nibe ale nie to jest istotą mojego posta. Zastanawiam się czym wykończyć podłogi przynajmniej w salonie. Zastanawiamy się nad deskami Finnish Parkiet, które są podobno najlepiej przystosowane do ogrzewania podołogowego jeśli chodzi o drewno. Czy ktoś ma doświadczenia z drewnem na ogrzewaniu podłogowym? Proszę o garść doświadczeń.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum ale mam nadzieję się rozwinąć. Do świąt mam mieć wykonaną instalację grzewczą z pompą ciepła Nibe ale nie to jest istotą mojego posta. Zastanawiam się czym wykończyć podłogi przynajmniej w salonie. Zastanawiamy się nad deskami Finnish Parkiet, które są podobno najlepiej przystosowane do ogrzewania podołogowego jeśli chodzi o drewno. Czy ktoś ma doświadczenia z drewnem na ogrzewaniu podłogowym? Proszę o garść doświadczeń.

Pozdrawiam wszystkich

 

Ja mam finish parkiet (nie duze deski tylko klepki) tylko nie w salonie a na poddaszu w sypialniach

sprawdza sie dobrze ale od ciepla i schniecia powstaly takie mikro szczelinki

W salonie mam gres i sprawdza sie o tyle lepiej ze przewodzi wiecej ciepla oddajac je na caly dom. Uzywam tego dopiero 2 mce wiec nie mam wduzego doswiadczenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum ale mam nadzieję się rozwinąć. Do świąt mam mieć wykonaną instalację grzewczą z pompą ciepła Nibe ale nie to jest istotą mojego posta. Zastanawiam się czym wykończyć podłogi przynajmniej w salonie. Zastanawiamy się nad deskami Finnish Parkiet, które są podobno najlepiej przystosowane do ogrzewania podołogowego jeśli chodzi o drewno. Czy ktoś ma doświadczenia z drewnem na ogrzewaniu podłogowym? Proszę o garść doświadczeń.

Pozdrawiam wszystkich

 

Ja mam finish parkiet (nie duze deski tylko klepki) tylko nie w salonie a na poddaszu w sypialniach

sprawdza sie dobrze ale od ciepla i schniecia powstaly takie mikro szczelinki

W salonie mam gres i sprawdza sie o tyle lepiej ze przewodzi wiecej ciepla oddajac je na caly dom. Uzywam tego dopiero 2 mce wiec nie mam wduzego doswiadczenia

 

pozdrawiam

 

A jak się przedstawiała sprawa szybkości montażu klepki? Mnie zapewniają w firmie Agnessa z Jabłonny, że w ciągu jednego dnia ich montażysta jest w stanie ułożyć 50 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi powiecie nt powietrznej pompy ciepła? czy to zdaje egzamin?dzisiaj dostałem ofertę i nie wiem co mam o niej myśleć. Facet zachwalał ją, ponoć koszt montażu całego systemu jest niższy niż z gruntowym wymiennikiem ( bo gruntowego w tym układzie nie ma) i parę tam innych bajerów. Orientacyjny koszt całości to ok 42ktyś. Gdyby potrzebne było więcej szczegółów to podam (w końcu dostałem ofertę). W temacie pomp dopiero się dokształcam i byłem nastawiony na pompe z wymiennikiem gruntowym, a tu mnie facet zaskoczył z ceną bo z innej firmy mam wycenę ok.62 ktyś (grunt). i co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ara7 zajrzyj na stronę sekut.pl tam mają taką pompę za około kilkanaście tysięcy.

a też myślę o takiej PC ale nie za 40 tyś. Tej zimy zaczynam obserwować minimalną temperaturę aby mieć jakieś pojęcie czy ta pompa się opłaci. Generalnie opinie na różnych forach nie są przychylne. Ale ja chcę tym ogrzewać mały dobrze ocieplony domek + kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się przedstawiała sprawa szybkości montażu klepki? Mnie zapewniają w firmie Agnessa z Jabłonny, że w ciągu jednego dnia ich montażysta jest w stanie ułożyć 50 m2

 

U mnie 60 m2 ukladal 1 gosc 3 dni z listwowaniem ale rzeczywiscie robota jest latwa i idzie piorunem. Posiadajac prosta stolowa maszynke do ciecia klepek mozna to zrobic samemu bez najmniejszych problemow i bez doswiadczenia. Jesli oczywiscie ktos ma smykalke i lubi sam porobic. Wtedy pewnie zajeloby tez dluzej :)) ale to naorawde nie jest zadna filozofia. Klej jest gotowy w puszce, szpachla zebata , dokladnie odmierzyc katy i pierwsza linie i juz po robocie ;))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ara7

Podaj, jeśli możesz, szczegóły tej oferty. Jaki dom, ile osób, co wchodzi w te 42 kPLN ?

Ja mam wycenę na podobną kwotę ale z dolnym źródłem w postaci PIONOWYCH ODWIERTÓW.

Więc te 42 kPLN to przesada, chyba że gazowa PC.

 

Pozdrawiam.

 

a więc tak: dom parterowy pow.200m2 ściana 36cm, 4 osoby (2+2), w skład oferty wchodzi:

-DANE WYJŚCIOWE firma EURONOM

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

Powierzchnia użytkowa budynku [m2] : 200

Ilość mieszkańców [szt.] : 4

Zapotrzebowanie na moc cieplną [kW] : 9,52

Rodzaj pompy ciepła : powietrze/woda

Typ pompy ciepła : EXOAIR STANDARD

Dolne źródło ciepła : powietrze

DOBÓR POMPY

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

Nazwa pompy : EXOAIR STANDARD

Typ pompy : 7,5

Moc cieplna [kW] : 6,50

Napędowa moc elektr. [kW] : 2,40

Wsp. efektywności COP : 2,70

____________________________________________________

Minimalna temp. zewnętrzna pracy pompy : -15 st.C

Maksymalna temp. zasilania systemu grzewczego : +55 st.C

 

pompa ciepła + montaż + rozruch =42ktyś netto

i co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie brał. Poczytaj posty hydrola na ten temat, facet - co by o nim nie powiedzieć - zna się na rzeczy i sam ma PC. PC powietrzna do -5 st. tak, poniżej tej wartości COP spada. Poniżej -20 st. jest mniejsze od jednego, czyli będzie drożej niż ogrzewanie samym prądem.

Już to wklejałem wyżej, ale przypomnę. Ja dostałem ofertę na dom ok. 140 m.wk., 3 osoby:

pompą ciepła NIBE Fighter 1240 [8].

 

Dla zaspokojenia potrzeb centralnego ogrzewania i wytwarzania ciepłej

wody użytkowej dobrana została pomp ciepła NIBE Fighter 1240 [8] o

parametrach:

- moc grzewcza B0/W35 8.20 kW,

- maksymalny pobór mocy elektrycznej przez pompę ciepła: 1.7 kW;

- współczynnik COP 4.8 dla B0/W35;

- maksymalna temperatura na zasilaniu: 65 oC;

- napięcie robocze: 400V (3-fazowy);

- czynnik chłodniczy: R407C;.

- pojemność zbiornika cieplej wody użytkowej 160 dm3;

- pojemność płaszcza zewnętrznego 45 dm3.

 

Kolektor gruntowy pionowy w postaci czterech odwiertów po 40 m każdy.

Odwierty wykonane zostaną w odległości minimum 5 metrów od budynku w

rozstawie 5 m.

 

Cena całości instalacji (tj. kolektor gruntowy, pompa ciepła oraz

uruchomienie instalacji): 42 900 zł netto + 7% podatku VAT tj. 45 903,00

zł brutto. >

 

A kolektor pionowy jest najdroższy w robociźnie, z kolektorem poziomym byłoby taniej. Albo inaczej, doliczając koszt większej PC i koszt poziomego wymiennika gruntowego ( jeśli masz na niego miejsce ) byłby podobny do oferty Euronom. A COP nieporównywalne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...